Sign in to follow this  
kuzyn1910

Zablokowany BL, brak widoczności w trybie fastboot

Recommended Posts

Witam, mam duży problem z telefonem mi4c. Musze wgrać nowy soft jednak napotkałem na poważne problemy.

1. Telefon posiada oprogramowanie MIUI 8.1 Stable 8.1.3.0 (LXKCNDI)

2. Telefon ma zablokowany bootloader i nie posiada TWRP

3. Nie mogę wgrać przez upgrade miui_MI4c_6.1.21_d1d054460d_5.1 ponieważ system nie pozwala

4. Telefon jest widoczny w trybie ADB Devices (WIndows 10), jednak nie ma go widocznego w trybie Fastboot Devices. Mam wgranie nowy MIflash, mam XiaoMi Center, Minimal ADB and Fastboot Files, Qualcomm drivers.

5. Podczas podłączenia w trybie fastboot telefon jest widoczny w menedżerze urzadzeń jako  Kedacom USB device, nie jako Android Phone. Po usunięcie urządzenia, odłączeniu i podłączeniu na nowo telefon znowu jest widoczny jako Kedacom USB device

Czy znacie jakiś sposób, aby zflashować ten telefon i wgrać nowy soft? 

@kuzyn1910 przejdź do trybu EDL:

adb reboot bootloader

fastboot oem edl

Telefon w miflash pokaże jako COM, wgrywasz standardowo jak w trybie fastboot.

Najlepiej wgraj stare china dev 6.1.7 gdzie jest odblokowany bootloader, potem twrp i xiaomi.eu.

http://bigota.d.miui.com/6.1.7/libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz

Edited by slimdick

Telefon nie był w ogole widoczny w wierszu poleceń, na każdą komendę było "waiting for phone respond" czy coś w tym stylu. Ale pomógł mi już @Zexon72 mianowicie  w trybie fastboot usunąłem urządzenie Kedacom USB device, kilkając odinstaluj sterownik i zaznaczając opcję usuń oprogramowanie tego sterownika. Reset komputera, ponowne podłączenie telefonu. Tym razem w menedżerze urządzeń zainstalował się jako LeMobile cośtam cośtam. W wierszu poleceń urządzenie stało się widoczne w fastboot devices. Następnie polecenie fastboot oem edl, pozwoliło wprowadzić go w tryb edl, i dzięki temu stał się widoczny w miflash.

Jak byś przeczytał jakiś tutorial to byś wiedział że już to było opisane z tym sterownikiem i ten wątek był nie potrzebnie zakładany. Pozdrawiam ;) 

3 minuty temu, slimdick napisał:

Jak byś przeczytał jakiś tutorial to byś wiedział że już to było opisane z tym sterownikiem i ten wątek był nie potrzebnie zakładany. Pozdrawiam ;) 

Usuwałem sterownik wczoraj ale nie zadziałało tak jak powinno. Jakbym Ci pokazał historie wyszukiwania z przeglądarki to byś wiedział, że nie pisałem tego na starcie, tylko jak wyczerpałem wszystkie możliwości :) Zresztą to dopiero połowa drogi, ponieważ telefon nie ma numeru IMEI, więc muszę jeszcze z tym się pobawić trochę, ale najpierw potrzebuje dostęp do BL, TWRP i tak dalej :) 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this