Jump to content

Redmi 4 sklep play i brak zasięgu


Marek1111
 Share

Recommended Posts

Mam telefon Redmi 4 2/16, kupiony w Goldway z nieorginalnym softem Miui (na tym sofcie działało wszystko bez problemów). Kilka dni temu dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera, odblokowałem go bez problemów. Został także przeprowadzony flash na najnowszą chińską wersję DEV. Po flashu wgrane TWRP. Kasowanie Dalvik, Cache, Data, Pamięć wewnętrzna, Karta SD. Wgrane miuipolska. Za każdym razem nieprawidłowości w działaniu sklepu play:

Cytat

Aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób.... java.lang.SecurityException: Unsupported patch / ......

powyższe czynności od wgrania chińskiego romu DEV były powtarzane, za każdym razem kasowanie w TWRP, efektów brak. Dodatkowo zauważyłem brak zasięgu sieci komórkowej, internet działa (ale to dosłownie przed chwilą mi wyszło i pewno problem powiązany). 

Co można w powyższym zrobić źle;)? Wg poradnika od początku do końca, problem sklepu play przewijał się przez forum ale w większości pomagało kasowanie w TWRP- u mnie nic to nie zmienia. 

Nie próbowałem wgrywać wersji chińskiej stabilnej- pewno mój następny krok. 

Link to comment
Share on other sites

Daj nazwę pliku, jak wrzuciłeś przez twrp. 

A format data zrobiłeś przed instalacją systemu? 

Jeśli nie to zrób, później full wipe: system, data, cache, art/dalvik cache, internal stoage. I dopiero install xiaomi.eu. 

Edited by Zexon72
Link to comment
Share on other sites

Wgrane najpierw chińskie prada_images_7.3.9_20170309.0000.00_6.0_cn_e5bbc16f21.tgz, później full wipe, na końcu xiaomi.eu_multi_HM4_7.3.9_v8-6.0.zip.

 

Ponadto zaobserwowałem, że telefon nie jest wykrywany na komputerze z Windows.... (tzn narzędzia typu ADB go widzą bez problemów, ale zwykłego dostępu do karty pamięci nie mam (oczywiście ustawiłem w telefonie "przesyłanie plików"). Linux bez problemów go widzi. Pamiętam też że przed zmianami softu telefon był wykrywany, zainstalowały się sterowniki itp.

Link to comment
Share on other sites

Hej;)
Problem rozwiązany. Pomogła instalacja najpierw chińskiego stabilnego (prada_images_V8.1.4.0.MCECNDI_20161226.0000.00_6.0_cn), później xiaomi.eu- i to naprawiło u mnie działanie sklepu play.Problemy z brakiem zasięgu (choć internet działał)- tutaj pomogło wgranie "prada_modems.zip".

MTP zostawiłem sobie na później, nie pomaga samo usunięcie w managerze urządzeń.... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...