Wi11y

Google Services Framework - dane internetowe

Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zauważyłem, że usługa Google Services Framework bardzo lubi dane 3G. Potrafi pochłonąć 300-400 mega dziennie. Oczywiście nie każdego dnia, zależy jak ma humor. Tylko w kwietniu uzbierały się już prawie 2 GB! Jest to dożo, znacząco dużo, zwłaszcza, że mam na miesiąc pakiet 6 GB z czego 1/3 danych pochłania usługa której nie znam i nie rozumiem po co jej tyle danych.

Bywa tak, że cały dzień siedzę w domu na wi-fi i wychodzę pod wieczór na 2-3 godzinki i wtedy używam danych komórkowych... ale nie specjalnie, po prostu transmisja jest włączona. A jak sprawdzę zużycie danych to wychodzi na to, że Google Services Framework bije rekordy, bo podczas tych 2-3 godzin pochłonął prawie 300 megabajtów... tylko po co? ...bo ja przez ten czas nie używałem telefonu prawie wcale... poza tym, że go miałem przy sobie, ale przecież to nie grzech :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie masz przypadkiem włączonej synchronizacji danych typu kopia aplikacji, zdjęć i innych dużych rzeczy ze swoim kontem Gmail? Wejdź w ustawienia kont i sprawdź co synchronizujesz albo zaloguj się na komputerze do swojego konta Gmail i sprawdź tam w ustawieniach konta jakie rzeczy masz na nim. Google może trzymać tam praktycznie wszystko co mamy w swoich telefonach, a ostatnio stał się bardzo łakomy na nasze dane i może chcieć nawet trzymać hasła do programów i różnych kont internetowych jeśli logujemy się z telefonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to wygląda w ustawieniach:

Screenshot_2017-04-26-17-11-08_com.android.settings.thumb.png.46a704b8b758e1b45fa28117bafb375f.pngScreenshot_2017-04-26-17-11-28_com.android.settings.thumb.png.a731cbe1fd275e44a8613cd3aec983c7.png

Ale myślę, że to nie jest mój problem. Gdyż tutaj idą niewielkie ilości danych.

Problem jest w tym, że jak się przemieszczam, to wtedy właśnie ten proces używa sporą ilość danych. Dziś byłem w mieście niecałe 2 godzinki i w tym czasie proces zużył 48 mega danych. Jak sobie przypominam, tak duże zużycie jest tylko jak się przemieszczam. Im więcej się przemieszczam, tym więcej danych Google Services Framework zjada.

Problem pojawił się dość niedawno, w każdym razie dotkliwie to poczułem dopiero na święta, jak mi danych komórkowych zabrakło... wygląda to na jakąś aktywną usługę lokalizacji, lub śledzenia. Z chęcią bym to wyłączył, tym bardziej że w piątek jadę za granicę i zamierzam rozważnie używać internetu w roamingu i nie chciałbym, żeby ten proces zjadł mi cały pakiet danych w roamingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google Services Framework wczoraj pobrał 253 MB. dziś 214 MB.

I tak co dzień, wystarczy, że ruszę się z domu. Jeszcze nie tak dawno tego nie było. Wszystkie te dane zostały pobrane w tle. Nie pozostaje mi nic innego jak wyłączyć dla tego procesu pobieranie danych w tle i zobaczyć, jak będzie działał telefon i inne usługi.

Tez nie rozumiem dlaczego, ten proces pobiera sladowe ilości danych wi-fi, a z danych 3G korzysta bardzo chętnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyłącz synchronizację niepotrzebnych rzeczy typu "Dane aplikacji" czy "Muzyka Play" i sprawdź jak teraz będzie. To bierze najwięcej danych, a czemu pobiera dane z sieci, a nie WiFi... Tego nawet Google nie ogarnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now