Skocz do zawartości

Bateria Mi6 - wątek ogólny


matys1497

Rekomendowane odpowiedzi

System Android to tak naprawdę paredziesiąt aplikacjii (większość niepotrzebna dla normalnego użytkownika). Jak przychodzisz do lekarza to musisz powiedzieć gdzie cię boli, a nie "gdzieś mnie boli powyżej pasa ale nie wiem gdzie" :) Dopiero wtedy lekarz może pomóc. Czyli ciężka sprawa :)

Edit: u mnie Android system zjada 2-3%, ale niestety musiałem go troche wcześniej wykastrować ;)

Edytowane przez flither
Dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was wygląda bateria ? u mnie dzisiaj przeżyła od 8 do 19 na LTE, i ze 100% zeszła do 10% .. ale cały dzień to 100-150 zdjęć, 4,5h SOT, cały dzień LTE odpalone, FB, Messenger, Gmail, Chrome itp itd, ogólnie telefon nie leżał. Nie jest źle, ale bywało lepiej .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2018 o 01:02, wojasheck napisał:

Messenger, Facebook, Chrome - są :)df44f15104a2d95c10c7cc818d24a908.jpgee4978c24b65f276c9c300887a55e0c6.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Ty mi lepiej pokaż wykres bo tak jak Ty to mogę Ci pokazać nawet 12h SoT :) Wystarczy, że nie będzie się ładowało do pewnego poziomu a SoT będzie bił dalej, ot taki haczyk ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie uwierzę, żebyś miał 6h28min Sot przy 41% baterii. Ja mam 7h40 min SoT max przy baterii 5% :)

Edit:

Przejrzałem Twoje wcześniejsze posty i kłamczuszysz bo przy 10% baterii miałeś max 8h SoT, a wcześniej 7 i pół godziny przy 10%. :)

Edytowane przez MaxPrime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPrime Ja mam 48h po odpięciu od ładowarki 33% zostało i mam 6h SOT. Gdybym powiedzmy naładował na full, odłączył i go używał te 6h to pewnie też bym miał ponad 40%, bo jednak w standby trochę też pobiera baterii (wg Elementalx kernel manager na 9.2.2.0 pobiera 0,2%/h w standby także niby 10% więcej bym miał, ale te wyniki z programów nie są jakieś najlepsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie uwierzę, żebyś miał 6h28min Sot przy 41% baterii. Ja mam 7h40 min SoT max przy baterii 5%
Edit:
Przejrzałem Twoje wcześniejsze posty i kłamczuszysz bo przy 10% baterii miałeś max 8h SoT, a wcześniej 7 i pół godziny przy 10%.
I tak powiesz że kłamie bo wiesz lepiej co mam w telefonie?
Nie moja wina że twoja Mi6 ma gorsze wyniki pracy na baterii ale lepiej wmawiać mi że kłamie niż się zainteresować tematem nie? :)2c6d6fd4a8c8955e46e29e6e0b6c1a73.jpg0d3e7602ab2449804e4870d3906f9ad8.jpg1f92a1fccfb3c9d28d7676314dfaa47e.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Kolejny 9h+9291dba1a06144976a6442d8df32c3aa.jpg46bd00c418402737ab02551b3123c5ea.jpg079bb1776227c4a546b2df98a62c422d.jpg4f94743afd6db16c2316e87e032f4538.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu odbierasz czyjeś posty jako atak? Przecież napisałem zdrobniale że "kłamczuszysz", a nie napisałem i nie określiłem Cię jako bezczelnego kłamcę więc weź zluzuj majtasy :-) Po prostu oczekiwałem na wykres bo już nie jednego cwaniaczka widziałem który wstawiał SoT po 10h+ bez wykresów a potem się okazywało, że po 3 razy telefon był doładowywany ...
Jesteś na globalu? :-)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu odbierasz czyjeś posty jako atak? Przecież napisałem zdrobniale że "kłamczuszysz", a nie napisałem i nie określiłem Cię jako bezczelnego kłamcę więc weź zluzuj majtasy :-) Po prostu oczekiwałem na wykres bo już nie jednego cwaniaczka widziałem który wstawiał SoT po 10h+ bez wykresów a potem się okazywało, że po 3 razy telefon był doładowywany ...
Jesteś na globalu? :-)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


9.2.2.0 i 9.5.3.0

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

Działam na romie 8.5.8, zużycie baterii u mnie wygląda jak na zrzutach.

