Jump to content

Odblokowywanie bootloadera - prawie wszystko próbowałem

Bronekk
 Share

Recommended Posts

Cześć
Jestem już bliski walenia głową o ścianę z bezsilności. Sprawa wygląda tak kupiłem Redmi 4 Prime z allegro, sprawdzając soft okazał być się syfiasty -> próba odblokowania i teraz tak odpaliłem tutorial ściągnąłem wszystko itp. i nagle wyskakuje punkt o wysłanie prośby do Chińczyków o odblokowanie to wysyłam, dostaje zgodę jakoś 2 tyg temu. Przedwczoraj zabieram się za kolejne punkty w tutorialu i w końcu udaje mi się MIflashem wgrać ROM ( załączam screen) . Przy próbie odlokowania bootloadera przez program Mi Unlock v. 1.1.0317.1 po kilku próbach z "nie można zweryfikować" awansowałem do "current account is different from..." Tryb recovery oraz download gdy je włączam to powodują reset telefonu i uruchomienie normalnie systemu. Od tamtej pory mam soft chiński bez możliwości logowania się na aplikacje Google. Konia z rzędem i pół królestwa za pomoc..

Screenshot_2017-03-22-19-22-31-419_com.android.settings.png

Screenshot_2017-03-22-19-22-47-598_com.android.settings.png

Screenshot_2017-03-22-19-23-16-115_com.xiaomi.account.png

Screenshot_2017-03-22-19-24-14-160_com.miui.cloudservice.png

Zrób autoryzację urządzenia (sms z kodem) z pozycji komputera na i.mi.com 

Zrób reset ustawień do fabrycznych z menu telefonu i po ponownym uruchomieniu telefonu nie włączaj debugowania, oem unlock i tego wszystkiego w menu developer. W ciągu ostatniego roku odblokowałem grubych kilka setek xiaomi i... Nigdy ani razu nie włączałem tego... 

Jeśli to nie pomoże, to trzeba będzie spróbować wgrać mu starszy system - możesz spróbować za pomocą aplikacji update. 

Spróbowałem, nadal ten sam komunikat w programie, próbowałem starszej wersji programu też nic nie dało, próbowałem zainstalować starszy rom z linku http://en.miui.com/download-320.html#463 bez względu na wersje romu dostawałem komunikat załączony na zdjęciach(najpierw próbowałem dev pozniej stable) (Please wipe all data in Recovery mode if you want to update to a discontinuous ROM version, or downgrade to an older ROM version using MIUI full ROM pack ) to też wykonałem przed próba instalacji .Jestem w kropce. Jakieś pomysły?

Screenshot_2017-03-24-04-46-00-279_com.android.updater.png

Screenshot_2017-03-24-04-46-40-561_com.android.updater.png

Edited by Bronekk

O ile pamiętam udało mi się odblokować w taki sposób .Oczywiście miałem zgodę na odblokowanie.

• Po pierwsze zaktualizowałem system na telefonie do najnowszej, stabilnej wersji global
  • Upewniłem się, czy mam włączone OEM unlock i debugowanie USB w opcjach programistycznych.
  • Podłączyłem w trybie fastboot telefon do komputera. Przez manager urządzeń usunąłem googlowy sterownik USB do telefonu. Odłączyłem telefon od komputera (cały czas telefon włączony w trybie fastboot)
  • Zainstalowałem MiFlash - http://en.miui.com/thread-345974-1-1.html - podczas instalacji system pytał o potwierdzenie zainstalowania sterowników od "nieznanego producenta" - zgodziłem się oczywiście.
  • Ponownie podłączyłem telefon do komputera (w trybie fastboot) W menedżerze urządzeń zaczęła być widoczna taka pozycja:deviceManager.png
  • Zalogowałem się do MiUnlock za pomocą numeru konta Xiaomi, kliknąłem w odblokowanie i poszło bez problemu.
Edited by 40rozbojnik

• 2 weeks later...

Próbowałem win 7/10 wszystkich innych cudów z tutoriali nic nie pomaga. Jednego nie próbowałem i już nie spróbuje tzn logowania się na inne konto Xiaomi  i próby odblokowania na nim. jak kdokamil siedzi na globalu i nie ma zastrzeżeń to temat można zamknąć.

1 godzinę temu, Bronekk napisał:

Próbowałem win 7/10 wszystkich innych cudów z tutoriali nic nie pomaga. Jednego nie próbowałem i już nie spróbuje tzn logowania się na inne konto Xiaomi  i próby odblokowania na nim. jak kdokamil siedzi na globalu i nie ma zastrzeżeń to temat można zamknąć.

Wejdź w ustawienia, wyszukaj menu konta Xiaomi, w sekcji urządzenia przewiń do końca (do dołu) i naciśnij przycisk "Assign device to Xiaomi account" czy jakoś tak.

To jest powód zatrzymywania się weryfikacji urządzenia na 5% i wyrzucania komunikatu "Device is different...".

22 godziny temu, mrosi napisał:

Wejdź w ustawienia, wyszukaj menu konta Xiaomi, w sekcji urządzenia przewiń do końca (do dołu) i naciśnij przycisk "Assign device to Xiaomi account" czy jakoś tak.

To jest powód zatrzymywania się weryfikacji urządzenia na 5% i wyrzucania komunikatu "Device is different...".

Mi nie udało się powiązać konta w ustawieniach deweloperskich a odblokowanie jakoś się udało ale dopiero gdy w setting oficjalnego forum pojawiła się informacja, że mam taki system jaki faktycznie miałem na  pokładzie.  Wcześniej próbowałem odblokowania na chin dev a na forum wyświetlała mi się wersja smieciowego systemu z jakim kupiłem xiaomi. Nie wiem za bardzo jak i kiedy chińczyki to aktualizują. Samemu tego zmienić sie nie da.

Edited by kdokamil

• 4 weeks later...
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...