Skocz do zawartości

Słuchawka bluetooth, słaba jakość - jaki firmware


Marclon

Rekomendowane odpowiedzi

Po podłączeniu telefonu Mi4c (z MIUI Polska, android 5.1.1 na razie, w planie update do najnowszej wersji) z zestawem głośnomówiącym (czy to słuchawka czy np. w samochodzie) jakość połączenia pozostawia wiele do życzenia (próbowane z wieloma zestawami głośnomówiącymi, dwoma nowymi samochodami). Z informacji znalezionych przez google wynika że standardowo wybrany bitrate dla połączeń bluetooth (zaszyte w plikach bluetooth.default.so oraz audio.a2dp.default.so) jest po prostu zbyt niski (zbyt wysoka kompresja). Na innych forach sugerowano znalezienie odpowiedniej biblioteki w firmware np Cyanogemod i podmienienie wskazanych plików ale nie udało mi się znaleźć takich przy których bluetooth by działał prawidłowo.

Czy w najnowszej wersji firmware z MIUI Polska i Android 7 też obserwujecie takie problemy z jakością połączeń przez bluetooth (problemem jest tylko jakość - niska głośność, przerwy. Łączenie z urządzeniami działa idealnie)? Może ktoś wie jak zmienić bitpoool bez podmiany tych plików?

Nie narzekam na obecnie używany firmware ale jeżeli nowy nie ma tego problemu to warto przejść

Z góry dzięki za sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam xiaomi.eu 7.4.20 i jest bez rewelacji. Tak samo było na androidzie 5. Używam tego w samochodzie też przez radio jak kolega wyżej. Głośność jest dobra, nie zrywa ale jest niewyraźnie. Dodatkowo osoby, które ze mną rozmawiają mówią, że słychać echo nawet jak ścisze radio. Dodam, że mój stary LG L5 pod tym względem działał dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ile słuchawek sprawdziłeś bo mnie udało się w drugim podejściu. Właśnie jestem po zakupie słuchawki BT i może podzielę się jak to wyglądało. Sprawdziłem jako pierwszą Jabre 2046(tania,popularna,polecana), rozpakowana z nowego pudełka w sklepie i odpadła ze względu na zły odbiór po drugiej stronie. Odbiór był czysty i wyraźny ale odbiorca słyszał całe tło ze sklepu(muzyka,szum) i potwierdzał bardzo kiepski odbiór. Druga próba w innym sklepie padła na słuchawkę Plantronics Explorer 50(trochę droższa), podobne warunki, słuchawka z nowego pudełka i wszystko ok. Explorer 50 jest droższy i ma BT v 3 Jabra miała v 2.1 ale to nie powinno mieć znaczenia. Testowałem ją ostatnio na trasie i nie ma problemów u odbiorcow, wybieranie głosowe z kontaktów działa, jak na razie żadnych uwag.

 

Screenshot_2017-06-18-11-37-18-614_com.android.settings.png

Edytowane przez wulfel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...