Skocz do zawartości

Konfiguracja kart sim


Kopek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Red Rice HongMI z najnowszym Miui. Moje pytanie czy da się tak ustawić żeby przypisać karcie 2G wysyłanie smsów i rozmowy a 3G internet? Denerwuje mnie podczas wysyłania smsów wybieranie z której karty ma wysyłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na Ultimate MIUI 4.4.20 (nie pamiętam, czy wcześniej to było) da się ustawić korzystanie z konkretnej karty SIM 9w miejscu podanym wcześniej). Owszem, jest wybór kart ale jednocześnie pojawia się taki licznik 3... 2... 1sek... i jak specjalnie nie podejmiesz jakiejś decyzji to telefon sam wybiera ustawioną wcześniej kartę.

 

original-d75e8ed508ae6bf66d398960b8f3f42

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to trochę żenujące że stokckowy rom jakim jest MIUI dla Redmi nie ma takiej funkcjonalności a taki rom Lewa OS dla Dual SIM ma tą kwestię rozwiązaną wzorowo (jest też dla Redmi). U mnie na V967s też nie było tych ustawień (tzn. były ale szybko zniknełu z romu z którąś aktualizacją). A mogło być tak pięknie, za to w Lewa OS jest to super rozwiązanie:

Mfx4iC7.pngtH35jol.png

K7zFSXG.pngAj4DwbB.png

 

Sorry za offtop ale nie mogłem się powstrzymać by wytknąć błąd który i mnie na MIUI strasznie drażnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przymierzam się do nowego RR 1s. Jak jest z dostepem do internetu? Chcę jako pierwszą kartę dać z której telefon ma korzystać podstawowo - internet, smsy, rozmowy.. Druga karta ma działać w roamingu, więc od czasu do czasu tylko coś napisac, odebrać sms.

Jak to zrobić, by druga karta, ta do roamingu, jak najmniej się naprzykrzała? I przypadkiem żeby z niej nie szedł internet, bo to cenowo by zabiło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli dobrze rozumiem, pierwsza karta działa bez ograniczen, druga tylko sms i rozmowy (mms tez nie pojdzie bez neta)? Akurat jak dla mnie to dobrze.

Jezeli w telefonie bedzie tylko jedna karta, to bedzie sie zachowywac jak normalny telefon?

Czy mozna wylaczyc druga karte, jezeli jest wlaczona?

Jak to jest z używaniem domyslnej karty. Wszystkie kontakty mam na telefonie, nie na sim. Czy jest mozliwe, by telefin domyslnie, bez czekania, zawsze dzwonil z 1ej karty, a druga zeby byla tylko na nasluchu- tylko do odbierania sms i rozmow, a w razie konieczności dzwonienia/smsowania z niej, przelaczyc sie na nia?

Jak dziala to opoznienie w wybieraniu karty, w przypadku zestawu glosnomowiacego w aucie?

Jesli druga karta ma mi komplikowac zycie, to wolalbym juz pozostac przy 2 telefonach jak teraz

Tap tap from MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem ponumeruj pytania.

Obydwie karty nie mają ograniczeń, pierwsza ma dodatkowo 3g, czyli o wiele szybszy Internet. MMS odbiera ok, nie trzeba włączonego neta, wystarczy odpowiednio skonfigurowany APN.

Telefon czy z jedną, czy z dwiema kartami zachowuje się tak samo.

Karty możesz dowolnie wyłączać z poziomu telefonu.

Dzwoniąc pokaże Ci się menu z wyborem karty, klikasz lub czekasz 10 sekund i sam dzwoni z tej, z której dzwonił ostatnio. Przy odbieraniu jest wszystko normalnie, tylko w trakcie rozmowy odrzuca połączenia z drugiej karty, nie da się przełączyć.

Zestaw głośnomówiący bluetooth nie działa na ROMie Stable 13, musisz pobrać ROM Ultimate.

Mam nadzieję że pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo. Dla mnie net bez 3G to nie net. Mam 1gb w abonamencie, w domu wifi i na razie starcza. Moglbym pomyslec o lte, ale 3g jak ma dobry zasieg ma ta sama szybkosc vo moj domowy net : 1,5mb /s pobieranie pokazuje na tel.

Z racji ze interesuje mnie nowa wersja rr 1s, to na niego jest nieco inny rom, wersji ultimate nie ma. Poczekam na wstepne testy, jak sobie radzi z blootootem w aucie..

Dzięki za pomoc

Tap tap from MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...