Skocz do zawartości

Custom Romy na Mi Max


Xanth

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Rogeros napisał:

wreszcie wgrałem TWRP tak, że nie znika i działa ale moje pytanie, instalowałem stąd:

https://dl.twrp.me/hydrogen/   te wersję: twrp-3.0.3-0-hydrogen.img

sa z nia jakies problemy bo coś mi się przypomina, że polecaliście twrp-3.0.2 ??

 

wgrałem, działa i teraz robię backup. 

 

Roger

Jeśli działa to używaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy ,

Czy moze mnie pokierujecie jak mam wgrac RR ktorego uzywacie? skąd pobrać , jak skonfigurować ?Jakieś czynności krok po kroku. Dodam ze teraz jestem na MIUI Polska 7.3.2 a moj TWRP to 3.0.2.-0.

A jesli by mi sie znudził jak pozniej wrocić do MIUI Polska ?

dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak zainstalować
-Upewnij się,że masz bootloader odblokowany 
- Pobierz ROM 
- Pobierz Gapps 
- zrób kopię zapasową Nandroid 
Full vipe,factory reset

-Flash rom

-Flash Gapps

- Reboot 

 


 

Edytowane przez kamil9530
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader mam odblokowany.

Proszę o szczegółowy pis kroków, podanie źródeł , wyjaśnienie np co to jest to gapps , jaki ROM, jakie TWRP i jakie Gapps pasuje do niego,  itd. jakim sposobem robimy full wipe (domyslam się że przez twrp) , jak fash- ujemy i gdzie to robimy i w jakiej kolejnosci i dlaczego w takiej- czynności które się robi, a których nie opisano. Podejrzewam że jakbym zaczął eksperymentować, nie mając tej wiedzy ucegliłbym swój telefon 10 - krotnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy444

Na początek swojej drogi zmiany romu Musisz się obczytać,na forum jest masa poradników

Musisz na początek dowiedzieć się co to jest twrp,jakie ma opcje,przy każdym romie jest mini poradnik jak 

instalować.Początki są trudne,ale obczytanie ze zrozumieniem to podstawa,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2017 o 23:05, JestemMortem napisał:

Główna kamerka na chwilę obecną ma czas naświetlania max 1/3.5s

Co ciekawe frontowa wychodzi "lepiej", bo aż 1/2.2s

Bardziej ciekawe jest to, że frontowe od Omni Vision ogólnie są lepsze :P W większości Xiaomi potrafią nagrywać 2K albo 1080p 60 fps, niestety nie ma bibliotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

Po pierwsze nie znam źródeł skad i co pobierać i nie wiem co powinno odpowiadać czemu. Nie ma poradnika dla Mi Maxa odnosnie instalacji RR, a mi właśnie o  to mi chodziło. Na różne telefony instalacja RR przebiega nieco inaczej no i można uwalić telefon, jeśli robimy coś wg np Mi 4.

ps. korzystam z wyszukiwania, niestety słowo gapps występuje w różnych kontekstach i najczęsciej dotyczy jakiegoś problemu , tak samo jak RR.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja RR po angielsku  https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-resurrection-remix-t3507372 

Też nie jestem jakimś ekspertem w tej dziedzinie ale wystarczy poczytać troszkę ja szukałem tu na forum i na android forum i wszystko wgrałem bez problemu nic nie uwalilem dwa razy czytać raz robić i będzie ok

Edytowane przez mario1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje tutaj jeszcze opisać mój problem również ku przestrodze dla Was przez flashowaniem trochę.

Otoż niedawno zainstalowałem sobie po odblokowaniu najnowszy Resurection Officjal. Wszystko było OK przez około trzy dni. Telefon działał bezbłędnie do czasu aż nie wsiadłem z nim w samochód i wyjechałem za granicę. Wkrótce po przekroczeniu granicy przestał mi działać moduł telefonu, wysypywał się i wyrzucał błąd aplikacji telefonu. SIM nie łączył się z siecią i tak w koło. Na spokojnie po analizie wiążę problem z jedną rzeczą, otóż wjeżdżając w roaming niemiecki miałem włączony net na granicy. Dwa dni już się męczę z tym. Karta SIM mobile viking, perfekcyjnie działa w innym telefonie w MiMaxie już nie. Za każdym razem wywala moduł telefonu. Dwie inne karty sim działają, wszystkie sloty kart sim w Mi Maxie są sprawne bo inne karty działają. Po prostu telefon przestał obsługiwać tylko tę jedną sim kartę i dostał na nią alergii. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło, szlag mnie już trafia ognisty. Kończą mi się pomysły i wygląda na to, że mam teraz telefon, który działa mi z wszystkimi kartami sim tylko nie tą na której mi zależy. 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ? 

