Skocz do zawartości

Przerwane ładowanie Mi5.


LukDworak

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. 

- Forum przejrzałem, kilka rozwiązań zastosowałem ale nie daje to efektu. 

Problem z moim Mi5 jest następujący. Rano rozładował się do zera i dopiero niedawno mogłem podłączyć go do ładowarki. Ładowarka (oryginalna xiaomi) naładowała telefon do 44% i koniec. Telefon przestał ją wykrywać. Myślałem że to kabel, ale kabel inne rzeczy ładuje. Po podłączeniu telefonu do laptopa wyskakuje komunikat o niemożliwości naładowania telefonu przez post USB - za duży pobór mocy. Reasumując, telefon naładował się do 44%, nie chce się ładować dalej ani na innych kablach, przejściówkach itp, laptop go wykrywa ale też jest problem. Wiecie może jak to naprawić? Tylko serwis? 

15233765_1217661944989050_520392037_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi procentami naładowania, to mam wrażenie, że telefon się "uczy". Rozładuj prawie do zera, miej dobry kabel, i podtrzymaj w ładowarce całą noc. A później, też nie doładowuj w ciągu dnia.
U mnie przy "cienkim" kablu usb c potrafił zatrzymać się na 80%. Przy grubszym do 100 dochodzi bez problemu. Dobrze mieć miernik prądu przez usb i zobaczyć ile amper płynie podczas ładowania i jakie jest napięcie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi nagle przerwało w połowie ładowania. Między ładowarką a kablem mam miernik, który zgasł. Metodą podmiany komponentów doszedłem do tego, że nagle pojawił się problem z gniazdkiem USB w ładowarce (oryginalna ładowarka od Mi5). Nagle gniazdko przestało "współpracować" z częścią kabli, jakimi dysponuję, w tym z oryginalnym kablem z zestawu Xiaomi, oraz z miernikiem USB. Natomiast niektóre inne kable - jak najbardziej nadal działają z tą ładowarką. Wszystkie "na oko/rękę" wchodzą tak samo ciasno, trzymają się tak samo mocno. Nie rozumiem tej sytuacji, przyznam, kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xiaomi są subtelne powiązania ładowarki, kabla i telefonu. Miałem z tym dziwne przypadki kiedy miałem Mi3, a teraz na Mi5, też są różne prądy na różnych kablach. Nie ma reguły, że dowolny kabelek i ładowarka poprawnie zadziałają.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...