Skocz do zawartości

Poszukuję MIUI Polska 7.1.3.0 na odblokowany bootloader oraz kilka pytań


Maly_Szu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1. Poszukuję ROMu MIUI Polska 7.1.3.0 (lub xiaomi.eu bo nie pamiętam jak się dokładnie nazywał) na odblokowany bootloader. To jest ta wersja, która jako pierwsza ukazała się z oficjalnym polskim językiem na Redmi 3, na zablokowany jak i zablokowany BL. Wcześniej korzystałem z wersji na zablokowanym, teraz mam najnowszą global developer, chcę odblokować BL i wgrać z powrotem 7.1.3.0 na odblokowany. Dysponuje ktoś jakimś linkiem?

2. Jeżeli już będę miał instalkę tego ROMu, to wgrywam przez TWRP zgodnie z instrukcją z Kompendium wiedzy?

3. W jaki sposób zrootować ten ROM?

4. Jak zablokować wszelkie połączenia z internetem których nie chcę, nawet wysyłanie statystyk? Do tej pory na niezrootowanym MIUI używałem NoRootFirewall ale on nie blokował procesów Google'a i Xiaomi, z braku roota. Sygnalizował tylko, że są zablokowane a nie były. Czy po zrootowaniu będę miał taką możliwość? Czy zrobię to jakimkolwiek firewallem ze sklepu (np. właśnie NoRootFirewallem) czy potrzebne jest inne narzędzie np. XPrivacy?

5. W Kompendium wiedzy jest napisane "TWRP wgrywamy w celu instalacji xiaomi.eu. Jeśli chcesz używać Globala, nie wgrywaj go! Spowoduje to problemy z OTA lub nawet uruchomieniem telefonu!"

A jeżeli chcę najpierw wgrać najnowsze MIUI Polska (xiaomi.eu) i nie będę zadowolony i chciałbym wrócić do 7.1.3.0 to będzie bezproblemowa możliwość czy uwalę telefon?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Edytowane przez Maly_Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a to jest wersja pod MiFlash czy pod TWRP? Bo MiFlash nie chce mi jej zainstalować ani w trybie fastboot ani download. Wyświetla, że brakuje mu jakichś plików. A TWRP jeszcze nie mam bo planowałem zainstalować po ROMie.

Mam na dysku instalkę 7.1.3.0 na zablokowany BL i tam są te pliki, które MiFlash potrzebuje, ale boję się że mi znowu BL zablokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maly_Szu napisał:

Mam na dysku instalkę 7.1.3.0 na zablokowany BL i tam są te pliki, które MiFlash potrzebuje, ale boję się że mi znowu BL zablokuje.

No niestety nawet jak staniesz na głowie to nie zainstalujesz romu recovery  MiFlashem bez twrp. Nic ci ten rom na zablokowany nie zablokuje (nazywa się na zablokowany bo go można wgrać przy zablokowanym bl w trybie download, ale można też jak ma się odblokowany w trybie fastboot). To jest dokładnie przeróbka tej samej wersji co pod twrp. Nawet jakby ci kiedykolwiek w przyszłości wgranie romu zablokowało bl, to odblokujesz momentalnie na tej samej zgodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...