Screenshot_2018-06-07-12-16-40-253_com_miui.securitycenter.thumb.png.fd09720d2d427bafaa1ad5b80371f8fd.pngScreenshot_2018-06-07-12-16-58-056_com_miui.securitycenter.thumb.png.76e7a74b5bea745fa8c2d9f1cca4e897.png

Okres gdy zużycie wygląda w porządku to czas 23:00-6:00 wtedy mam włączone automatyczne oszczędzanie baterii. Moje pytanie jest następujące: jak wykryć co z systemu zjada tak baterię? Z telefonu nie korzystam wiele a zużycie wygląda jak podczas włączonych danych mobilnych. Próbowałem WakeLockDetector ale nie bardzo wiem jak go czytać. Wiem też że na tym romie bateria może działać normalnie bo gdy zrestartuję telefon to po tej operacji bateria na luzie trzyma sobie 2 dni. Do czasu kolejnego ładowania. Mam wrażenie że na andku 7.1 nie było takich cudów.

 

EDIT: Jak się okazało to co pokazuje "Użycie baterii" to jedno a rzeczywistość to drugie. Wywalenie messengera przywróciło baterię do stanu normalnego - a dokładniej wróciłem z messengerem do wersji 89, tej ostatniej w miarę sensownej i zużycie baterii spadło prawie dwukrotnie.

 

Edytowane przez m3x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, Foxiuu napisał:

Jak w skuteczny sposób zaoszczędzić baterię? 

Ja zainstalowałem sobie accubattery i ustawiłem na 90% naładowania. Pokazuje które apki zjadają baterie i ile jej pobrały i ogólnie pokazuje dużo informacji. Po dłuższym użytkowaniu pokazuje również rzeczywistą pojemność baterii. 

Screenshot_2018-06-17-17-05-35-871_com.digibites.accubattery.pngScreenshot_2018-06-17-17-04-00-053_com.digibites.accubattery.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam się do tego co jest tam napisane a chociaż staram się. Ładuję tel do 90-95% i tyle. Chociaż zastanawiam się czy jeśli bateria trzyma mi od wczoraj od północy do teraz a jest 44% przy mieszanym używaniu to jest to dobry wynik chociaż telefonu nie używam cały dzień przeglądam fb itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Foxiuu napisał:

Zalecam się do tego co jest tam napisane a chociaż staram się. Ładuję tel do 90-95% i tyle. Chociaż zastanawiam się czy jeśli bateria trzyma mi od wczoraj od północy do teraz a jest 44% przy mieszanym używaniu to jest to dobry wynik chociaż telefonu nie używam cały dzień przeglądam fb itd. 

Po pierwsze, zalecać się do możesz do dziewczyny. To tak na marginesie... ;)

Po drugie, najważniejszą kwestią jest nie dopuszczać do rozładowania baterii poniżej 30%. Starać się ładować akumulator częściej, niż od 0 do 100%.

No i w kwestii przechowywania, jeśli nie korzystacie z telefonu, to powinien on został odłożony do szafki z baterią naładowaną w około 40%. Najlepiej gdzieś, gdzie jest chłodno. I tyle. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamil Kupiec napisał:

Lepiej ustawić jakąś jasność ekranu czy ustawić na automatyczną? 

Zdecydowanie automatyczną. To lepsze dla zarządzania energią. Jest tylko jeden warunek. Soft powinien w prawidłowy sposób sterować czujnikiem natężenia oświetlenia. Z doświadczenia wiem, że było kilka ROMów MIUI Polska, gdzie różnie to bywało. Na szczęście ostatnie ROMy nie mają z tym problemu. Nie wiem niestety jak jest w Globalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...