Skocz do zawartości

Nie zdjąłem foli z ekranu, bo jej nie zauważyłem...


dariush

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Po wgraniu ostatniej aktualizacji na MI-3 z 18 stycznia wszystko śmiga, oprócz..., no właśnie.

Po odebraniu lub wykonaniu połączenia ekran zmienia się na czarny, nie działają przyciski Menu, Home, Powrotu.

Nie mam możliwości przejścia na klawiaturę numeryczną, ważne w przypadku z połączeniem z infolinią, gdy trzeba wybrać jakiś klawisz numeryczny.

Nie mogę zawiesić, skończyć rozmowy czy też przełączyć na tryb głośnomówiący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przywracałeś ustawienia fabryczne? Jest taka opcja w Ustawieniach. Bo to pewnie jakiś syf albo jakaś funkcja przełączona.

Ponadto mam nadzieję, że nie przywracasz danych z kopii MIUI z innego telefonu? Zrób wipe i wgraj rom od początku. Musi pomóc.

Aczkolwiek ja wczoraj wgrałem rom MIUIPolska prosto na ten fabryczny bez wipe i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie robiłem przywracania ustawień fabrycznych.

Nie przywracałem też z żadnej kopii innego telefonu MI-3.

Na fabryczny rom wgrałem MIUIPolska_cancro_4.1.17-4.3 zgodnie z instrukcję jaka jest http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ METODA 1.

Nie instalowałem żadnych głupot, bo się nie znam, tylko podstawowe programy, które miałem na HTC, oczywiście ze Sklep Play.

Generalnie w tych tematach jestem zupełnym noobem.

Nie wiem, jak zrobić wipe, więc się trochę stresuję.

Czy wipe to przywrócenie ustawień fabrycznych?).

Czy przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje przywrócenie oryginalnego romu?

Czy przy powrocie do ustawień fabrycznych zaznaczyć też usuń aplikacje i wyczyść nośnik USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie robiłem przywracania ustawień fabrycznych.

Nie przywracałem też z żadnej kopii innego telefonu MI-3.

Na fabryczny rom wgrałem MIUIPolska_cancro_4.1.17-4.3 zgodnie z instrukcję jaka jest http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ METODA 1.

Nie instalowałem żadnych głupot, bo się nie znam, tylko podstawowe programy, które miałem na HTC, oczywiście ze Sklep Play.

Generalnie w tych tematach jestem zupełnym noobem.

Nie wiem, jak zrobić wipe, więc się trochę stresuję.

Czy wipe to przywrócenie ustawień fabrycznych?).

Czy przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje przywrócenie oryginalnego romu?

Czy przy powrocie do ustawień fabrycznych zaznaczyć też usuń aplikacje i wyczyść nośnik USB?

Wyczyść wszystko.

Wipe - przywrócenie ustawien fabrycznych można je zrobić z poziomu systemu lub recovery.

Kasuje to dane, dane aplikacji, ustawienia etc.

Nie powoduje to przywrócenia romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Wipe wraz z usunięciem wszystkich zainstalowanych programów.

Nie pomogło, dalej w trakcie wykonywania połączenia mam black screen.

Przyciski Menu, Home, Powrót nie działają.

Podświetlają się tylko na ułamek sekundy gdy kilkakrotnie nacisnę przycisk wzbudzenia.

Ja to mam pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś opcja aby potwierdzić diagnozę, że to na pewno czujnik zbliżeniowy?

Czytałem na forum http://xiaomi.eu/community/threads/proximity-sensor-problem-after-updating-3-7-5.21295/, że po updacie na 3.7.5 występował problem z sensorem zbliżeniowym.

Musisz wrócić do romu na którym działał. W tym nowym mogą być złe sterowniki do czujnika. Albo spróbuj wgrać jakiś inny kernel jeżeli istnieje...

Ja i LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie muszę jednak wysyłać telefonu do Chin.

WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH LOLi TAKICH JAK JA.

Dla poprawnego działania telefonu po jego rozpakowaniu należy zdjąć oryginalną folię zabezpieczającą.

Wówczas problem z czujnikiem zbliżeniowym znika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale folie na telefonach Xiaomi mają chińskie znaczki na ekranie (opisują który przycisk nacisnąć by włączyć urządzenie).

Tak jakbyś miał na przedniej szybie malucha naklejki: kierownica w lewo to jedziesz w lewo, albo mapka z pedałami, który wcisnąć by dodać gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale by było nie, normalnie, jak by tak popękali, co Robbo.

Pomimo tego, że kręcisz ze mnie bekę i tak dziękuje za Twoją sugestię odnośnie czujnika.

A tak k woli tłumaczenia, nie miałem czasu na zdjęcie folii ochronnej.

Mój błąd, już go więcej nie popełnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...