Jakiś reset modułu network ? 

Wgranie innego radia ? 

Zrobię jeszcze pełne wipe i reset wszystkiego co się da ale wątpię czy to pomoże. 

Nie wiem czy na oryginalnym romie spotkałoby mnie to samo raczej wątpię. Zastanawia mnie fakt, że to już druga karta SIM w moim życiu która pada mi dokładnie w momencie przekraczania krajów. Pierwsza to była Lycamobile dwa lata temu. Dziwne jest to, że ta karta działa w innych telefonach również. Coś jest na rzeczy z Mi Maxem. Prosze pomyślcie co można jeszcze zrobić, macie większe doświadczenie. 

PS dziś jeszcze sflashuje najnowszym Lineage OS i zobaczę co z tego wyjdzie. Najwyżej za miesiąc w Polsce będę musiał zamawiać duplikat karty sim choć ta jest sprawna i działa z innymi telefonami. Ech co za niefart. 

Ciekawostka:

nie róbcie sobie backupu Rom w TWRP na którym macie założony pin / hasło... Po odtworzeniu wszystkiego i tak nie mam dostępu do telefonu bo stary pin nie chce już zadziałać. Nosz k...wa. Co jest z tą technologią ? 

Edytowane przez Rogeros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, majdan12 napisał:

@Rogeros

Jak zrobiłeś kopie zapasową systemu który miał kod/odcisk palca to wystarczy w TWRP skasować odpowiednie pliki i blokada zniknie.

 

Jest gorzej, po odtwarzaniu i którymś kolejnym flashowaniu straciłem adresy IMEI obu gniazd sim oraz adres MAC karty WIFI telefon mam w zasadzie uceglony ani nie łapie wifi ani żadnej sieci. 

Które pliki trzeba skasować bo jedyna nadzieja, że jeszcze odtworzę ten backup i może wszytko wróci. Nie mam pojęcia jak to się stało. Coś czuję że 900zeta pojdzie w kosz albo serwis ale pewnie po takich chockach klockach straciłem gwarancję. Możesz mnie naprowadzić na te pliki w backup. Jestem za granicą i mam tu problem z dostępem do netu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rogeros napisał:

 

Jest gorzej, po odtwarzaniu i którymś kolejnym flashowaniu straciłem adresy IMEI obu gniazd sim oraz adres MAC karty WIFI telefon mam w zasadzie uceglony ani nie łapie wifi ani żadnej sieci. 

Które pliki trzeba skasować bo jedyna nadzieja, że jeszcze odtworzę ten backup i może wszytko wróci. Nie mam pojęcia jak to się stało. Coś czuję że 900zeta pojdzie w kosz albo serwis ale pewnie po takich chockach klockach straciłem gwarancję. Możesz mnie naprowadzić na te pliki w backup. Jestem za granicą i mam tu problem z dostępem do netu. 

http://www.download.net.pl/jak-usunac-ekran-blokady-w-androidzie-za-pomoca-twrp-recovery/n/9644/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki zobacze co z tego wyjdzie... prawdopodobnie niepotrzebnie zaznaczyłem przy tworzeniu backupu opcje modem i coś tam jeszcze i przy odtwarzaniu nie wróciły na swoje miejsce a zsostały skasowane tak samo jak pin. Na pewno go nie zapomniałem. Źle sie odtworzył. 

 

backup odtworzony dzięki ale adres imei i mac poszły w #słówka#, również bluetooth ale widzę w sieci, że nie jestem odosobnionym przypadkiem. Na redmi note ktoś miał podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę sprawdźcie na swoich telefonach / pudełkach powinna tam być naklejka na której mam nadzieje jest adres IMEI obu slotow sim i może jeszcze Mac adress ? Moje pudełko mam 1000km dalej w domu. Proszę dajcie znać czy coś takiego było ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często tak jest, że odtwarzanie partycji EFS powoduje usunięcie IMEI. Dlatego lepiej jej nie tykać w żaden sposób, na niej znajdują się właśnie dane wrażliwe takie jak IMEI i MAC.

