Skocz do zawartości

Tragiczny dźwięk przy nagrywaniu


deepack321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nabylem jakiś miesiąc temu xiaomi mi5 i generalnie byłem bardzo i jestem nadal zadowolony z zakupu, natomiast dzisiaj będąc na koncercie nagrywałem filmy i po powrocie do domu sprawdzilem ich jakość i obraz jest bardzo dobry, natomiast dźwięk jest tragiczny, słychać jakbym nagrywał pod wodą.

Dodam, że jeden film nagrywałem przez snapchata do "my story" i jakość dźwięku była bardzo dobra. 

Mam nadzieję, że ktoś już spotkał się z tym problemem i będzie w stanie mi pomóc. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, deepack321 napisał:

Witam

Nabylem jakiś miesiąc temu xiaomi mi5 i generalnie byłem bardzo i jestem nadal zadowolony z zakupu, natomiast dzisiaj będąc na koncercie nagrywałem filmy i po powrocie do domu sprawdzilem ich jakość i obraz jest bardzo dobry, natomiast dźwięk jest tragiczny, słychać jakbym nagrywał pod wodą.

Dodam, że jeden film nagrywałem przez snapchata do "my story" i jakość dźwięku była bardzo dobra. 

Mam nadzieję, że ktoś już spotkał się z tym problemem i będzie w stanie mi pomóc. 

Pozdrawiam!

Która wersja systemu? W próbkach, które oglądałem w sieci - filmiki nagrane na Mi5 z wczesnymi ROM-ami (MIUI 7) faktycznie dźwięk był tragiczny w filmach, ale potem to trochę poprawili i obecnie nie jest aż tak źle, choć generalnie nie jest dobrze. Bitrate ten sam, co wcześniej, ale jakość nagrań lepsza.

Niezadowalająca jakość dźwięku w wideo to generalnie bardzo znany problem z wszystkimi Xiaomi, od zawsze. Ale w różnym nasileniu w różnych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deepack321 napisał:

MIUI Global 8.1

Zastanawia mnie jedynie fakt, że dźwięk nagrywany przez aplikacje aparatu jest Koszmarny, natomiast przez aplikacje snapchata jest normalny, jak to wytłumaczyć?

Prosto: różne aplikacje mogą nagrywać w różny sposób z różną jakością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2016 o 22:25, deepack321 napisał:

I raczej nic się z tym nie da zrobić?

Jak znajdziesz sposób – daj znać :)

Ja już dawno straciłem nadzieję i cierpliwość.

Mam tu pewne teorie, czy raczej domysły – że ta zła jakość dźwięku w filmach, to wina jakichś (programowych) filtrów odszumiających, którymi nas na siłę uszczęśliwiają. Wystarczyłoby je wyłączyć, albo dać nam taką opcję. Ale pewnie wtedy zaszumienie by zwaliło z nóg, nie wiem.

Bo nie wszystko można zrzucić na niski bitrate (a tylko na to biadolą recenzenci). Fakt, bitrate 96 kbps jest trudny do zaakceptowania, ale są dramatyczne róznice w jakość dźwięku w filmach pomiędzy róznymi modelami Xiaomi, a we wszystkich ten bitrate jest taki sam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No ja byłem w totalnym szoku jak odsłuchałem filmy z koncertu.

Byłem pewien, że to jest znany problem i jak napisze temat na forum to ktoś mi podpowie w stylu "zainstaluj to, odinstaluj to, zmienń w ustawieniach to i to i będzie działać"

Słabo orientuję się w kwestii specyfikacji dźwięku, ja raczej sobie odpuściłem próbę rozwiązania problemu.

 

 

 

@edit

Minęło trochę czasu i upewniłem się, że nie jest to wina sprzętu, a jedynie  domyślnej aplikacji do nagrywania.

Ściągnąłem pierwszą lepcją alternatywną aplikację do robienia zdjęć / nagrywania filmów i dźwięk nagrywa sie bardzo przyzwoity.

Także, jeżeli ktoś miał jeszcze z tym problem, proponuje samodzielne przetestowanie tego rozwiązania.

Widze, że temat 

Edytowane przez deepack321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam, pytanie sylwestrowe za 1000pkt'ów

Dlaczego na stock'owej aplikacji aparatu podczas nagrywania filmów mam zniekształcony dźwięk, jakby telefon był pod wodą? Oczywiście rozwiązaniem problemu jest zainstalowanie zewnętrznej aplikacji aparatu. Jednak brak odpowiedzi mnie nurtuje.

Mi5 High xiaomi.eu 7.12.14

Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...