Skocz do zawartości

Rozmiar zdjęć kontaków


zmylna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wiem, że był już taki temat ale nie mogłem nic tam napisać ponieważ jest już zamknięty.

Mam pytanie odnośnie zdjęć kontaktów. Przy okazji robienia porządków z poziomu gmail-a popodmieniałem kilkanaście różnych zdjęć na nowe.

Wszystkie zdjęcia są tej samej rozdzielczości (378x378). Przy wejściu w aplikację kontakty wszystkie zdjęcia podmieniły się na nowe ale...

No właśnie i tu jest zagadka. Kiedy wchodzę w szczegóły kontaktu część zdjęć pokazywana jest jako mała, okrągła ikonka w prawym górnym rogu a część na pół ekranu telefonu. Od czego to zależy ? Zaznaczam jeszcze raz, że wszystkie zdjęcia są w tej samej rozdzielczości i wszystkie na pewno są nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno moje spostrzeżenie. Wczoraj część zdjęć sprawdziłem wchodząc w szczegóły kontaktu i te zdjęcia są duże. Kontakty, których nie otwierałem posiadają małe miniaturki.

Wygląda to tak jakby przy pierwszym otworzeniu kontaktu po podmianie zdjęć i dostępie do wifi zaciągały się wersje duże. Dzisiaj pozostałe kontakty otwierałem już przy połączeniu danych GSM i fotki są małe. Może kluczowe właśnie jest to pierwsze otwarcie i rodzaj dostępnego połączenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzie się pewnie konto xiaomi oraz google.

Na Twoim zdjęciu dodałbym zdjęcia do kontaktów xiaomi, ponieważ google przywróci Ci miniaturke, xiaomi przywróci Ci cale zdjęcie przy kontakcie.

MiuiV5/Nexus5

WIęc tak...

Po uruchomieniu wifi i wejściu w poszczególne kontakty zdjęcia pozostałych pokazały się już takie jak powinny (duże).

Dla zainteresowancyh napiszę po kolei co zrobiłem aby uzyskać duże zdjęcia w kontaktach.

 

1. Aktualizacja zdjęć na stronie gmail.

2. Włączenie WIFI w telefonie (na połączeniu danych to nie działa)

3. Otworzenie każdego kontaktu z osobna aby zaktualizować foty do pełnych rozmiarów.

 

Bez wykonania tego ostatniego kroku fotki były tylko w formie małych ikonek w prawym, górnym rogu.

Bardzo niewygodna to procedura w przypadku dużej ilości kontaktów ale nie znalazłem innego rozwiązania.

Edytowane przez zmylna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 378 to raczej mało. Synchronizacja z Xiaomi pozwala zastosować zdjęcia HD nawet 2000x2000 bo wtedy mozna tak ustawić by było wyraźne zdjęcie na praktycznie całym ekranie (szczególnie przy ekranie full hd) podczas połączenia. Z tych 378 to chyba pikseloza wyjdzie gdybyś chciał tak mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 378 to raczej mało. Synchronizacja z Xiaomi pozwala zastosować zdjęcia HD nawet 2000x2000 bo wtedy mozna tak ustawić by było wyraźne zdjęcie na praktycznie całym ekranie (szczególnie przy ekranie full hd) podczas połączenia. Z tych 378 to chyba pikseloza wyjdzie gdybyś chciał tak mieć.

 

Co prawda to prawda ale akurat takimi dysponuje na tą chwilę. A czy jest jakieś wygodne narzędzie aby móc to robić z PC ? Czy trzeba wrzucać foty na telefon i z poziomu galerii ? Wiem, że można za pomocą serwisu i.xiaomi.com ale to strasznie wolno działa.

Edytowane przez zmylna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...