Jump to content

Mi Piston Air - problem z przyciskami

denler
 Share

Recommended Posts

Witam,

odebrałem dzisiaj 2 pary słuchawek Mi Piston Air Capsule zakupione u Technos-Online.

Po podłączeniu do 2 smartfonów Xiaomi Redmi 3 Pro okazało się, że obie pary nie działają prawidłowo.
W obu przypadkach nieprawidłowość polega na wadliwym działaniu "pilota":
- tuż po podłączeniu słuchawek telefon reaguje po 1 razie na przyciski Volume up oraz Volume down, z tym, że mimo pojedynczego kliknięcia zwiększa lub zmniejsza głośność do maksimum lub minimum (tak, jakbym przeciskał guzik przez cały czas)
- później telefon w ogóle nie reaguje na przyciski,
Sytuacja jest identyczna na obydwu telefonach - jeden z nich ma fabryczne oprogramowanie w wersji 8.0.3.0 Stable, drugi ma wgrany MIUIPolska 6.8.18 (MIUI 8.0 by Xiaomieu)

Czy jest to jakiś znany problem, z którym można sobie poradzić, czy może słuchawki są wadliwe?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Identyczne zgłoszenie przekazałem już do serwisu Technos-Online. Zostałem potraktowany bardzo szorstko i chyba wzięto mnie za idiotę - polecono mi wybrać ustawienia słuchawek dla Mi Piston w ustawieniach dźwięku. Gdy i to nie poskutkowało (i nie wiem czemu miałoby skutkować, skoro to są ustawienia "Mi Sound Enhancer" - co to ma niby mieć wspólnego z przyciskami) powiedziano mi tylko: " Niemozliwe jest aby na obu sztukach nie dzialalo to poprawnie. Prosze pogrzebac w ustawieniach, sprawdzic na innym telefonie etc. "

Żadnej innej informacji już nie dostałem. Prawdopodobnie będę zwracał te słuchawki, chyba, że ktoś coś wie na ten temat? Liczę na pomoc. Dzięki!

Marcin
Edited by denler
dodanie informacji

Dnia 25.09.2016 o 09:23, kuba2915 napisał:

Wersja MIUI:   Miui 8 by xiaomi.eu  6.9.22

Posiadany smartfon: Redmi 3

Jakim użytkownikiem jesteś? zaawansowany

Opis znalezionego błędu Mikrofon normalnie działa, Akcja kliknięcia również jest wykrywana, tylko klikniecie jest wykrywane jako przytrzymanie. Czyli repeatCount i eventTime cały czas rosną. Dane z programu Key Test. Problem pojawia się tylko na słuchawkach dedykowanych pod iPhona, ale środkowy przycisk powinien działać, na wszelkich innych telefonach i tabletach działa.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...