Skocz do zawartości

Redmi 4 PRO vs Redmi Note 4X Czy jest duża różnica w czasie pracy na baterii


jaxkub

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co to nie ma informacji o tym, bo ludzie dostają dopiero pierwsze sztuki. A jeśli już chcesz poszukać takich informacji, to raczej na forach zagranicznych, bo w Indiach jest dostępny od stycznia (wersja 4X i 4 Snapdragon 625, czyli to samo, tylko 4 Snap to podobno Global). W sklepach od niedawna są wysyłane 4X, a 4 Snap są jako preordery, nieliczni mają na stanie.

A teraz pora na wróżenie z fusów - mniejszy ekran = mniejszy pobór energii, ale różnica jest raczej niewielka. Zakładając SOT w Redmi 4 Pro na np. 9 godzin, to w 4X będzie pewnie w okolicach 7-7.5 godziny. Ale to tylko gdybanie.

Zapytaj za miesiąc, dwa, jak ludzie będą mieli te telefony w użytku. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note 4X Global nie widziałem. Za to Note 4 Snapdragon 625 widziałem, że jest oznaczany w sklepach jako global i z zaznaczoną między innymi obsługą B20, stąd napisałem, że Note 4 Snap, to podobno Global. Technicznie to są praktycznie te same urządzenia, nie wiadomo jak z modemem, czy jest zastosowany inny i stąd bierze się różnica w obsługiwanych częstotliwościach, czy jest to tylko różnica w oprogramowaniu (choć chińczyki wgrywają soft do 4X od 4 Snap i działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę temat bo po dłuższym czasie obu smartfonów na rynku myślę, że ktoś zna na nie odpowiedź a nurtuje mnie ono teraz pewnie bardziej niż autora tematu:)

Otóż sprzedałem swoje redmi note 2 i szukam następcy.

Są dwaj kandydaci: Redmi 4x 3/32 lub Redmi Note 4x 3/32 ( lub redmi note 4 ze snapem i lte 800mhz chociaż to chyba te same telefony jak mniemam)

Sporo ostatnio korzystam z gps i internetu w telefonie no i mój RN2 na baterii nie wyrabiał, po za tym 2gb ramu też czasem wysypywało do pulpitu.

Tak więc kluczowa kwestia czas pracy na baterii obu urządzeń i czy różnica między 4x a N 4x jest znacząca ? (np. 2h SoT więcej?)
Redmi 4x przemawia do mnie mniejszym ekranem przez co jest bardziej poręczny a i rozdzielczość powinna poprawić żywotność na baterii.

Za Redmi Note 4x przemawia szybszy procek i podświetlenie przycisków pod ekranem. Różnica w cenie to ok. 100zł ( kupuje z allegro bo nie chcę się bawić w chińskimi sklepami, celnikami itd.) 
Telefon będzie służył (prócz oczywistości typu dzwonienie i internet) do endomondo + muzyka na słuchawkach bluetooth i pewnie też do pokemon go (ostatnio złapałem bakcyla i jakoś jeszcze trzyma:P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note 4x trzyma dłużej na baterii niż mały 4x. Pewnie przez litografie procka, snap 625 jest dużo bardziej oszczędny. Miałem oba, każdy i na globalu i na xiaomi.eu. W redmi 4x na plus tylko rozmiar, ale po rn2 lepiej się nie odzwyczajać od takiego rozmiary bo potem nie ma na co zmienić ciekawefo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic poszedłem za twoją radą i zamówiłem Redmi Note 4 Global Version ze snapem i lte 800 MHz. Do piątku powinien dotrzeć. Możesz doradzić jakieś konkretne szkło hartowane do tego modelu? Bo te na płaską część ekranu wyglądają lipnie a te z ramką mają różne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony ;)
Szkiel kilka przerobiłem. Każde miało jakieś wady. Barwione chociaż cały ekran zakrywa, jeśli trafisz gdzieś oryginalne mocolo to możesz spróbować.
Najlepsze transparentne kupiłem na Ali za 1,5$ :)
Ale niestety już nie ma tego sklepu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...