Jump to content

Problemy z nowym wyświetlaczem - dotykiem


Mieszko

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Wymieniłem rozbity ekran w moim Mi Maxie. Nowy pochodzi z AliExpress. Jednakże po instalacji okazało się że są z nim duże problemy:

1) Dotyk 'kończy się' około 1-2 cm nad dołem ekranu, przez co nie ma możliwości nic tam 'kliknąć' (za wyjątkiem użycia myszki pod USB), jak i nie działają przyciski nawigacyjne. To go całkiem dyskwalifikuje z użycia - obecnie ratuje mnie jedynie Quick Ball. Proszę spojrzeć na załączony screenshot.

2) Czasem 'kliknięcie' działa wielokrotnie, przez co pisząc wiadomości tekstowe niektóre literki wybrane zostają wielokrotnie z rzędu.

Telefon działa pod systemem zainstalowanym jeszcze przez chińczyków, zaktualizowanym obecnie do wersji 8.2.2.0. Niestety od czasu odebrania ekranu do oddania telefonu do wymiany minął termin ochronny. Mimo wszystko chińczyki odpisały po kilku dniach iż można im odesłać wyświetlacz do sprawdzenia, jednakże starego już nie zamontuje, a pozbywanie się tego telefonu na tak długi okres czasu mija sie z sensem. Czy jest możliwość jakiegoś rodzaju kalibracji tego dotyku, lub inne rozwiązanie, czy pozostaje mi tylko zamówić nowy wyświetlacz? Domniemywam że wersja ROM nie ma znaczenia.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :)

xiaomi.png

Link to comment
Share on other sites

Zawsze  wymieniając LCD lub digitizer z LCD lub sam digitizer podłącz i sprawdź jego działanie przed montażem .

Teraz pozostaje Ci tylko nakręcenie filmiku jak to nie działa i poproszenie chińczyka by Ci wysłał drugi sprawny za symboliczną opłatą np 50% ceny  . Jeśli się nie zgodzi zakładaj spór o jak największy refund dając fotki i film jako dowód niesprawności .

Też kiedyś miałem taki przypadek i jakoś się udało .

Ali to nie alledrogo staje zazwyczaj po stronie kupujących.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...