Skocz do zawartości

Mi5 a nagrywanie filmów


DominikMIUI

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem gdzieś juz takie tematy ale:

1 Skoro mamy aktywne camera2api to dlaczego każda apka korzystająca z tego się wywala od razu po włączeniu?

2 Czy jest jakaś aplikacja która umożliwia nagrywanie 1080p w 60fps?

3 Czy nastawiać się ze miui 9 coś zmieni? bo 26fps w filmach to totalna porażka.

4 Czy są jakieś porty z op3 który tez ma imx298 a zdj i filmy robi dużo lepsze?

tu się udało ale nie mówią jaka apka do kaparatu więc fake pewnie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie sprawdzałem na MIUI jak wygląda sprawa z API2, ale ono mnie średnio interesuje, bo nie były mi potrzebne te ustawienia które oferuje API2.

2. Nie ma takiej aplikacji.

3. Gdy powstanie MIUI 9, to na Mi 5 będzie w 4K/1080p, 15 fps.

Oczywiście 26 fps masz tylko w 2160p/4K, bo 1080p ma 30 fps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DominikMIUI

Nie żartuje, bo to nie jest temat do śmiechu.

Musisz zrozumieć że Xiaomi musiało aparat w Mi 5 aby wypromować nowsze modele, stabilizacja obrazu też jest tematem do dyskusji.

Gdybym kupił Mi 5 z myślą o filmach to bym się zawiódł że ten telefon ma takie problemy, ale że nie nagrywam dużo to przeżyje to że w systemach nowszych niż MIUI 7 - Android 6.0.1 nie można już mieć 30 fps w 2160p/4K.

@latet może znajdzie chwile i ci opowie co pogorszyło Xiaomi w Mi 5.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę żałuję bo miałem do wyboru mi5 albo sgs 7.... Ale jako że podoba mi się system xiaomi to go wziąłem ale teraz widzę że touchwiz się mega poprawił!

Czyli jak mi zależy na Dobrym aparacie to wrócić na ostatnią wersję miui 7?

a stabilizacja działa zacnie u mnie od 2 tygodni prawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikidar

@DominikMIUI

MIUI 7 to bardzo stary system i nie sądzę aby ktoś zmienił MIUI 8 dla MIUI 7.

SGS7 o ile droższy jest, wiec raczej nie powinieneś byś rozczarowany z Mi 5, rozczarowanym to mógłbyś być mając Xiaomi Mi Mix, gdzie telefon kosztuje bardzo dużo a aparat jest śmieszny.

Wstaw jakiś filmik a na pewno ktoś oceni czy aby na 100% masz dobrze działająca stabilizacje obrazu.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DominikMIUI

Co cię skłoniło do Mi 5 jak mogłeś mieć SGS7? jakbym mógł za tyle kupić ten telefon to bym to zrobił bez wahania.

MIUI 7, tu nie chodzi o wygląd że jest zły, tylko o to jak system działa, z mojego krótkiego testu wynikło że MIUI 8 jest szybsze.

Dla mnie ważne jest aby zdjęcia były dobre, bo filmów i tak prawie nie kręcę, więc mogę używać 1080p 30 fps.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DominikMIUI

Akurat Xiaomi z tego co mi wiadomo pogorszyło Mi 5 tym spadkiem fps w 2160p/4K, więc twoje słowa chyba za mocne są na Xiaomi.

@kubau2

Sprawdziłem w pokoju gdzie jest jedna żarówka PHILIPS 70W>92 Watt - 1200 Lumen - Warm White - Halogen Classic, jest 30 fps w 1080p na alternatywnym systemie, wiec i na MIUI też będzie i domyślnej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DominikMIUI

Ja ostatnio za nowego Mi 5 - 3/64 GB w sklepie zapłaciłem niecałe 1000 zł więc nie sądzę aby brak 60 fps, mnie dziwił.

Popatrz co oferuje konkurencja za 1000 zł.

To nie jest tak że 4K to już od razu potrzeba mieć telewizor 4K, już widać różnice na telewizorze 1080p, nagraj film w 1080p oraz 4K i włącz na telewizorze 1080p i porównaj obraz.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, majdan12 said:

@DominikMIUI

Akurat Xiaomi z tego co mi wiadomo pogorszyło Mi 5 tym spadkiem fps w 2160p/4K, więc twoje słowa chyba za mocne są na Xiaomi.

@kubau2

Sprawdziłem w pokoju gdzie jest jedna żarówka PHILIPS 70W>92 Watt - 1200 Lumen - Warm White - Halogen Classic, jest 30 fps w 1080p na alternatywnym systemie, wiec i na MIUI też będzie i domyślnej aplikacji.

Ok dzięki. Bo na moim RN3Pro te 18 klatek trochę irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubau2

To jest nie możliwe to co pokazujesz, ja miałem okazję używać RN3P i nie było takich problemów, nie daje mi spokoju że nie przetestowałem Cinema FV-5 bo może było by 30 fps zamiast 26.

@DominikMIUI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, majdan12 said:

@kubau2

To jest nie możliwe to co pokazujesz, ja miałem okazję używać RN3P i nie było takich problemów, nie daje mi spokoju że nie przetestowałem Cinema FV-5 bo może było by 30 fps zamiast 26.

Problem mam od samego początku. Nieważne czy MIUI7,8 czy custom ROMy. Zawsze przy słabym oświetleniu mam mało FPS. Na szczescie malo filmow nagrywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

highly recommend to make a twrp backup first

Flash the flashable zips via twrp I made or modified (originally made by @Charles_l ) 
https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862708271
https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298936476


now google camera will work for our phone (apkmirror link) http://www.apkmirror.com/apk/google-...48696-release/



or try this version of snapdragon camerahttps://forum.xda-developers.com/mi-...t/app-t3529722mordeczki to moze wam zadziałać ale lepiej zróbcie sobie backupa 

aa przy słabym oświetleniu to normalne ze malo klatek to pozwala uzyskać jaśniejszy obraz

Edytowane przez DominikMIUI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy niestety to tragedia w Mi5. Nie spodziewałem się że będzie aż tak kiepsko. Ale większość to robię zdjęcia,mniej filmy więc to przeżyję. Ale jak miałbym okazje zamienić się na Huawei P9 ale z dual SIM to biorę w ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...