Jump to content

namieszałam z ROMem ? brak zasięgu :/


saphira

Recommended Posts

SPECYFIKACJA: Xiaomi redmi 2 andek 4.4.4 2014813 TD
TAKA SYTUACJA: musiałam zrestartować telefon, tym razem nie wypaliło i zawiesił się. W  stanie mógł trwać latami tworząc elektroniczna ramkę na logo startowe a nie telefon.

MOJA REAKCJA: Zorientowałam się, że pozostało mi tylko flashowanie.  
 ROM : http://en.miui.com/a-234.html Redmi 2 Latest Global Stable Version Fastboot File Download . Ściągniete, rozpakowane na D w folderze mi MiFlash http://www.mediafire.com/file/ld9wfm2d3oykctf/MiPhone20141107.rar . Flashowanie przebieglo bez problemu telefon wyszedł z letargu. Ale problem z siecią, nie ma w ogóle zasięgu. W czym problem? W dodatku chcąc zrobić aktualizację z tego samego pliku co zazwyczaj https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224394643 wyskakuje błąd na 6%. Czyżby zły rom od początku dla mojej wersji? W ogóle możliwe ?

help
 

 

Edited by saphira
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, saphira napisał:

To który rom wybrać ?:|

Nie ma romu global na twój telefon, nie masz co szukać. Jest tylko china. Na przykład ten http://bigota.d.miui.com/6.10.27/wt86047_pro_images_6.10.27_20161027.0000.00_5.1_cn_1e7b0c6b8e.tgz , tylko to już na Androidzie 5.1. Potem musisz wgrać na to rom eu/pl, może co się uda przez updater, jak nie to najpierw twrp (to nowsze dla androida 5.1)

Twój telefon to tzwn. Redmi 2 enhanced tu masz poradnik z linkami i rozróżnieniem wersji:  http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a ja szukałam jak durna i widziałam, że tylko china... myśle nie możliwe. dzięki spróbuje zrobić tak jak piszesz:) 

edit: Błąd wywala przy flashowaniu: missmaching image and device error

Edited by saphira
Link to comment
Share on other sites

mam redmi 2. okej zainstalowałam tą wersję chińska z Twojego linku i nie zauwazyłam , żeby różnila sie czyms od tej global stable. :| nie pomogło równiez na brak zasięgu ;\ Podładuje się do 30% to spróbuje zrobić aktualizacje ale nie sądzę, żeby to coś pomogło 

Edited by saphira
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Podczepię się pod temat bo problemik identyczny zdaje się... brak zasięgu, imeie się zgadzają (swoją drogą czemu oba są identyczne? o0), wgrane miui polska, w info o tel numer telefonu to wt86047, tel ma 2GB RAM i ktoś mu wgral rom dla HM2XTDPro, pod klapką jest 2014811 TD-LTE, do niego powinien być zainstalowany HM2XWCPro? Jak to próbowałem zrobić recovery wyrzuciło że błąd bo rom wr88047 a telefon wt86047. Dobrze rozumiem że ktoś zainstalował złe recovery i na to zły system? Bo już się pogubiłem w tym... Jeśli dobrze myślę to mogę jakimś prostym mykiem poprawny rom zainstalować? Osobie której to instaluje raczej nigdy już do recovery nie wejdzie...

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Ari93 napisał:

Podczepię się pod temat bo problemik identyczny zdaje się... brak zasięgu, imeie się zgadzają (swoją drogą czemu oba są identyczne? o0),

Jak to jest 811 to najprościej wgrać MiFlashem globala, albo china dev i potem zipa romu eu przez aktualizacje. Odpowiednie twrp samo się wgra bo jest w romie eu. A nr IMEI w Redmi 2 i Redmi 3 dla obu slotów są takie same, to normalne w tych modelach.

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Ari93 napisał:

To nie jest najprościej tym bardziej z moim internetem... Liczyłem na "otwórz plik x, zamień y na z" ;P no nic, zainstalowałem dobre twrp i śmiga ;)

Operacji jest tyle samo, a efekt końcowy, może być lepszy. Szczególnie jak masz wgrany rom od innego modelu. Chiński rom fastboot trzeba pobrać, fakt waży trochę więcej od twrp.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...