• 0
Sign in to follow this  
krissos

Który model xiaomi wybrać??

Question

Przymierzam się do zakupu xiaomi. 
Chciałabym mieć dual sim + kartę pamięci, czytałem na forum że można przerobić i mieć 2xsim + karę pamięci jednocześnie więc to już raczej nie problem z powiększeniem pamięci. Zależy mi też na dobrej baterii, płynności działania aparat żeby robił dobre zdjęcia. Ekran myślałem  max 5,3", ale ostatni byłem w sklepie i przymierzałem z5 do xiaomi 5,5" wcale nie jest taki duży, więc mógłbym się przesiąść na większy wyświetlacz. Chciał bym też aby działały wszystkie częstotliwości lte które są u nas dostępne.

Mam obecnie sony z5 i chciałem zamienić na coś nie gorszego od tego modelu.

30 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nie da się przerobić, naczytałeś się głupot. Jest albo dual sim albo hybryda.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

• 0

Powodzenia w zabawie tym sposobem. Prędzej sobie zniszczysz telefon, ale to Twoje pieniądze więc rób co chcesz.

• 0
Nie da się przerobić, naczytałeś się głupot. Jest albo dual sim albo hybryda.

Masa osób na forum używa tego sposobu na zmieszczenie 2x sim i sd i żyją. Kwestia dobrego doszlifowania. Bardziej tu strach o SiM niż o telefon

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

• 0

Jak chcesz wszystkie częstotliwości LTE to nie dostaniesz xiaomi w tej klasie co Z5. Mi 5 nie ma b20, podobnie jak Mi5S/S plus póki co nie mają też wersji International. Jedyne w tej chwili to redmi3 international i Redmi Note 3 Pro International.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

• 0

Witam, 

Czy jest jakiś model XIAOMI który posiada baterię 4000mAh  wersji Quick charge 2.0 lub 3.0? szukałem, szukałem i nie natrafiłem ;/ oczywiście wśród modeli które można w Polsce nabyć... 

Pozdrawiam, 

• 0

widzisz jestem w tym świecie marek xiaomi całkowicie nowy... ten telefon był na tapecie,ale gdzieś doczytałem że technicznie może podjąc temat,ale ten model nie wspiera tego rozwiązania :/ Z racji iż ypów i modeli jest zatrzesienie, to może o innym czytałem specfikację,hmm tak czy siak dziękuje ;) Na koniec mam jeszcze jedno pytanie: jaką wersję polecacie zakupić? polską (globalną) czy chińczyka? Czy różnią się te modele? 

PS dotarłem do tego artykuły, który zasiał niepewność 

https://www.tabletowo.pl/2016/10/26/recenzja-test-xiaomi-redmi-note-3-pro/

w podsumowaniu, w kategorii 'minusy' - brak szybkiego ładowania ?!

Edited by ev_ev

• 0

Mi tam od 10 w 1.30h do pełna się ładuje, nie potrzebuje szybciej, więc też nie przesadzajmy. Poczytaj o mi max.

• 0

Zależy gdzie przebywasz, nie ma reguły. Pamiętaj że tam gdzie w jednym miejscu masz lte800i 1800 zawsze priorytet ma1800.
Wejdź sobie na mapa.btsearch.pl i popatrz jakie masz nadajniki w okolicy

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

• 0

@tpawel Tu gdzie sprawdziłem to wszędzie jest 1800 lub 1800 i 800 więc nie powinno być problemu. Jest może taka mapa żeby sprawdzić jak to wygląda w niemczech??

• 0
13 minut temu, krissos napisał:

@tpawel Tu gdzie sprawdziłem to wszędzie jest 1800 lub 1800 i 800 więc nie powinno być problemu. Jest może taka mapa żeby sprawdzić jak to wygląda w niemczech??

Może to Ci pomoże

http://www.lte-verfuegbarkeitskarte.de/t-mobile-lte-verfuegbarkeitskarte/

• Like 1

• 0

Dobre i to. Szczegółowo się nie sprawdzi ale coś zawsze widać :)

To w takim razie który model xiaomi wybrać i gdzie najlepiej kupić, #1 ?

• 0
2 minuty temu, krissos napisał:

Dobre i to. Szczegółowo się nie sprawdzi ale coś zawsze widać :)

To w takim razie który model xiaomi wybrać i gdzie najlepiej kupić, #1 ?

To wszystko zależy od Twojego budżetu, którego nie podałeś nam na samym początku informacji, czy ma być z Chin czy z Polski, czy z gwarancją polską czy chińską, jeżeli przesiadka z Sony z5 to raczej na Xiaomi Mi5

• 0

W oficjalnych sklepach nie widzę MI5 64gb. Wolałbym z Polski, ale jak nie będzie to może być z zagranicy, ale już na pewno z polską gwarancją bym chciał. Co do ceny to w granicy ceny z5, kupię xiaomi i sprzedam z5 :)

Edited by krissos

• 0
1 minutę temu, krissos napisał:

W oficjalnych sklepach nie widzę MI5 64gb. Wolałbym z Polski, ale jak nie będzie to może być z zagranicy, ale już na pewno z polską gwarancją bym chciał. Co do ceny to w granicy ceny z5, kupię xiaomi i sprzedam z5 :)

Jeżeli z Chin i z gwarancją polską to tylko tu https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi5-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-3gb-ram-64gb-rom-7314.html

Lub pośrednicy typu Technos, Foster itp..

