Skocz do zawartości

Mi 5, mi 5 s goldway aliexpress


Isssa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

od dłuższego czasu śledzę forum ponieważ planuje zakupić nowy telefon. Po Waszych opiniach wybrałam sprzedawcę z Aliexpress - hong kong Golday. Rozważam jednak model. (Zdecydowałam sie właściwie na mi 5, jednak "doradca Jarek " na fb moze kojarzycie ??, stwierdził ze ten tel nie ma Globala ?? ) ale co to właściwie znaczy jaka to różnica ?? Wkleję na dole linki do rozpatrywanych prze ze mnie aukcji. I kolejna rzecz to gwarancja ? Podobno ta z alie to lipa i lepiej brać tylko seller shopping method zeby pominąć VAT co myślicie ?? 

Zobacz, co znalazłem w AliExpress

Zobacz, co znalazłem w AliExpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tpawel napisał:

Daj spokój z tymi doradcami. Jest normalnie global na mi5

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Łatwo Ci powiedzieć.. Mam iPhona 4s kupionego zaraz po premierze w Polszy .. Czyli miliardy lat świetlnych temu, nie miałam powodów do interesowania sie nowinkami bo sprawował sie swietnie . Ale go zalałam a obecnie o telefonach nie wiem nic 

W podanych aukcjach w mi5s jest napisane - official Global rom a w mi 5 - officjal Global firmware jaka to różnica ? 

Edytowane przez Isssa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tpawel napisał:

Firmware a ROM to jest to samo. Musisz mieć świadomość że ten telefon Ci szybko nie przyjdzie bo w Chinach za chwilę nowy rok

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

O widzisz tego nie wiedziałam .. Czyli lepiej poczekać aż skończą obchody ?? - mówisz ze to to samo super w takim razie dziękuje Ci bardzo ;) a jakie masz zdanie odnośnie gwarancji? I ogólnie tego sklepu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tam kupuje, nie miałem jeszcze sytuacji żeby do nich odsyłać na gwarancję. Jeśli to dla Ciebie ważny aspekt to lepiej doplac to IBG, wtedy masz gwarancję w PL.
Co do zakupów to Ja bym się wstrzymał, i tak nikt Ci nie wyśle teraz a kasę zamrozisz. A może po nowym roku jakieś dobre promo zrobią. W końcu to dość stary model

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tpawel napisał:

Firmware a ROM to jest to samo. Musisz mieć świadomość że ten telefon Ci szybko nie przyjdzie bo w Chinach za chwilę nowy rok

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

1 minutę temu, tpawel napisał:

Ja zawsze tam kupuje, nie miałem jeszcze sytuacji żeby do nich odsyłać na gwarancję. Jeśli to dla Ciebie ważny aspekt to lepiej doplac to IBG, wtedy masz gwarancję w PL.
Co do zakupów to Ja bym się wstrzymał, i tak nikt Ci nie wyśle teraz a kasę zamrozisz. A może po nowym roku jakieś dobre promo zrobią. W końcu to dość stary model

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

No jasne poczekam ;) co do gwarancji to nie jest dla mnie zbyt istotna, jedynie to będzie pierwszy mój tak "kosztowny" zakup z alie i obawiam sie co by było gdybym noe wykupiła tej gwarancji a po chwili tel by sie zepsuł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tpawel napisał:

Ktorej gwarancji? Tej dodatkowej na Ali? Odpuść ją. Bez sensu. Podstawowy rok gwarancji u Goldwaya jest za free. Właściwie jest pół roku, a drugie pół za pozytywny,szybki feedback

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

A to o to chodzi !;) - pisałam do niego w tej kwesti - i właśnie tak mi odpisał ze jeśli w ciagu 3 dni dostanie 5 gwiazdek dostaje extra gwarancje, ja myślałam ze to o ta z alie chodzi ... A jak myślisz zostać przy 5 czy dopłacić i brać 5s ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem dwa tyg temu i zaznaczyłem te opcje i jak najbardziej działa, paczka pojechała do Francji tam przepakowana, następnie dzień w Niemczech i juz Wrocław. Opis jako tablet android wartość 50$. Takze nie ma co się sugerować tym iksem , bo metoda działa i tracking jest. Od zamówienia paczka 8 dnia była w Lublinie.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
12 godzin temu, Bartusss123S napisał:

Jak to jest z kupnem gwarancji w Polsce u Goldwaya? Co się wtedy robi i gdzie wysyła telefon?

Ta gwaranacja nie dziala w PL. Sprzedawca odsyla do aliexpress takiego delikwenta, a ali do sprzedawcy i tak w kolko. Jak sobie wyobrazasz gwarancje w Pl obsluge itd za pare dolarow? Oplata kompletnie nieadekwatna do tego, co niby ta gwarancja mialaby oferowac.

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam również tej gwarancji, ale opłatę uznaje za normalną, przecież to tak jak ubezpieczenie, odsetek telefonów ulegających awarii jest niski, a placa wszyscy. To tak jakbyś twierdził że OC to lipa bo parę stówek kosztuje a naprawa nieraz paręnaście tysiakow

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tpawel napisał:

Nie polecam również tej gwarancji, ale opłatę uznaje za normalną, przecież to tak jak ubezpieczenie, odsetek telefonów ulegających awarii jest niski, a placa wszyscy. To tak jakbyś twierdził że OC to lipa bo parę stówek kosztuje a naprawa nieraz paręnaście tysiakow

Wysłane z Lenovo P2
 

No tak, tylko wez pod uwage ilosc telefonow kupowanych przez Polakow na ali, a to ze ktos musialby ten serwis prowadzic, sprowadzac czesci do XXX roznych modeli dodaj sobie jeszcze inna elektronike i rzeczy ktore mozna kupic na aliexpress. Zeby serwis w PL dzialal ali musialoby miec umowe z jakims serwisem, ktory bylby w stanie diagnozowac usterki w setkach roznych przedmiotow, sprowadzac tysiace czesci itd...

Nie ma tego co porownywac z ubezpieczeniami realizowanymi w Polsce. To kompletnie inne zagadnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosles się wcześniej tylko do ceny, i moja odpowiedź tylko do tego się odnosi. Umowę z serwisem mają, była debata o tym tutaj,albo na telchinie. Problem polega na tym, że firma ta jest w upadłości ( nie pamiętam już której) co oczywiście nie musi oznaczać że się zwinie, ale jest takie ryzyko

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...