Skocz do zawartości

Usunięty całkowicie ROM, brak możliwości zainstalowania TWRP.


koper1473

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu kupiłem sobie Redmi Note 4x w komisie. Telefon był nowy z ROM'em global. Postanowiłem zainstalować najnowsze oprogramowanie ze strony miuipolska. Zażądałem pozwolenia o odblokowanie bootloader'a, kiedy zainstalowałem program od Xiaomi oraz podłączyłem swój telefon z zalogowanym kontem Xiaomi oraz debugowaniem, po kliknięciu unlock okazało się, że telefon ma odblokowany bootloader. Następnie wg FAQ chciałem zainstalować recovery i 1 krok instalacja fastboot "https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743".

Po instalacji twrp wyczyściłem wipe > format data. Po reboot recovery telefon się wyłączył i przez 5min nic się nie odezwał. Postanowiłem wgrać od nowa twrp i wtedy zaznaczyłem wszystkie okienka w wipe co poskutkowało usunięciem wszystkiego z telefonu. TWRP nie odpowiada, po kombinacji "Vol+" + power na sekundę zapala się ekran z logiem mi i znika. TYLKO pierwsze uruchomienie po instalacji TWRP daje efekt jego włączenia. Fastboot włącza się normalnie.

Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli nie wyjaśniłem czegoś dość szczegółowo proszę o komentarze.

P.S. Telefonu używałem przez 2 dni :/

Pozdrawiam

Edytowane przez koper1473
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generelanie to wez to twrp wgraj i zainstaluj z niego jakis rom :D jak zaznaczles wszystko to i sie system usunal.  Nic sie nie dzieje wiec ty tez sie nie denerwuj xD

ew. zrob mi flash global stable jesli masz bl odblokowany oficjalnie i potem wgraj twrp a nastepnie miui polska lub zostan na tym stable ja na nim siedze i wszytko root, xposed na nim lata + sot ostatni mialem jakies 9h przez 4 dni ;)

 

a jak miales bl odblokowany jakas dzika metoda to poczytaj chociaz i tak przy miui polska opcja twrp i instalacja powinna zadzialac 

 

 

 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez to. Do TWRP dawało się dostać tylko w trybie fastboot poprzez polecenie fastboot boot twrp.img. Też się strachu najadłem, ale wystarczyło wtedy skopiować plik zip z ROMem xiaomi.eu (pamięć telefonu widoczna jest z poziomu Windowsa) i zainstalować normalnie przez TWRP. Hula aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, painball napisał:

Tym bardziej. Bo nie ma roota na global stable od blisko dwóch miesięcy. A gdzie dopiero Xposed. Więc nadal coś mnie ominęło.

yyyy pewka ze nie ma root bo trzeba wgrac xD lol generalnie sa  delikatne problemy cos sie gryzie z rootem i paczka xposeda ale po 4 probach z roznymi wersjami wszytko mi bangla (poza youtube background player :/ po zablokowaniu ekranu tnie i wyklacza sie )

 

4734170676005585943-account_id=1.png

Edytowane przez Lamcza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, paralemptor napisał:

Przechodziłem przez to. Do TWRP dawało się dostać tylko w trybie fastboot poprzez polecenie fastboot boot twrp.img. Też się strachu najadłem, ale wystarczyło wtedy skopiować plik zip z ROMem xiaomi.eu (pamięć telefonu widoczna jest z poziomu Windowsa) i zainstalować normalnie przez TWRP. Hula aż miło :)

Postanowiłem zrobić tak jak w poradnikach oraz według kolegi "paralemptor'a". Zmieniłem również laptopa na takiego z siódemką (u siebie mam windowsa 10). Poprzez polecenie fastboot boot twrp.img włączyłem TWRP. Laptop znalazł urządzenie zainstalował sterowniki i mogłem przerzucić ROM xiaomi.eu. 

Oprogramowanie udało się zainstalować bez większych problemów. System się uruchomił, również TWRP się zainstalowało, bo jestem w stanie do niego wejść przez aplikacje "aktualizacja".

Chciałbym jeszcze dopytać, ponieważ po instalacji ROM'u TWRP pyta o 2 rzeczy. Z tego co rozumiem to czy TWRP ma zainstalować się jako aplikacja systemowa (w takim razie do czego mi taka potrzebna?) oraz czy ma pytać o instalacje TWRP na urządzeniu. 

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi. Telefon wrócił do użytku, cieszą mnie odblokowane opcje aparatu, których nie było na globalu :). Proszę odnieść się jeszcze do ostatniego akapitu odnośnie pytań TWRP po instalacji systemu.

Pozdrawiam.

Dziwne jest to, że telefon miał odblokowany bootloader. Był z komisu ale wyciągnięty z zafoliowanego pudełka. Dziwne co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...