Skocz do zawartości

Powolne ładowanie - też tak macie?


pull1990

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio MI5s na prezent. Mam pewien problem. Ładowanie tego telefonu trwa 2-3 godziny.

Według aplikacji Ampere laduje tylko 150-250mA.

Ładowarka jaką mam wygląda na oryginał i ma 2,5 A (model: MDY-08-EH)  więc powinna ladować dość szybko do pełna.

Na ładowarce od jakiegoś tabletu(2A) ładuje ponad 400mA, z kolei na oryginale od RN3 było max 840mA

Ktoś miał podobne doświadczenia albo orientuje się o co chodzi?

Soft na telefonie to GLOBAL 6.9.28 | Beta

Z góry dzięki za pomoc

EDIT:

Teraz sprawdziłem jeszcze tą ładowarkę pod moim RN3 i ładuje wg Ampere 1460mA

Edytowane przez pull1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pull1990 napisał:

Kupiłem ostatnio MI5s na prezent. Mam pewien problem. Ładowanie tego telefonu trwa 2-3 godziny.

Według aplikacji Ampere laduje tylko 150-250mA.

Ładowarka jaką mam wygląda na oryginał i ma 2,5 A (model: MDY-08-EH)  więc powinna ladować dość szybko do pełna.

Na ładowarce od jakiegoś tabletu(2A) ładuje ponad 400mA, z kolei na oryginale od RN3 było max 840mA

Ktoś miał podobne doświadczenia albo orientuje się o co chodzi?

Soft na telefonie to GLOBAL 6.9.28 | Beta

Z góry dzięki za pomoc

EDIT:

Teraz sprawdziłem jeszcze tą ładowarkę pod moim RN3 i ładuje wg Ampere 1460mA

Mam ten sam typ ładowarki i moje mi5s ładuje się od 10 % do 90% w godzinę, później ładowanie telefonu zwalnia. Ładowanie całej baterii od 2% do 100% to czas około 1,5h. Więc, jak ładowarka nie jest wadliwa, to chyba trzeba posłuchać Acida.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pull1990 napisał:

czyli jest to "podrobiony" global? Jak to sprawdzić?

EDIT:

W załączniku info o telefonie. 

Na pewno jest to "syfmiui?

 

Hmm... Ja to się nie znam ale, jak kupowałem mi5s to sprzedawca (kupowałem w sklepie w Polsce) od razu stwierdził, że mi5s nie ma globala, a to było 3 tygodnie temu, i nie sądzę żeby coś się zmieniło w tej sytuacji.

Wgrałem xiaomi.eu (albo jak kto woli, wgrano)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, ps75 said:

Hmm... Ja to się nie znam ale, jak kupowałem mi5s to sprzedawca (kupowałem w sklepie w Polsce) od razu stwierdził, że mi5s nie ma globala, a to było 3 tygodnie temu, i nie sądzę żeby coś się zmieniło w tej sytuacji.

Wgrałem xiaomi.eu (albo jak kto woli, wgrano)

Sam wgrałeś? Jeśli tak, to wg jakiego poradnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pull1990 napisał:

Sam wgrałeś? Jeśli tak, to wg jakiego poradnika? 

Taki dobry w te klocki to ja nie jestem. Kupowałem w Fosterze i oni mnie uświadomili, że mi5s nie ma globala, zapytałem czy nie wgrają mi w takim razie xiaomi.eu. Uzgodniliśmy, że wgrają mi na telefon xiaomi.eu, musiałem sam wystąpić o odblokowanie bootloadera a później przesłać im login'y do konta miui. Sprawdzałem od nich korespondencję i napisali mi, że standardowo wysyłają telefon z custom romem z językiem polskim, ale nie wiem jaka wersja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 14.12.2016 at 10:27 PM, ps75 said:

Taki dobry w te klocki to ja nie jestem. Kupowałem w Fosterze i oni mnie uświadomili, że mi5s nie ma globala, zapytałem czy nie wgrają mi w takim razie xiaomi.eu. Uzgodniliśmy, że wgrają mi na telefon xiaomi.eu, musiałem sam wystąpić o odblokowanie bootloadera a później przesłać im login'y do konta miui. Sprawdzałem od nich korespondencję i napisali mi, że standardowo wysyłają telefon z custom romem z językiem polskim, ale nie wiem jaka wersja.

Ok, dzięki za pomoc :-)

@Acid niestety po wgraniu miuipolska dalej dokładnie to samo.  Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. 

 

EDIT:

Problem rozwiązany. Winny okazał się kabel USB.

Temat do zamknięcia :-)

Edytowane przez pull1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...