Br4te

Wymiana panelu dotykowego

Recommended Posts

Witam,

Dzisiaj upadł mi mój mi4c. Dotyk nie działa, ekran jest cały, nie ma żadnych pasków itd. Moje pytanie brzmi: czy w warunkach domowych jestem w stanie sama wymienić sobie panel dotykowy? Na allegro znalazłam digitizer (to chyba będzie to?), tutoriale są. Zastanawia mnie kwestia oddzielania ekranu dotykowego od ekranu- podobno robi się to przy temp 90stopni.

Średnio uśmiecha mi się oddawanie telefonu do serwisu, bo liczą sobie jak za mokre zboże, a będę bez sprzętu +-miesiąc. Ze sprzętem zawsze radziłam sobie sama, to jest tylko kwestia, czy nie posiadając specjalistycznych narzędzi serwisowych mogę to zrobić.

Orientuje się ktoś w temacie? Wymieniał ktoś dotyk?

Oglądałam dokładnie ten poradnik i zastanowił mnie właśnie ten fragment o podgrzewaniu+ to z próżnią, nie wiem jak to rozwiązać.

Jak chcesz robić to sama to w ogóle odpuść ten digitizer. To porażka, że ktoś chce się za to zabierać w warunkach domowych. Jak już to kup sam LCD do wklejenia w ramkę. Suszarką domową w ok 10 minut oddzielisz LCD od ramki. Nowy wkleisz na taśmy dwustronne lub lepiej klej np silikonowy.

Nie wiem, czemu uważasz, że to porażka. Nie mam tyle kasy, żeby płacić za części i drugie tyle za serwis, a rozkręcać elektronikę lubię i zawsze wszystko naprawiałam (jeśli się oczywiście dało).

Taki wyświetlacz będzie działać? Kupował ktoś u tego sprzedawcy?

No ale właśnie o tym mówię. To lcd+digitizer już połączone.

Wiem, umiem czytać. Dlatego pytam, czy ktoś miał do czynienia ze sprzedawcą, czy może wszyscy oferują dokładnie to samo tylko w innym przedziale cenowym.

Wiem, umiem czytać. Dlatego pytam, czy ktoś miał do czynienia ze sprzedawcą, czy może wszyscy oferują dokładnie to samo tylko w innym przedziale cenowym.

Witam
Z tym czytaniem to chyba jednak delikatne problemy :) w linku masz wyświetlacz do mi4 a napisałeś że masz model mi4c. To nie ten wyświetlacz :) mi4c ma inny.
Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Guest
This topic is now closed to further replies.