Skocz do zawartości

Za każdym razem błąd "rozszyfrowywania" - Redmi 3S 2/16


junakk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od wczoraj jestem posiadaczem redmi 3S w wersji 2/16 zakupionym u Goldwaya, na którym od razu wgrany był rom global beta w wersji 6.9.22 (nie żaden chiński z 5 cyferkami w numerze - normalna global beta). Telefon wykrywa elegancko nową tygodniową OTA (obecnie 6.11.3, waga 1,4 GB) i pobiera ją z 15 minut po czym następuje "rozszyfrowywanie". Trwa to nastepne 15 minut i przy 60-80% za każdym razem wywala błąd "nie można zweryfikować aktualizacji" ew. updejter się crashuje. Dziwi mnie też, że zabiera to tak dużo czasu, choć czytałem, że u niektórych tyle to trwa po czym telefon przechodzi do aktualizowania. U innych rozszyfrowywanie to max 5 minut. Telefon owszem, z zablokowanym bootloaderem ale wydaje mi się, że metodą OTA nie powinno to mieć znaczenia.

Próbowałem instalować zipa updejterem z katalogu downloaded_rom ale to samo (global beta pobrana z oficjalnej strony miui), a za drugim razem jak przystępuję do weryfikacji to wyskakuje, że ten rom nie jest oficjalny.

Na razie nie mam czasu się bawić odblokowywaniem bootloadera i chciałem pojechać trochę na tych global betach.

Zostaje tylko miflash z opcją "flash_all" i manualna aktualizacja na jakąś inną nowszą wersję (i oczywiście konfiguracja telefonu od nowa), czy ktoś już może się spotkał z takim przypadkiem?

Edytowane przez junakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poczekam do poniedziałku aż pojawi się najnowsza i się trochę "uleży" na serwerach i ją sflashuję.

To od razu zapytam czy którąkolwiek wersję xiaomi.eu idzie sflashować miflashem czy zostaje tylko TWRP?

 

Edytowane przez junakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...