drabollo

Poszukiwany Fastboot Rom dla Redmi 2 2/16 2014813 wt86047

Recommended Posts

Witam

Tak jak  temacie poszukuje romu fastboot pod ten konkretny model telefonu. Niestety w dziale Flashing Guides http://en.miui.com/a-234.html  jest tylko pod wersje 2014811 czyli wt88047. Chcialbym wgrac China Developer a potem nasz Rom poniewaz jeden z uzytkownikow stwierdzil ze po tej operacji udalo sie rozwiazac problem z przyciskami sluchawek. Dzieki z gory za pomoc. Ewentualnie ktos moglby mi powierdzic ze mozna wgrac China Developer przez aktualizacje a potem w TWRP nasz Rom? 

Na tej stronie sa odnosniki do romow  http://en.miui.com/download-261.html  tylko tu tez mam problem z odczytaniem ktora wersja jest dla wt86047 :(

Dzieki z gory za pomoc

Wpisz w wyszukiwarce na en.miui "Redmi 2 flashing guide" to znajdziesz temat z linkami do romu fastboot dla 813. Ten model nazywa się tam Redmi 2 enhanced. Wkleił bym ci linka ale niestety w stockowej przeglądarce wklejanie nie do końca działa, a odpisuję z telefonu. 

Ok. Znalazłem temat ale linki są do Miui 7 tylko a ja szukam na miui 8 i nie mogę nigdzie znaleźć :-(
@edit

Widze ze masz Redmi 3s w podpisie i sie nad nim zastanawiam. Czy oprocz wiekszej baterii i czytnika lini papilarnych  zdjecia tez sa duzo lepsze w porownaniu do Redmi 2?
Wysłane z Redmi 2 2GB 813

Edited by drabollo

Ok. Znalazłem temat ale linki są do Miui 7 tylko a ja szukam na miui 8 i nie mogę nigdzie znaleźć :-(
@edit
Widze ze masz Redmi 3s w podpisie i sie nad nim zastanawiam. Czy oprocz wiekszej baterii i czytnika lini papilarnych  zdjecia tez sa duzo lepsze w porownaniu do Redmi 2?

Tu masz: http://www.miui.com/shuaji-393.html

Wysłane z MI5

• Like 1

50 minut temu, drabollo napisał:

Wszystko jest zauważalnie lepsze, aparat i wyświetlacz też. Powiedział bym że to telefon o jedną klasę wyżej. 

36 minut temu, drabollo napisał:

dzieki zielonyBB .  szkoda tylko ze nie jest opisane tez po angielsku

A który pobrałeś, bo fajnie google tłumaczy, ale to chyba to: "ryż czerwony telefon 2 Telecom/Unicom udoskonalona wersja najnowszej wersji rozwojowej wire brusz Fastboot pełny pakiet pobrania"

czerwony ryż telefon 2 komórkowego udoskonalona wersja najnowszej wersji rozwojowej wire brush Fastboot pełnego pakietu Pobierz    z  tego linku pobralem i nazwa pliku jest taka : wt86047_pro_images_6.10.27_20161027.0000.00_5.1_cn_1e7b0c6b8e.tgz   wiec mysle ze jest ok . 

Rom miui.polska wgrywales przez aktualizacje czy przez TWRP? bo nie wiem czy mam szukac pliku TWRP pod fastboot? Ewentualnie daj znac z ktorego tutoriala korzystales.

Full wipe pod TWRP czy wystarczy z telefonu do ustawien fabrycznych?

Przed chwilą, zielonyBB napisał:

Da się. Tak właśnie zrobiłem niedawno na 813 dziecka.

Tapnięte z Lenovo

A po wgraniu romu eu wgrało ci się twrp które jest zawarte w romie zastępując Mirecovery, tak? Bo w ostatnich romach na 4.4.4 jest w romie i się samo wgrywa.

A po wgraniu romu eu wgrało ci się twrp które jest zawarte w romie zastępując Mirecovery, tak? Bo w ostatnich romach na 4.4.4 jest w romie i się samo wgrywa.

Tak właśnie się stało jak mówisz.

Tapnięte z Lenovo

10 minut temu, zielonyBB napisał:

Tak właśnie się stało jak mówisz.

To niestety dobrze i źle np. dla właścicieli wersji 817 (działa tu rom od 811), bo po wgraniu twrp nie będą mogli aktualizować następnych romów eu z powodu wprowadzenia weryfikacji. Chyba że potrafią sobie zmodyfikować plik w romie odpowiadający za weryfikację, wykasować pierwszy wiersz. jkby zostało Mirecovery, nie było by problemu. Acid wspominał że w raz z romami wgrywa się recovery w Mi5, jak widać nie tylko.

To niestety dobrze i źle np. dla właścicieli wersji 817 (działa tu rom od 811), bo po wgraniu twrp nie będą mogli aktualizować następnych romów eu z powodu wprowadzenia weryfikacji. Chyba że potrafią sobie zmodyfikować plik w romie odpowiadający za weryfikację, wykasować pierwszy wiersz. jkby zostało Mirecovery, nie było by problemu. Acid wspominał że w raz z romami wgrywa się recovery w Mi5, jak widać nie tylko.

Zgadza się, chociaż usunięcie notatnikiem tej pierwszej linijki to 5 sekund roboty :-)

Tapnięte z Lenovo

Przed chwilą, zielonyBB napisał:

Zgadza się, chociaż usunięcie notatnikiem tej pierwszej linijki to 5 sekund roboty :-)

W notatniku to nawet trudno znaleźć co jest pierwszą linijką, przynajmniej taki notepad++ by się przydał, ale nie o to chodzi , bo ludzie którzy wiedzą o co chodzi to sobie poradzą, gorzej z resztą.

Dnia 30.10.2016 o 21:35, zielonyBB napisał:

Jest jakiś poradnik jak to można zrobić?

Jak  zmodyfikować plik w romi'e odpowiadający za weryfikację, ROM

Edit:

Już wszystko jasne co i jak trzeba zrobić -Temat ogarnąłem dzięki koledze z forum:-)

potrzebny notepad++ oraz winrara lub 7zip

ROM zmodyfikowany;-)

Dzięki z Pomoc

Edited by max35