• 0
Matel

Note 3 Pro vs 4x

Question

Mój kolega przymierza się do zakupu xiaomi note 3 pro (global) z technosa. Będzie głównie używany do grania w HearthStone, więc zależy na baterii. I tu moje pytania:

Czekać na note 4X ? Może z helio x20 jest lepszy? Coś innego w tej cenie, ale w Polsce (koniecznie)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Note 3 Pro - Snapdragon 650 - 2x Cortex A72 + 4x Cortex A53, proces 28 nm, bateria 4000 mAh
Note 4 - Helio X20 - 2x Cortex A72 + 4x A53 wyżej taktowane + 4x A53 niżej taktowane, proces 20 nm, bateria 4100 mAh
Note 4X - Snapdragon 625 - 8x Cortex A53, proces 14 nm, bateria 4100 mAh

Wynik na baterii zależy od obciążenia procesora, przy średnim i małym obciążeniu każdy z nich powinien wytrzymać na baterii stosunkowo długo i większe znaczenie powinien mieć proces technologiczny wykonania procesora i teoretycznie Note 3 Pro powinien trzymać najkrócej. W rzeczywistości jednak Note 3 Pro osiąga bardzo dobry czas SoT, lepszy od Note 4 z X20, zapewne przez mniejszą ilość rdzeni (6 vs 10) oraz lepsze zarządzanie energią, ale 4X powinien uzyskiwać lepsze rezultaty, bo jest nowszy i ma bardziej energooszczędne rdzenie, a wydajność powinna być podobna. Możesz poczytać wątki o baterii w dziale Note 4 i opinie są różne, choć większość jest pochlebna. Mimo wszystko wiele zależy od sposobu wykorzystania samego telefonu, a jak wiadomo każdy korzysta inaczej i trudno jest dokładnie porównać zużycie energii.

Osobiście czekam na pojawienie się 4X z większą pamięcią RAM i ROM, rzadko gram na telefonie, jak już to i tak bardziej w gry logiczne, więc dla mnie będzie w sam raz właśnie ze względu na energooszczędność, a do większości czynności nada się w sam raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.