Jump to content

Dobrycy

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 3 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Dobrycy's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

20

Reputation

 1. Dobrycy

  MIUI 8.7.26

  To jest dość stary błąd, kiedyś zgłaszany i oznaczony błędnie jako rozwiązany. Miało pomagać manipulowanie uprawnieniami kalendarza, niestety takie zabiegi pomagają na jakiś czas, a i tak nie zawsze kalendarz chce wrócić do normy. Mnie to przesunięcie pojawia się co jakiś czas i trudno jest mi znaleźć w tym jakąkolwiek prawidłowość. Dzieje się tak odkąd mam Xiaomi (wrzesień 2016) i kolejne aktualizacje systemu nie wyeliminowały tego problemu.
 2. Dobrycy

  MIUI 7.2.9

  Pewnie to dziś trudne do zrozumienia, ale gdyby jeszcze 30 lat temu ktoś na lekcji matematyki próbował odejmować procenty od liczby, mógłby mieć problem z ukończeniem podstawówki.
 3. Dobrycy

  MIUI 6.12.29

  Mnie się tak z aparatem na rn3p robi od 6.12.1 bodajże, pisałem o tym wtedy, ale przeszło bez echa. Po restarcie autofocus działa, ale oczywiście do czasu, aż aparat się znów wysypie.
 4. Ja praktycznie nie używam aparatu, ale jakoś tydzień temu bawiąc się nim (na xiaomi.eu 6.12.1) po przełączeniu na filmowanie i powrocie do zdjęć dostałem komunikat coś koło tego: "nie można połączyć się z apatatem". Potem już tylko klikał mechanizm autofocus, ale ostrości nie łapał. Pomagał tylko restart telefonu.
 5. Pod wpływem jakże zacnej lektury przypomniała mi się historyjka... jak to jakieś 35 lat temu wybrałem się rowerkiem na wyprawę na drugi koniec osiedla. Tam drogę zastąpił mi pewien jegomość, który cokolwiek sepleniąc, bo mu mleczaki na przedzie odpadli, wyartykułował "dobrą nowinę". A brzmiała ona: - Eee, synek! Pod swój blok!
 6. Do swapu nie trzeba ani cudu, ani nikogo do niczego zmuszać. Zresztą standardowo powinien być uruchomiony z-ram - poprzez umiarkowany lub zaawansowany stopień optymalizacji pamięci w opcjach programistycznych - czyli kompresowany swap w ramie. Ale żeby sobie sprawić prawdziwy swap, "wystarczy" oprócz zejścia z optymalizacją pamięci do stopnia podstawowego mieć zrootowany telefon, busybox i terminal oraz linuxową partycję swap. Uruchamiamy terminal, piszemy su, a potem swapon 'i tu adres partycji' i wszystko. Oczywiście po restarcie swapu nie będzie, bo to ręczna aktywacja bez grzebania w konfiguracji systemu, ale można przetestować działanie. Niestety prędkość systemu spadnie, ale nie będzie tak ubijał pamięciożernych procesów w tle. Mnie jak ugrzązł w swapie OSMAnd i nie mogłem się doczekać przerzucenia go z powrotem do ramu, to dałem sobie spokój z takimi eksperymentami. No może gdybym miał jakąś ultraszybką kartę pamięci...
 7. Może zawiniły śmieci z poprzedniego systemu, a przynajmiej takie rzeczy na forum piszą, żeby "full wipe" robić. Teraz chyba masz z powrotem zablokowany bootloader. Musisz w trybie EDL miflashem wrzucić np. jeden z ostatnich Global Beta, albo China Dev i przejść całą procedurę od nowa. Swoją drogą Global jest całkiem do rzeczy i jeśli komuś nie przeszkadzają wszelkie dodatki od Google, które ma w sobie, to można go spokojnie używać. Mnie w każdym razie Xiaomi.eu "d*py nie urwał". A na Globalu też możesz mieć TWRP, root/supersu itd. Kwestia wyboru/upodobań. W każdym razie tragedii nie ma, tu na forum są krok po kroku poradniki, jak wybrnąć z tej sytuacji, na ogólnym forum miui też. A tak na marginesie, co Ty próbowałeś za drugim razem wrzucić fastbootem do recovery?
×
×
 • Create New...