Skocz do zawartości

Redmi 4x przegrzewa się ???


Bez1m1enny

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, jhosef napisał:

Mój telefon ostatnio rzucił komunikatem, że jest za ciepły. Tak w sumie po graniu w jakąś gierkę.

A teraz zauważyłem plamę na wyświetlaczu. Znam te plamy. Robią się po przegrzaniu.

Jak podchodzi do tego producent w kwestiach reklamacyjnych?

Kwestie reklamacyjne to sprawa miedzy kupującym, a sprzedającym...

  1. Masz może jakieś liczby – jaka była temp. baterii (i inne odczyty?), gdy to wystąpiło?
  2. Jak długo wtedy grałeś i jaka to gra?
  3. Czy nie odczuwałeś spowalniania gry w miarę nagrzewania się telefonu?
  4. Czy działało może wtedy coś w tle, coś co intensywnie korzysta z łączności (może sama gra wymienia dużo danych przez net)?
  5. Czy byłeś połączony przez Wi-Fi czy "dane"?
  6. Czy ta gra może wykorzystuje aparat?
  7. Jakie masz etui / szkło itd.?
  8. Jakie były warunki zewnętrzne - temp. otoczenia, itd.?
  9. Jaka była jasność ekranu?

Redmi 4x raczej powinien dobrze znosić obciążenie (dowód na obrazkach), więc jestem bardzo ciekawy okoliczności takiego przegrzania.

3c etui Andr7.png

3a etui Andr7.png

3b etui Andr7.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Masz może jakieś liczby – jaka była temp. baterii (i inne odczyty?), gdy to wystąpiło?

Oczywiście brak. Po prostu grałem. Jak rzucił komunikatem to schłodziłem go od razu wentylatorem jaki mam na biurku.

 

Cytat

Jak długo wtedy grałeś i jaka to gra?

Gra Hawk, grałem może 15 minut.

 

Cytat

Czy nie odczuwałeś spowalniania gry w miarę nagrzewania się telefonu?

Gra nie spowalniała, jakby zaczęła to bym się zastanawiał.

Cytat

Czy działało może wtedy coś w tle, coś co intensywnie korzysta z łączności (może sama gra wymienia dużo danych przez net)?

Nic szczególnego nie było. Żaden proces poza grą nie był obciążający.

Cytat

Czy byłeś połączony przez Wi-Fi czy "dane"?

Wifi

Cytat

Czy ta gra może wykorzystuje aparat?

Nie

Cytat

Jakie masz etui / szkło itd.?

Nic, nie używam tego typu rzeczy.

Cytat

Jakie były warunki zewnętrzne - temp. otoczenia, itd.?

Temp umiarkowana, około 20 stopni.

 

Cytat

Jaka była jasność ekranu?

Mam ustawione na auto na 2/3

 

Jest to o tyle dziwne, że wówczas grałem dość krótko, zazwyczaj przy graniu bardziej męczę telefon. Telefon od razu potraktowałem wentlatowem. A w sumie to jakoś szczególnie ciepły nie był. Nagrzał się ale nie jakoś szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam problem z telefonem xiaomi redmi 4x. Posiadam go 2 tygodnie. Posiadami miui 8. Ostatnio zauważyłem, że po nawet krótkim użytkowaniu zaczyna się grzać. Temperatura w panelu sterowania pokazuje wtedy 40 stopni. Telefon jest bardzo gorący co przeszkadza w jego użytkowaniu. Da się to jakoś naprawić? Wyłączyć coś w ustawieniach? Czy pozostaje mi wysłać go do serwisu? A może jest to normalne w tym modelu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luuk01 napisał:

Wyłączyć coś w ustawieniach? Czy pozostaje mi wysłać go do serwisu?

Szczerze watpie, zeby wylaczenie czegos w ustawieniach pomoglo i zapewne masz jakas wadliwa sztuke. Ewentualnie moglbys sprobowac wgrac inny soft zeby wyeliminowac problem z oprogramowaniem. Zerknij jeszcze w pracujace aplikacje, moze ktoras siedzi w procesach i obciaza telefon.

4 godziny temu, luuk01 napisał:

A może jest to normalne w tym modelu? 

Raczej nie jest, u mnie zawsze jest zimny lub lekko cieply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luuk01 napisał:

Witam wszystkich. Mam problem z telefonem xiaomi redmi 4x. Posiadam go 2 tygodnie. Posiadami miui 8. Ostatnio zauważyłem, że po nawet krótkim użytkowaniu zaczyna się grzać. Temperatura w panelu sterowania pokazuje wtedy 40 stopni. Telefon jest bardzo gorący co przeszkadza w jego użytkowaniu. Da się to jakoś naprawić? Wyłączyć coś w ustawieniach? Czy pozostaje mi wysłać go do serwisu? A może jest to normalne w tym modelu? 

Raczej wina softu. Pokaż statystyki zużycia prądu, może tam już będzie odpowiedź.

Ogólnie to jest "zimny" model i normalnie to raczej trudno jest go doprowadzić rozgrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...