Skocz do zawartości

Partycja swap a wydajność


olszam

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę to jednak nie ram trochę przyspieszy ale nie tyle tu się liczy prędkość pamięci więc można by było na pamięci tel zrobić ale to ryzyko uszkodzenia pamięci,to zostaję karta pamięci szybka.Dużo zachodu z tym jest (root, nie wiem czy kernel obsługuję swap)To spróbuj ktoś pierwszy musi być:-)

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że to pamięć wirtualna jest przyspieszenie może być odczuwalne chodzi że tel nie zamul ale w wydajności to nic nie zastąpi ramu prawdziwego czyli nie będzie chodzić tak jak na 3gb ram.Będzie płynniej działać niż bez swapa no chyba że zrobi się na wolnejszej karcie pamięci

Koledze pewnie chodziło o to czy mu się apki będą odpalać tak szybko tak jak na wersji 3gb.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM jest o wiele szybszy od innych pamięci i wyrzucanie apek poza RAM musi zwolnić pracę. Znacznie lepiej radzi sobie sam system usuwając niepotrzebne apki z pamięci. Tylko nie należy mu przeszkadzać ciągłym ubijaniem, bo to spowalnia system, drenuje baterię i fragmentuje RAM.

Najważniejsze - nie przeszkadzać systemowi, a on najlepiej zapanuje nad RAMem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2016 o 19:50, Snajper napisał:

 

Koledze pewnie chodziło o to czy mu się apki będą odpalać tak szybko tak jak na wersji 3gb.

No nie musi być to szybko ale żeby w pamięci została dana aplikacja tak jak się ja powiedzmy minimalizowało.  Z sygic miałem problem bo w czasie jazdy(nie ja prowadziłem)  miałem włączonego gps sygic i pozniej nie wychodziłem tylko w tle zostawiłem i włączyłem neta na 5min, jak wróciłem znow na gps to musiałem od nowa czekać na uruchomienie się aplikacji oraz nie wiem czy będzie działać swap jeśli ustawie go na karcie ale w pc a potem wrzucę go do tel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak byś jakimś cudem zrobił swap i kernel by z niego korzystał zgodnie z priorytetem sterowanym parametrem swapiness, to i tak nie miałbyś żadnego ale to żadnego wpływu na to co w tymże swapie się znajdzie. Rozważania akademickie, żadnej możliwości zastosowania w praktyce.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swapu nie trzeba ani cudu, ani nikogo do niczego zmuszać. ;)Zresztą standardowo powinien być uruchomiony z-ram  - poprzez umiarkowany lub zaawansowany stopień optymalizacji pamięci w opcjach programistycznych - czyli kompresowany swap w ramie. Ale żeby sobie sprawić prawdziwy swap, "wystarczy" oprócz zejścia z optymalizacją pamięci do stopnia podstawowego mieć zrootowany telefon, busybox i terminal oraz linuxową partycję swap. Uruchamiamy terminal, piszemy su, a potem swapon 'i tu adres partycji' i wszystko. Oczywiście po restarcie swapu nie będzie, bo to ręczna aktywacja bez grzebania w konfiguracji systemu, ale można przetestować działanie. Niestety prędkość systemu spadnie, ale nie będzie tak ubijał pamięciożernych procesów w tle. Mnie jak ugrzązł w swapie OSMAnd i nie mogłem się doczekać przerzucenia go z powrotem do ramu, to dałem sobie spokój z takimi eksperymentami. No może gdybym miał jakąś ultraszybką kartę pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...