Skocz do zawartości

Problem z WiFi


Piopet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  tydzień temu odebrałem mojego MI5, od początku mam problem z WiFi. Widzi sieci ale nie łączy się,  lub po podłączeniu zaraz się wyłącza.  Jedyny sposób na połączenie to położyć telefon na routerze. Wtedy się łączy ale prędkość jest bardzo mała do 60kb/s.

Wersja MIUI TO MIUI global 8.1| stabilna 8.1.2.0.(MAAMIDI)

Sprzedawca polecił wgranie najnowszego romu, ale na stronie MIUI. com jest dokładnie ta wersja którą mam zainstalowaną. Jest jeszcze Developer ROM wer. 7.1.19

Pytanie moje czy ten dev Rom może pomóc, czy może ktoś miał podobny problem ze swoim fonem. Czy to rzeczywiście problem softu czy może telefon uszkodzony i trzeba go oddać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mezutelni napisał:

7.1.19 to chinski dev więc nie masz tam polskiego języka i usług googla,

Zanim coś klikniesz, to sprawdź ;))
Global Developer jest już dostępny dla Redmi Note 4 MTK, choć oczywiście bez dwóch zdań - xiaomi.eu jest znacznie lepszym wyborem

 

1 godzinę temu, Piopet napisał:

Bootloader mam odblokowany, rozumiem że nie potrzebuje TWRP.

Oczywiście, że potrzebujesz :) jeśli BL jest odblokowany to z poziomu fastboot wrzuć do telefonu twrp recovery, później wipe data, cache, art/dalvik chache. Plik z systemem xiaomi.eu wrzuć do telefonu po kablu (protokół MTP) i install :)

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zexon72 napisał:

Zanim coś klikniesz, to sprawdź ;))
Global Developer jest już dostępny dla Redmi Note 4 MTK, choć oczywiście bez dwóch zdań - xiaomi.eu jest znacznie lepszym wyborem :)

Mój błąd, myślałem że w temacie mi 5s będziemy mówili o mi 5s :D, ale nie wiem co do tego wszystkiego ma Rn4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2017 o 13:27, Zexon72 napisał:

Zdecydowanie powinno pomóc - wgraj go z poziomu komputera za pomocą aplikacji MIFLash. 

Zainstalowałem DEV rom za pomocą MIflash, niestety problem z wifi pozostał. Łączy się tylko w bezpośredniej bliskości z routerem, pół metra dalej prędkość połączenia spada o połowe, a metr dalej rozłącza się z siecią. Jest sens instalować inne romy czy telefon oddać do naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem jaki mam problem z wifi w moim telefonie. Po zmainie romu na DEV nic się nie zmieniło nadal brak łączenia w odległości więcej jak metr od routera. Ale w pracy mam hotspot wifi dla klientów. Wcześniej również z tą siecią nie mogłem się połączyć ale dzisiaj wszystko działa. Telefon łączy się bez problemu. Po powrocie do domu ten sam problem. Zresetowałem router, zapomniałem sieć w telefonie-dalej nic. Zacząłem zmieniać różne ustawienia jak kanał, częstotliwość, i wreszcie po zmianie z 2,4 GHz na 5 GHz telefon zaskoczył :-D. Na 5ghz działa bez problemów na romie DEV bo na stabile nie chciał w ogóle się łączyć.

Pytanie moje czy mi5 nie działa na 2,4ghz czy tylko mój fon ma taki problem? Co ewentualnie można zrobić żeby łączył normalnie na 2,4 a nie jak teraz w odległości do 1 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko ze inne urządzenia bez problemu łączą sie z routerem zarówno telefony jak laptopy. Podłączyłem ekstendera zmieniłem ssid i ta sama historia - telefon połozony na obudowie łaczy się pięknie, odstawiony na metr z hakiem pokazuje siła sygnału znakomita i rozłącza się.

zmieniłem pasmo na 5 ghz i chodze po całym domu z internetem po wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, zmieniłem swój telefon i jestem mega zadowolony, wszystko jest super gdyby nie to nieszczęsne Wifi. Wystarczy, że przejdę do innego pokoju, niż jest punkt dostępu i Wifi już nie łapie. 

 

Próbowałem zmienić channel w routerze, ale to nic nie pomogło.

Mam Xiaomi Mi5 64 GB

System: MIUI Global 8.1 | Stable 8.1.2.0

 

Wszystko pozostałe super działa, więc nie chcę zmieniać Romu. Jakieś rady?

Edytowane przez GeneralXavi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GeneralXavi napisał:

Witam, zmieniłem swój telefon i jestem mega zadowolony, wszystko jest super gdyby nie to nieszczęsne Wifi. Wystarczy, że przejdę do innego pokoju, niż jest punkt dostępu i Wifi już nie łapie.

A jak inne urządzenia, podłączone do tego samego routera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, GeneralXavi napisał:

Wszystko ok. Mój poprzedni telefon też normalnie łapał zasięg. 

Żeby wyeliminować przyczynę sprzętową, proponuję zainstalować MIUI Polska/EU. Tu masz poradnik:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Przeczytaj go dokładnie,  dopiero potem zabierz się do dzieła.

Zmień soft, zanim zaczniesz myśleć o wizycie w serwisie. Po co generować koszty? Jeśli instalacja polskiego MIUI nie pomoże, będziesz miał odpowiedź - to problem sprzętowy. Wówczas można się zacząć myśleć o naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, posiadam mi5 od 2 tygodni.Na początku miałem z nim trochę problemów ,więc zainstalowałem miui global 8.2.2.0.Od tego czasu przestało mi działać wifi ,ale tylko te w moim domu.Łączy się normalnie ale internet nie działa.Na innych urządzeniach internet działa bez problemów.Proszę o pomoc i wskazówki.

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Sprawa wygląda tak: piętro wyżej mam taki 'główny' router, piętro niżej w moim pokoju mam repeater. Jak połączę się z WiFi z routerem, telefon zachowuje się jakby w ogóle nie było internetu (a o dziwo Facebook i messenger działa), żadne strony się nie wczytują. Zaś gdy połączę się z repeaterem, internet niby działa, ale po chwili mnie rozłącza (dosłownie, paredziesiąt sekund) i muszę łączyć się co chwila na nowo z repeaterem. Miał ktoś taki problem? Zaczyna mnie to irytować, że praktycznie w ogóle mi ten internet nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poczytać więcej o Funboxie, jak będe coś wiedział to Cię oznaczę w tym poście.

Jaki model tego funboxu?

Ale zanim zacznę, spróbuj wyłączyć na chwilkę repeater. Bo wina może być w jego złej konfiguracji ;)

Edytowane przez bezglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, od jakiegoś czasu ( wydaje mi się że od ostatniej aktualizacji ale głowy nie dam)  mam problem z internetem w telefonie, problem wygląda następująco, wszelkie aplikacje wymagające połączenia z internetem, przeglądarka int. działają baaaaaardzo powoli. Taka sytuacja tylko w domu z WiFi ( testowałem na innych telefonach czy jest jakiś problem z siecią, ale wszędzie wszytko śmiga jak należy), jeśli łączę się z internetem u znajomych wszytko jest ok. Próbowałem już kasowania sieci ale nic nie pomogło. Ktoś coś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...