Skocz do zawartości

FIX Deep Sleep - próbował już ktoś tego?


dan-tom

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wyczytałem dość ciekawy post na forum miui o takim fix-ie dla Redmi Pro. Sprawdzał już ktoś może to?

Link: Klik

Ja właśnie zainstalowałem, poszło bez problemu, teraz testuje i sam jestem ciekaw czy coś to zmienia jeśli chodzi o baterię.

Mam w tej chwili rom stabilny 8.1 i po instalacji jak na razie żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Ja już to testowałem, ok dwa miesiące temu, był to już czas kiedy nie było "słynnego" drenażu baterii, o ile na początku myślałem że ten fix pomaga, pierwszy % zszedł po 10h czuwania kolejne po 3,15h w deep sleep. Dla testów specjalnie nie używałem telefonu :D, niestety to nie fix był przyczyną dobrego działania baterii, ponieważ po kilku ładowaniach, bateria znowu żyła swoim życiem, raz za***iście , a raz nędznie. Wyrzuciłem tego fixa , aktualizując miui i robiąc wipe(dalvik,cache) co się okazało znowu pierwszy % zszedł po ok 9h , a kolejne po 3h, więc to był wipe i restart powodem poprawienia się baterii, zawsze po aktualizacji robię wipe i dziś na nowym sofcie mam 18h pracy z czego 2h 10m SoT oraz 2h 20m połączenia głosowe i mam jeszcze 70% baterii

Ps. Zwróć uwagę że te screeny są z pierwszego procenta  który trzyma najdłużej :D

A to mój screen z 27.11

Screenshot_2016-11-27-08-40-42-489_com_miui.securitycenter.png.b46bf786a965b32e800403aeab15ff8b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobrałem , zsflashowalem i zrobiłem wipe bo zawsze @wojtekmarchewka radzi . I nie wiem czy to przed fixa czy wipe ale tersz wgl bateria mi nie leci . Juz od 2 godzin ani o procent a raz na jakiś czas odpisuję na smsy i fb ( wi fi cały czas włączone ) . Zobaczymy dalej jak narazie bardzo fajnie działa . Próbowałem wcześniejsze fixy ale nie działały prawie wgl według mnie a ten narazie ok . Poczekamy zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po instalacji też zrobiłem wipe. Też mam wrażenie że chyba jest trochę lepiej niż wcześniej. Trochę za krótko żeby dokładnie to sprawdzić. Jedyne co da się zauważyć to to, że w sygnale sieci u mnie już nie jest tylko na zielono ale są szare odstępy. 579f96b5747dc0d7de1380a7d5793bd9.jpg

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pobór energii w uśpieniu jest... dziwny, tzn. bardzo randomowy. Czasem po dłuższej chwili (2 - 3 godziny) nieużywania telefonu spojrzę na wykres poboru energii i jest zupełnie płaściutko, poziom naładowania nie spadł nawet o 1%, a czasami już po 30 minutach leci w dół ze 100% na 97. W statystykach nie widać żadnej podejrzanej aplikacji, wakelock detector podaje pod "CPU wakelock" coś takiego (załącznik). Czy to normalne, czy też "awake" powinno być krótsze?

ps - czyszczenie cache i dalvik nie ma wpływu na żywotność przy uśpieniu :(

ps2 - drugi screen po kilku godzinach z wykresem baterii. No nie podoba mi się to za cholerę :P

Screenshot_2017-01-21-23-39-58-874_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2017_01_22_13_45_01_156_com.m

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...