Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaczem/dotykiem


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, CR2032 napisał:

czy wyświetlacz uszkodzony

Raczej nie, po zalaniu na pewno nie miałby pionowych pasów, z doświadczenia wiem, że taki defekt często powstaje przy uszkodzeniu taśmy. Tak jak napisałeś przemyj dobrze złącza IPA i sprawdź czy na pewno dobrze dopinasz taśmę do PCB.

@seba93 sprawdź jeszcze czy działa Ci prawidłowo czujnik oświetlenia. Jak ręczenie chcesz przestawić jasność to też nic się nie dzieje? Jeśli taka sytuacja stała się po aktualizacji softu a wcześniej wszystko było ok. to obstawiałbym, jakiś bug podczas aktualizacji, spróbowałbym jeszcze wgrać soft na czysto miflashem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dotykiem w ekranie w moim xiaomi redmi 4x... pisze i klikaja sie inne litery albo przestawia mi miejsce w ktorym pisze, wywala mi aplikacje jakies albo na fb czesto jak pisze to dzwoni do tej osoby ... czytalem posty powyzej i pod ladowarka takze jest dobrze, szklo zdjalem ale to nie ono jest winowajca, nie wiem czy wymieniac ekran czy sciagac aktualizacje softu, mam dostepna aktualizacje V9.6.4.0.NAMMIFD, nie moge jej sciagnac bo aktualnie ledwo mam neta(jestem  w niemczech)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Nigdy nie kupię Xiaomi. Zraziłem się dotykiem i slabym softem. Chłopaki tu robią świetną robotę. A Chińczycy nie potrafią naprawić błędów w oprogramowaniu tylko podniecają się jak wypuszcza nową wersję miui z kosmetycznymi zmianami. Na słaby  dotyk nie pomaga:

Szkło

Bez szkla

Lineage OS

Miui 8.x

Miui 9.x

Miui 10.x beta

Reset fabryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także dotyk działa dobrze. Soft tu mało da wg mnie. Może pomóc, ale pewnie na czułość Mało prawdopodobne, że nie jak klika nie tam gdzie trzeba. Szybciej padnięty dotyk lub coś z taśmą. Można na szybko zerknąć co się dzieje w Diagnostyka Single item test Touchpal. @elPoochini sprawdził soft dogłębnie i musiała to być wina sprzętu. A Xiaomi to nie Apple jeszcze że softem mogą popsuć dosłownie wszystko aby potem to łaskawie naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy , mam problem z zacinającym się dotykiem , boczne klawisze działają normalnie a dotyk się zacina , aby coś przesunąć muszę wygasić bocznym przyciskiem i odblokować dotykiem (tym z tyłu), wtedy przez chwilkę dotyk działa , potem znowu to samo . Ma ktos jakąś radę ?

Edytowane przez Budziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 3 miesiące temu...

Kilka dni po zakupie tel. miałem identyczny problem że dotyk żył własnym życiem kiedy tylko miał na to ochotę tzn raz działał dobrze by za chwile wariował. Zabawy w instalacje na nowo miui nic nie zmieniało. Telefon wylądował w serwisie na gwarancji gdzie wymieniony został moduł dotyku z wyświetlaczem i od tamtej pory działa tak jak powinien. Możesz spróbować na czysto wgrać którąś wersje miui ale prawdopodobnie to nic nie zmieni i pozostanie wymiana wyświetlacza z dotykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...