kuzyn1910

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kuzyn1910

 1. Mam kolejny problem z #mi4c mianowicie skasował mi się numer IMEI. Telefon obecnie stoi na Xiaomi.eu z android 5.1, ma wgrane TWRP 3.02 libra, root SU przez TWRP. Chciałem przywrócić IMEI przy użyciu poradnika http://en.miui.com/thread-299779-1-1.html jednak jest problem, ponieważ po komendach w wierszu poleceńadb shellsusetprop sys.usb.config diag,adbpoźniej adb shellsugetprop sys.usb.confignie pojawia się urządzenie Qualcomm w menedżerze, przez co program QPST nie widzi urządzenia w trybie ADB. O dziwo jak przejdę w tryb fastboot a następnie komendą fastboot oem edl to wtedy w menedżerze urządzeń pojawia się urządzenie Qualcomm, program QPST widzi wtedy urządzenie ale w tym trybie (fastboot) nie jest możliwe wgrywanie czegokolwiek przez ten program. Macie jakieś pomysły co zrobić?
 2. Usuwałem sterownik wczoraj ale nie zadziałało tak jak powinno. Jakbym Ci pokazał historie wyszukiwania z przeglądarki to byś wiedział, że nie pisałem tego na starcie, tylko jak wyczerpałem wszystkie możliwości Zresztą to dopiero połowa drogi, ponieważ telefon nie ma numeru IMEI, więc muszę jeszcze z tym się pobawić trochę, ale najpierw potrzebuje dostęp do BL, TWRP i tak dalej
 3. Telefon nie był w ogole widoczny w wierszu poleceń, na każdą komendę było "waiting for phone respond" czy coś w tym stylu. Ale pomógł mi już @Zexon72 mianowicie w trybie fastboot usunąłem urządzenie Kedacom USB device, kilkając odinstaluj sterownik i zaznaczając opcję usuń oprogramowanie tego sterownika. Reset komputera, ponowne podłączenie telefonu. Tym razem w menedżerze urządzeń zainstalował się jako LeMobile cośtam cośtam. W wierszu poleceń urządzenie stało się widoczne w fastboot devices. Następnie polecenie fastboot oem edl, pozwoliło wprowadzić go w tryb edl, i dzięki temu stał się widoczny w miflash.
 4. Witam, mam duży problem z telefonem mi4c. Musze wgrać nowy soft jednak napotkałem na poważne problemy. 1. Telefon posiada oprogramowanie MIUI 8.1 Stable 8.1.3.0 (LXKCNDI) 2. Telefon ma zablokowany bootloader i nie posiada TWRP 3. Nie mogę wgrać przez upgrade miui_MI4c_6.1.21_d1d054460d_5.1 ponieważ system nie pozwala 4. Telefon jest widoczny w trybie ADB Devices (WIndows 10), jednak nie ma go widocznego w trybie Fastboot Devices. Mam wgranie nowy MIflash, mam XiaoMi Center, Minimal ADB and Fastboot Files, Qualcomm drivers. 5. Podczas podłączenia w trybie fastboot telefon jest widoczny w menedżerze urzadzeń jako Kedacom USB device, nie jako Android Phone. Po usunięcie urządzenia, odłączeniu i podłączeniu na nowo telefon znowu jest widoczny jako Kedacom USB device Czy znacie jakiś sposób, aby zflashować ten telefon i wgrać nowy soft?
 5. @FromWP Bardzo dziękuje za pomoc udało się Dzięki również dla @cukru za pomoc poza forum i dla @Zexon72. Rom od wietnamczyka dzięki rootowi pozwolił na dokończenie procedury odzyskiwania IMEI z poradnika http://en.miui.com/thread-299779-1-1.html. Po wgraniu IMEI naprawiła się też przyczyna całego tego zamieszania czyli brak widoczności karty SIM.
 6. Ne miałem, taki soft dostałem przy kupnie telefonu ze sklepu Technos. Poprosiłem o zgodę na odblokowanie i ją dostałem ale przy 50% zawsze wyskakiwał komunikat can't verify device i tyle.
 7. Witam, mam bardzo duży problem po próbie aktualizacji systemu. Wszystko zaczęło się od tego, że telefon przestał widzieć kartę SIM i postanowiłem go zaktualizować. Z racji zablokowanego bootloadera i braku możliwości odblokowania go w normalny sposób (Dostałem zgodę ale Unlocker na systemie xiaomi.eu dochodził do 50% i wyskakiwał komunikat can't verify device) wgrałem za pomocą MIflash ROM Global i niestety utraciłem IMEI. Zastosowanie tego sposobu http://en.miui.com/thread-299779-1-1.html nie powiodło się ze względu na brak ROOT'a (KINGROOT nie daje rady), zmieniłem oprogramowanie na China Dev i w dalszym ciągu nie mogę przejść kroku 7 se względu na brak ROOT'a i tutaj również nie pomaga KINGROOT. W nowszym china dev nie można odblokowac roota w security/permissions ze względu na brak odblokowania bootloadera czyli koło się zamyka. Będę próbował ściągnąć starą wersję china dev, która podobno nie miała tych ograniczeń ale może w międzyczasie ktoś wpadnie na jakiś pomysł Z góry dziękuję za pomoc.