Skocz do zawartości

Mi5s czy Mi5


Green

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od roku mam Mi4c 3/32 jestem zadowolony ale tak bardzo wchłonęło mnie Xiaomi że myślę nad zmianą telefonu za jakieś 5-6 miesięcy. Zainteresowałem się Mi5 i nowym Mi5s. Jako użytkownik modelu pobocznego od flagowca w sprawach np. aktualizacji do 6.0 czuję się leciutko zniesmaczony. Teraz z innej beczki, czy ktoś miał te dwa telefony i umie porównać ? Nie gram w gry ale dużo korzystam z internetu i czasem pstrykam fotki.

Z góry dzięki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gravis napisał:

Co recenzja to piszą co innego. Mam akurat teraz oba telefony i sam nie wiem na co się zdecydować..

Skoro masz oba, to masz możliwość sprawdzenia porównawczo wielu rzeczy. Skorzystaj :) W szczególności – podziel się wynikami testów na Forum.

Może móglbyś zrobić zdjęcie jakiegoś raczej ciemnego obiektu (albo w cieniu) na tle bardzo jasnego tła? Chodzi o zbadania kontrastu optyki i jej podatności na "zamglenie" wynikające z jasnego światła padającego na obiektyw (np. spoza kadru, choć niekonieczne spoza).

Fajne byłaby też jakaś w miarę znormalizowana seria zdjęć dla zbadania skuteczności autofocusa.

Jak wygląda grzanie się obu modeli podczas filmowania 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2016 o 22:18, latet napisał:

Skoro masz oba, to masz możliwość sprawdzenia porównawczo wielu rzeczy. Skorzystaj :) W szczególności – podziel się wynikami testów na Forum.

Może móglbyś zrobić zdjęcie jakiegoś raczej ciemnego obiektu (albo w cieniu) na tle bardzo jasnego tła? Chodzi o zbadania kontrastu optyki i jej podatności na "zamglenie" wynikające z jasnego światła padającego na obiektyw (np. spoza kadru, choć niekonieczne spoza).

Fajne byłaby też jakaś w miarę znormalizowana seria zdjęć dla zbadania skuteczności autofocusa.

Jak wygląda grzanie się obu modeli podczas filmowania 4K?

Świetny pomysł z tym testem aparatów. Autofokus + Jakość HDR, tylko czy ja zdążę do poniedziałku coś wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z Mi5s są wagowo mniejsze i chyba gorsze. Robione w domu tak pochodziłem popstrykałem. Zastanawia mnie ich waga, jest mniejsza jak zdjęcia Mi5 - może stąd różnice w jakości? Pytanie czy to kwestia oprogramowania czy cu...

https://drive.google.com/open?id=0B9vaF6UxWGwOTEJOUGpvcUJwWWc

https://drive.google.com/open?id=0B9vaF6UxWGwOVXppUVA2eTRWbm8

Ogólnie Mi5 grzeje się bardziej - metalowe plecki w Mi5s jednak to ciepło rozprowadzają lepiej i nie odczuwa się tego jak w przypadki Mi5. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak zdefiniować "lepsze". Faktycznie - Mi5s uchwyca mniej szczegółów, ale to przez mniejszą ilość megapixeli. A nie wydaje się Wam, że w Mi5s kolory są bardziej naturalne no i jest o wiele mniej szumów? Po powiększeniu wielu zdjęć, widać, że Mi5 podbija sobie jasność programowo generując swoisty szum. Aktualnie szukam czegoś na urdziny dla mojej drugiej połówki, ma teraz Xperię Z1 - szumy są tam masakryczne, zdążyłem się na nie już uczulić

 

PS. @Gravis dzięki za zdjęcia, ale nadal nie wiem co kupić :) Mógłbyś wrzucić jeszcze parę fotek w gorszym oświetleniu? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...