• Like 1

• 0

No czy tak warto, to już ciężko odpowiedzieć, mają taniej niż oficjalny dystrybutor ale drożej niż zakupy z Chin, mają sklepy internetowe oraz allegro

http://technos-online.pl/xiaomi-mi5-3-64-gb-dual-sim-lte-nfc-snapdragon-820-(bialy).html

http://allegro.pl/xiaomi-mi5-3gb-64gb-bialy-gw12mc-lte-polska-nowy-i6632258657.html

• Like 1

• 0

Widzę że na ibuygou nie mają czarnego szkoda :(, zresztą ten co podałeś też nie ma czarnego 64GB. On ma gwarancję u niego w sklepie czyli nie będzie naprawiany w razie czego w pl tylko odsyłany do chin.

• 0
10 godzin temu, krissos napisał:

Widzę że na ibuygou nie mają czarnego szkoda :(, zresztą ten co podałeś też nie ma czarnego 64GB. On ma gwarancję u niego w sklepie czyli nie będzie naprawiany w razie czego w pl tylko odsyłany do chin.

A więc tak rzeczywiście w Chinach czarny 3/64 bardzo ciężko dostać ( praktycznie nie możliwe ) jeżeli tak bardzo zależy Ci na czarnym, to niestety musisz dopłacić i wziąć w Polsce

Technos ok 1600 zł (można u niego uzyskać kod rabatowy zazwyczaj ok 3%) gwarancja ich serwisowa, naprawiają na miejscu. Czas dostawy 2-5 dni

http://technos-online.pl/xiaomi-mi5-3-64-gb-dual-sim-lte-nfc-snapdragon-820-(czarny).html

Gearbest sklep chiński z gwarancją 12m realizowaną w Chinach 1430zł z wysyłką + ewentualny VAT. Jeżeli będzie naliczony  z deklaracji sklepu to ok 170zł, jeżeli będziesz musiał przedstawić dokumenty zakupu to ok 330 zł Czas dostawy jeżeli już nadadzą ( z tym bywa różnie nawet 10 dni) 10-30 dni

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_294066.html

Masz jeszcze kilka innych rozwiązań, wziąć w konfiguracji 4/128 z ceramicznymi pleckami np.

Na Aliexpress u Goldwaya z wysyłka bez ryzyka VAT-u , gwarancja 12m realizowana w Chinach ok 1730zł z wysyłką. Czas dostawy zazwyczaj nadaje następnego dnia roboczego a przesyłka idzie od 10-25 dni

https://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi5-M5-Mobile-Phone-Snapdragon-820-5-15-1920x1080-16MP-4-Axis-OIS-Camera/311331_32613859201.html

lub

Ibuygou z ubezpieczeniem od ewentualnego VAT-u, 24m gwarancji w Polsce ok 1930zł z  DHL. Czas dostawy jeżeli już nadadzą (zazwyczaj do 5 dni roboczych) od 2-4 dni

https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-mi5-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-4gb-ram-128gb-rom-with-ceramic-back-8542.html

Albo rozpocząć polowanie na Allegro oraz MiuiPolska dział "Giełda" :D

• Like 1

• 0

Jeszcze zastanawiałem się w Czechach, ale jak zobaczę może na alle poszukam i potem tu zapytam czy sprzedawca wiarygodny :) ok 100/150zł jak zapłacę więcej na miejscu to nawet nie ma sensu sprowadzać z daleka i czekać długo na dostawę, a jak naliczą vat to już ta różnica cenowa zniknie.

• 0
2 minuty temu, krissos napisał:

Jeszcze zastanawiałem się w Czechach, ale jak zobaczę może na alle poszukam i potem tu zapytam czy sprzedawca wiarygodny :) ok 100/150zł jak zapłacę więcej na miejscu to nawet nie ma sensu sprowadzać z daleka i czekać długo na dostawę, a jak naliczą vat to już ta różnica cenowa zniknie.

Jeżeli masz namyśli sklep XFS, to wybij sobie z głowy, już dawno nie wysyłają z Czech, a sklep stał się  mało wiarygodny, jeżeli chodzi o Goldwaya z Alii...ma on wysyłkę z przepakowaniem i bez Vat-u, IBG możesz zapłacić Vat ale, jak wykupisz ubezpieczenie, to gdy go zapłacisz sklep zwraca całą kwotę jaką poniosłeś na rzecz UC, a czasy dostawy od tych dwóch czasami są krótsze niż z Allegro :D

• Like 1

• 0

Z Mi5 64 czarnym widzę że jest spory problem, wiec muszę zdecydować się na inny model Czy któryś z modeli redmi jest wstanie zastąpić z5 i sprostać moim wymaganiom?? Tu widzę większą szansę w dostaniu koloru.

• 0

Weź ceramika z ibg. Za vat mi oddali. Byłem bardzo zadowolony z niego. Co ciekawe ten sam UC na mi5s plus już mi vatu nie zaliczył. Kupuję od nich wyłącznie z dostawą dhl. Oba fony szły 3 dni. A gwarancję masz u Acida. Bawienie się w taniość (jakby xiaomi i tak nie było tanie) konczy się potem płaczem i zgrzytaniem zębami. Redmi nie ma nawet startu do Mi. Jakbys położył Samsunga ace przy s7 (no dobra trochę przesadziłem).

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this