Skocz do zawartości

Problem z roamingiem międzynarodowym


krychol49

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam takiej opcji podsyłam screeny z telefonu.

Na jakim romie jesteś? Może w którejś wersji zostało to usunięte.09e5c17da696409e31f6df1589d5582d.jpg08ca15a57181365fece95249196116e0.jpg

@ dodam że włączenie tego użycia danych w roamingu nic nie daje i dalej nie mam neta.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krychol49 napisał:

Napisałem że dałem ustawienie na "zawsze" i to i tak nic nie dało

Nie mam innych opcji, dokładnie to co u ciebie. Powinno być ustawione Przesył danych podczas roamingu "Zawsze". Możesz jeszcze odznaczyć Roaming krajowy, możliwe że po włączeniu tej opcji roaming działa tylko u operatorów krajowych. Jeżeli nie pomoże to raczej problem twojego operatora (nie znam, jakiś wirtualny i nie wiadomo z jakimi sieciami podpisał międzynarodowe umowy roamingowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon mam od kwietnia. W międzyczasie byłam kilka razy poza granicami kraju i z tego co pamiętam korzystałam z netu. Od około miesiąca, mniej więcej od kiedy weszły nowe przepisy o roamingu net poza granicami kraju nie działa. Po powrocie do Polski zadziała dopiero po restarcie telefonu. Przy pierwszym takim problemie z tel, zgłaszałam u operatora i stwierdzili że ,, może byłam poza zasięgiem nadajnika, i problem nie u nich" Dzisiaj historia się powtórzyła, zero netu. Porobiłam screeny i będę pisać do operatora. W telefonie nic nie było wcześniej zmieniane w ustawieniach i z netu za granicą korzystałam normalnie, teraz w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innych opcji, dokładnie to co u ciebie. Powinno być ustawione Przesył danych podczas roamingu "Zawsze". Możesz jeszcze odznaczyć Roaming krajowy, możliwe że po włączeniu tej opcji roaming działa tylko u operatorów krajowych. Jeżeli nie pomoże to raczej problem twojego operatora (nie znam, jakiś wirtualny i nie wiadomo z jakimi sieciami podpisał międzynarodowe umowy roamingowe).

Wyłączyłem ten roaming krajowy i po restarcie telefonu dalej brak internetu :(

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krychol49 napisał:

Wyłączyłem ten roaming krajowy i po restarcie telefonu dalej brak internetu

To zadaj pytanie operatorowi. Po tym jak wprowadzili nowe przepisy, operatorzy niechętnie udostępniają dane w roamingu, bo przynajmniej część pakietu powinni udostępnić za darmo, a sieci roamingowej muszą coś zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...