Jeśli po odtworzeniu wywaliło dane, cóż, należy spróbować odtworzyć EFS jeszcze raz...

X.

PS. Spróbuj sposobu na odzyskanie z tego linku, może zadziała: 

http://forum.android.com.pl/topic/39319-tutorial-tworzenie-kopii-folderu-efs-naprawa-imei-przywrócenie-z-kopii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale tylko serwis, może podkreślę _może_ oni sobie z tym poradzą bo nie działa nic, wifi, imei jest null, mac, bt i właśnie odkryłem gps też.

No to się pobawiłem. Ale gry które poinstalowałem wcześniej na szczęście działają... najwyżej będę miał tablet do grania w 5 gier. Człowiek się uczy na błędach czasem dość kosztownych. Jutro zadzwonię do serwisu Xiaomi znalazłem jakiś w Polsce co oni na to... Nawet niema co ściemniać, że to nie moja wina :) Gwarancja na epwno nie zadziała. Wgrywanie orygianlnego romu MIUI raczej też niema sensu. 

Generalnie coś TWRP spieprzyło bo zrobiłem backup system, modemu, wszystkiego ale restore nie odtwarza tego. Tak samo jak restore nie odtworzyło właściwie zabezpieczenia pin i musiałem kasować w systemie zgodnie z sugestią Majdana pliki odpowiadające za pin bo nie miałem dostępu do telefonu. 

W zasadzie wszędzie piszą, że jak ma IMEI null to tego już nie odtworzę sam. Kto wie czy wczesniej nie było już problemów z EFS bo przestała mi ziałać karta sim jedna i od tego się zaczęły moje kombinacje. 

Roger

Edytowane przez Rogeros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rogeros

Mnie nie spotkała taka nieprzyjemność że mi znikł IME, MAC - WI-FI, GPS, przeglądając z nudów MIUI Polska czy inne fora widziałem poradniki jak odzyskać telefon kiedy mamy taki problem ale nadal jestem teoretykiem i chciałbym nim zostać, musisz się zgłosić do kogoś kto miał nieprzyjemność wykonywania takich napraw a na przyszłość trzeba by użyć nie tylko TWRP do kopii zapasowej EFS, bo kopie tej partycji można wykonać na wiele sposobów takich jak komenda w terminal (TWRP, z poziomu systemu, ADB) lub użyć aplikacji wymagającej Root gdzie klikając kilka razy wykonamy kopie partycji do różnych formatów EXT4 lub .img i może jeszcze jakiś był.

Najczęściej widziałem jak były problemy wyłącznie z utratą IMEI reszta partycji EFS były sprawna, ale można by cała partycje naprawić z tego co widzę, choć nie wiem czy bez pliku partycji EFS z innego telefonu się obejdzie, ale może można wpisać jakieś wymyślone numery które ożywią nam telefon.

Naprawa EFS pewnie polegała by na zastosowaniu się do poradnika 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/flash-recover-efs-snapdragon-t3406789

tylko że odpowiednie pliki trzeba by mieć, czyli ktoś by musiał ci podesłać pliki ze swojego telefonu, ja mam dostęp do Mi Max - Hydrogen i może była by możliwość wydobycia plików z Helium.

Jeśli masz kopie partycji wykonaną w TWRP można by zastosować się do poradnika z XDA, ale najpierw zrób zrzut ekranu z folderu gdzie masz kopie partycji z TWRP.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne za pomoc i zainteresowanie. W piątek się mocno do tego przyłożę teraz w tygodniu brakuje mi czasu. Moj Mi max to jest właśnie wersja hydrogen czyli 3/43 Gb. Muszę najpierw sprawdzić czy jestem w stanie cokolwiek teraz zrobić bo dysponuję jedynie tabletem co prawda Win 8.1 ale nie wiem czy nada się on do tak głebokiego grzebania w telefonie. Moj komputer stacjonarny na niezwadnym windows 7 został w domu w Polsce. Dziś zadzwoniłem do jakiegoś serwisu Xiaomi (http://mixiao.pl/serwis-xiaomi/)  z pytaniem ale trafiłem na gościa, który za bardzo nie wiedział nawet co do niego mówię :) Kolega co się na tym zna gdzieś poszedł :) Wyślę dp nich maila. Przy okazji może polecicie jakiś inny serwis ?

