Skocz do zawartości

Parę pytań - zasięg 3G, słabe wibracje, odtwarzanie muzyki


Gonza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Użytkuję już od nieco ponad tygodnia Redmi 1S i ogólnie telefon sprawuje się dobrze, jednak mam też parę pytań.

 

Pierwsze dotyczy 3G, po zainstalowaniu polskiego MIUI zauważyłem, że telefon wyświetla przez parę godzin nazwę sieci (Orange) razem z 3G, po paru godzinach już nie. Po piątkowej aktualizacji było to samo. Wczoraj wieczorem ręcznie na chwilę wymusiłem korzystanie tylko z sieci 3G, a następnie przełączyłem z powrotem na "preferowane sieci 3G" i znów to samo - w nocy jeszcze 3G, wstaję rano - już nie. Dodam że jadąc do sąsiednich miejscowości tam bez problemu 3G łapie i wyświetla, mimo że w moim mieście nie. Czy to jakiś bug, czy pozostaje ręcznie wymusić łączenie się tylko z 3G?

 

Drugie - to wibracje w telefonie. Obecnie można powiedzieć, że wcale jej nie ma. Jest tak słaba, że mając telefon w kieszeni, nawet się jej nie poczuje. A pracując w hałasie, z ochronnikami słuchu, wiadomo że nie ma opcji usłyszeć dzwonka, tak więc wibra pozostaje jedynym ratunkiem. Czy istnieje możliwość "podkręcenia" wibry w oprogramowaniu, tak by stała się w miarę użyteczna, czy już po prostu taka jest i nic się z niej więcej nie wyciśnie?

 

Trzecie - odtwarzanie muzyki będąc w tle, wyłącza się przeglądając np. Galerię czy smsy. Nie wiem czy ktoś to jeszcze zauważył. I czy da się się poustawiać tak listę odtwarzania, by nie sortowała utworów alfabetycznie, a po kolei tak jak są w katalogu ponumerowane?

 

Tak poza tym - telefon działa sprawnie, nie zacina się, nie zawiesza i nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trzeciego to ktoś już pisał na ten temat po prostu system zwalnia pamięć i wyłącza aplikacje. 1GB z Miui na pokładzie to widać troszkę za mało, możesz w opcjach zasilania utworzyć własny profil i wyłączyć czyszczenie pamięci.

W stockowej aplikacji tylko alfabetycznie

Wysłane z mojego MI 3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzenie własnego profilu w opcjach zasilania nic nie dało - player zatrzymuje się, co ciekawe przeskakując do momentu od którego zaczęło się słuchanie utworu.

3G traci się po kilku godzinach nawet gdy w opcjach jest wybrane "Tylko sieci 3G WCDMA". Gdy znów ręcznie się poprzestawia, 3G jest (3-4 kreski, więc sygnał sieci dobry).

Zastanawiam się jeszcze odnośnie wibracji, czy nie da się np. dla przychodzącej wiadomości sms ustawić tak, by wibracja zadziałała 4 razy, a nie 2 razy krótko jak teraz, ale to już pytanie do osób siedzących w tym całym MIUI.

 

Czas się chyba przeprosić z Lenovo A760, na dniach dostanę przednią szybkę, wymienię a 1S najwyżej pójdzie do ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem z muzyka. Uzywam folder player, bardzo czesto po wygaszeniu ekranu zatezymuje sie muzyka. ta czesto ze szlag mbie trafia.. przydal by sie na to jakis tweak..

dodatkowo, gdy po wygaszeniu i wcisnieciu klawisza, pojawia sie normalnie opcja odblokowania ekranu z opcja sterowania muzyką. wyswietla tam nazwe utworu. Niestety niepoprawnie. A zdazalo sie, ze po kliknieciu play, po uwczesnym zatrzymaniu folder playera, odtwazalo zupelnie inny kawalek, tak jakby tel przeszedl na drugiego playera..

W trakcie jazdy samochodem juz nie raz wymuszalo ryzykowne grzebanie przy tel w trakcie jazdy

Tap tap from MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten brak 3G nie jest spowodowany Fast Dormancy? Gdy telefon nie używa to żeby oszczędzić baterię wyłączy, a gdy będzie potrzeba to operator wyśle mu informację, że potrzeba. Nie wiem dlaczego aż tak zależy Ci na 3G np. w nocy? Ja gdy miałem PLAY w Redmi to również 3G włączało się dopiero gdy włączałem dane lub dzwoniłem/ktoś dzwonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy mi na 3G nie zależy, w nocy się śpi :) Ale jeśli telefon jest w zasięgu 3G, to czemu z niego nie korzysta nawet mimo wymuszenia tego w ustawieniach? Nie przełącza się na 3G przy wykonywaniu/odbieraniu połączeń (w ustawieniach cały czas wymuszone 3G).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właściwie macie rację, przy włączeniu Dane (bo zazwyczaj korzystam z wifi, z neta przez 3G rzadko), 3G wskakuje od razu. Czyli wszystko jasne.

Bug z odtwarzaczem widzę że zgłoszony na angielskim forum MIUI.

@kleryk88 - no właśnie telefon swojej funkcji nie spełnia, jeszcze mi się nie zdarzyło żebym w pracy wiedział, że ktoś się próbuje dodzwonić, taka ta wibra rewelacyjna  :mad: Na innych telefonach Xiaomi też takie dziadostwo? (pytanie do tych co mieli porównanie między Red Rice a dowolnym innym modelem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm, dla mnie wibracje mocniejsze w Redmi 1 niż w poprzednich telefonach. Zależy od przyzwyczajenia. Ewentualnie może trafił Ci się jakiś wadliwy "wibrator" :P

U mnie w 1S , android 4.3  są 3 poziomy siły wibracji. Domyślnie jest średni

 

A co muzyki używam poweramp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wibracji to rzeczywiście dziadostwo. W Redmi 1 tak samo. Mając w kieszeni telefon wiele razy zdarzyło się że nie wiedziałem że ktoś dzwoni.

Co do albumów w apce Muzyka to też długo nad tym siedziałem i w końcu doszedłem do wniosku że nie da się sortować po numerach w tagach ale wchodząc na przykład w "wykonawcy" lub "albumy" to już jak tam wybierzesz to będzie posortowane nie alfabetycznie a po numerach w tagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...