Skocz do zawartości
  • 0

Telefon do 1500zł - co wybrać ?


JachuWojtan

Pytanie

Witam,
poszukuję jakiegoś smartfona dla dziewczyny. Co do wymagań to:
* 4,8 - 5,5 cala
* przyzwoity aparat
* Pamięć min 32gb, najlepiej 64gb i więcej
* Płynność
* Do 1500zł
* Raczej bez konieczności zmiany systemu, bo dziewczyna nie ogarnia takich rzeczy
* Może być z Chin
* Gwarancja, najlepiej realizowana w EU i 2letnia
 
Najbardziej liczy się pamięć i aparat. Co poradzicie forumowi koledzy? Dawno nie kupowałem telefonu i nie wiem co teraz na topie ;/ Narazie myślałem o xiaomi Mi5 i oneplus2/3, (3 chyba za drogi), może jeszcze Samsung s6. Proszę o porady
 
Pozdro
 
 
Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
19 minut temu, JachuWojtan napisał:

Mi5 wydaje się idealna, ale nie umiem znaleźć wersji z globalem na IBG.

Z opisu, nie znajdziesz żadnego telefonu z Globalem u nich, ale jeżeli taki soft jest (a do Mi5 jest) to oni z Globalem wysyłają, na europejski rynek. Ale czy warto za ten model dać w tej chwili 1400zł

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, wtbn napisał:

czekaj, co

Y8V8mxf.jpg

"Super zalety" Miui

Brak funkcji podzielonego ekranu

Brak szybkich odpowiedzi w powiadomieniach

Niewidoczna treść powiadomień na belce powiadomień,

Google now ciągle ma problemy z wykonywaniem poleceń głosowych

Głupie zarządzanie oszczędzaniem energii, które jedynie co potrafi to ubijać aplikację- żegnajcie powiadomienia.

Szybki przełączniki które zostały daleko w tyle, za tymi z czystego androida.

Miałem okazję trochę korzystać z androida 7 i miui zastało daleko w  tyle, najlepsze jest to, że nawet miui oparte na androidzie 7 kastruje go z wszystkich fajnych opcji i wstawia swoje zazwyczaj bezużyteczne dla nas zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

co do ficzerów:

- funkcja podzielnego ekranu - no ja nie wiem czy to takie potrzebne na telefonie...? może na tablecie taa

- brak szybkich odopwiedzi w powiadomieniach - nawet nie zauważyłem że tego brakuje - klikam powiadomienie i odpowiadam na smsa czy costam

- niewidoczna treść powiadomień na belce - przecież sie pojawia? czy mi się przywidziało

- a na touchwiz google now dobrze działa? z tego co kojarzę to też nie jakoś super

- kup sobie coś z większą ilością niż 1gb ram, to nie będziesz miał problemu. Ja się nie spotkałem z czymś takim, moja dziewczyna na mi4c 2gb ram nie narzeka. Może masz jakiś gówniany soft wgrany?

- wut? znaczy w czym są lepsze te czyste, bo nie wiem

 

Wszystkich ficzerów wprowadzanych przez androida nie ma nawet w nexusach... nie nazwałbym MIUI niedorozwiniętym - uproszczonym być może tak.

Dla mnie jedyna wada, że raz na miliard przypadków się zdarzy że coś nie działa, bo miui. (inne instalowanie xposed, albo aplikacja do go pro jakieś miała problemy). Gdyby nie strach że tel może się zepsuć (okryte złą sławą płyty z mi5) to nie wymieniłbym się moim mi5 za żaden inny dostępny w tym momencie. (chyba jedynie żeby sprzedać tamten, a znów kupić mi5).

 

Poza tym, gośc napisał że to ma być smartfon dla dziewczyny. Ja tam jej nie znam, ale większość dziewczyn raczej używa smartfona do dzwonienia, do fejsa, do muzyki, do smsów i do kwejka/czegoś odpowiedniego dla jej wieku. Bajery jak brak dzielonego ekranu czy nowego stylu szybkich przełączników raczej nie są tutaj decydujące...

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie często Google now po wydaniu polecenia głosowego wita: nie mogę tego zrobić gdy urządzenie jest zablokowane aby to zrobić. Na żadnym innym telefonie tak się nie dzieje. Miui ma dużo zalet, ale od kilku wydań się cofa gdy inni idą do przodu.

Edytowane przez senq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...