Skocz do zawartości

Szybkość ładowania telefonu Xiaomi Mi Max


thikim

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicy 100 % prąd ładowania jest 10 razy mniejszy niż przez pierwsze 80 % ładowania. Ładowarka ma prawo zacząć stygnąć :) Ale faktycznie prąd jeszcze jest parę razy większy niż minimum o jakim pisałem czyli 80 mA.

10 razy mniejszy prąd to 100 razy mniej ciepła (chociaż to aktywne obwody więc nie musi być do końca prawdą).

Edytowane przez thikim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, antekwars napisał:

Tak dla pewności jak już pokazał 100 proc i wyświetlił się komunikat że bateria naładowana to zostawiłem go jeszcze na pół godz. pod ładowarką aby był na pewno naładowany.

Zostaw na tą godzinę żeby było wszystko jak należy,ale takich sytuacji gdzie mogę śledzić proces ładowania jest mało,ale wiedzy nigdy nie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego testu który tu za jakiś czas zamieszczę w postaci filmu wynika że po pół godziny od 100 % prąd spada do zaniedbywalnych wartości (przy czym w zależności od aktywności telefonu prąd potrafi zmieniać wartość):

Czas Prąd
0 0,22
5 0,23
10 0,17
15 0,16
20 0,17
25 0,14
30 0,1
35 0,01
40 0,02
Edytowane przez thikim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna standardowa ładowarka. Od 15% w 2 godz i 44 minuty. Właśnie skończyła.


Cześć, celowo cytuję swój post.
Dotarła do mnie ostatnio ładowarka z quick charge 3.0 testuje ją i jestem zaskoczony... Dwukrotnie od 10 do 100% w:
- 3 godz 44min
- 3 godz 17min
Drugie ładowanie na kablu z zestawu z telefonem (pierwsze na jakimś z wyświetlaczem i miernikiem A/V)
Ładowarka to:
Ugreen Qualcomm Quick Charge 3.0 Dual USB Wall Charger 30W Fast Mobile Phone Charger
http://s.aliexpress.com/JbmYZnaY

Co Wy o tym myślicie?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie wskazania nie odbiegały od standardowej ładowarki. Ale ostatnio ta wspierająca QC3.0 ogarnia od około 10% do pełna nawet w 2godz i 20min. Także nie wiem co było powodem (uprzedzając nie używałem wtedy telefonu)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tam wolałbym usłyszeć co wskazuje miernik a nie że nie odbiega to od standardu :)

Przy ładowaniu QC3 nie do końca jest coś takiego jak standard. Parametry baterii są nieustannie kontrolowane, a że QC3 próbuje wyciągnąć z baterii maksimum to nie powinno być to samo nawet dla dwóch baterii tego samego typu.

Edytowane przez thikim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

potwierdzam, że ładowarki Samsunga się nie spisują z Mi Max... Zawsze używałem ładowarki  do wszystkiego z mojego zestawu Galaxy Tab 4.0 LTE, która ma niby te 2 A i co się okazało? Po podłączeniu do Mi Maxa system wskazał ponad 4 godziny ładowania od 15% a na ładowarce oryginalnej od Xiaomi ta wartość spadła do nieco ponad 2 godzin... Spradzę jeszcze kiedyś czy to nie wina kabla ale raczej wątpię mam porządny kabelek. Do ładowarki Xiaomi użyłem tego oryginalnego z zestawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...