 

Mam już swoje numery IMEI z pudełka więc zostaje kwestia wgrania oryginału z czyjegoś backupu i zmiana IMEI oraz ustawienie MAC, reszta czyli GPS i BT powinny wrócić same. Studiuje po trochę różne poradniki ale to jest sporo wiedzy do ogarnięcia zwłaszcza, że w tym temacie może nie jestem początkujący ale mam sporo do nadrobienia. Zatem kto wie czy nie przyda się pomoc i potrzebne pliki z innego MI Max Hydrogen. 

 

Roger

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2017 o 21:50, majdan12 napisał:

@Rogeros

Ja mam jakieś swoje kopie zapasowe TWRP na dysku a jak coś to mam blisko Mi Max - Hydrogen.

Jeśli ma być serwis w Polsce to MiCenter, bo ten serwis co podesłałeś adres mi nie jest znany a Micenter to co innego.

 

 

 

dziś biorę się za lekturę i wiedzę  potrzebną do ratowania telefonu. W skrócie mam zrobiony backup TWRP z przed wyzerowania ale to właśnie tak sobie zepsułem telefon. Więc albo TWRP źle zrobił kopie tych IMEI i MACów albo nie umie ich poprawnie odtworzyć więc tutaj będzie potrzebne inne narzędzie. Gdzieś już natknąłem się na stosowne opisy ratowania ale warunek jest zrobienie wcześniej kopii tylko innymi metodami. Ja tej kopii nie mam więc bez pomocy kogoś i właściwych plików nie odtworzę IMEI. Jestem Ci bardzo wdzięczny za pomoc. Jutro zrobię jakoś zrzut ekranu z katalogu kopii TWRP i podeślę Ci ocenisz to swoim okiem. 

Pogrzebię też w systemie i prześwietle katalog systemu i sprawdzę co tam siedzi albo czego brakuje jak dowiem się czego szukać. 

W tym moim serwisie powiedzieli 180zł jednak otwarcie się przyznali, że to pierwsza taka operacja bedzie... W piątek zapytam w Micenter. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Rogeros napisał:

 

dziś biorę się za lekturę i wiedzę  potrzebną do ratowania telefonu. W skrócie mam zrobiony backup TWRP z przed wyzerowania ale to właśnie tak sobie zepsułem telefon. Więc albo TWRP źle zrobił kopie tych IMEI i MACów albo nie umie ich poprawnie odtworzyć więc tutaj będzie potrzebne inne narzędzie. Gdzieś już natknąłem się na stosowne opisy ratowania ale warunek jest zrobienie wcześniej kopii tylko innymi metodami. Ja tej kopii nie mam więc bez pomocy kogoś i właściwych plików nie odtworzę IMEI. Jestem Ci bardzo wdzięczny za pomoc. Jutro zrobię jakoś zrzut ekranu z katalogu kopii TWRP i podeślę Ci ocenisz to swoim okiem. 

Pogrzebię też w systemie i prześwietle katalog systemu i sprawdzę co tam siedzi albo czego brakuje jak dowiem się czego szukać. 

W tym moim serwisie powiedzieli 180zł jednak otwarcie się przyznali, że to pierwsza taka operacja bedzie... W piątek zapytam w Micenter. 

 

Możesz spróbować przywrócić na obecnym systemie samą partycje EFS, czyli w TWRP > Restore > Wyszukujesz kopie zapasową która wykonałeś i z listy partycji wybierasz tylko EFS i palcem w prawo na pasku Swipe to Restore, może zadziała partycja EFS :)

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój LineageOS postanowił odmówić posłuszeństwa.

Zauważyłem, że nie działa opcja "Aktywny wyświetlacz" (czujniki, kieszeń) więc uruchomiłem telefon ponownie. Bum. Czarny ekran, czasami tapeta, działa tylko i wyłącznie menu zasilania.

Na nic nie zdało się wipe cache, dalvik, na nic nie zdała się też aktualizacja romu.

Ehh pozostaje wipe data, szkoda trochę setek aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kamil9530 napisał:

Witam

Wgrałem  Resurrection Remix 5.7.4 ,gappsy i wywala mi  bluetooth,natomiast bez gappsów wszystko ok

W Jakim celu zainstalowałeś ten stary system?

Zainstaluj 

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-resurrection-remix-t3507372

wybierz .zip pod swój Mi Max.

GAPPS wybierz ARM64 - Android 7.1 - Pico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...