Skocz do zawartości

Brak pamięci


marcoo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam telefon od niedawna i nie miałem wcześniej telefonu z androidem dlatego chciałem potestować trochę dostępnych aplikacji na ten system, okazało się jednak , że po zainstalowaniu kilkudziesięciu z nich wyskakuje błąd "zbyt mało miejsca na dysku" sprawdzeniu informacji na temat pamięci okazuje się, że 1 pamięc wewnętrzna jest niemal pełna a druga ma jeszcze z 10 giga wolnego.

Stąd moje pytanie , czy ta pierwsza jest zarezerwowana dla aplikacji a ta druga na dane na dysku tak ? czy da się jakoś manipulować wielkościami tych partycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład mam ZTE V967s i mogę manipulować pamięcią na apki w pewnym zakresie. Generalnie domyślnie było tak że pamięć na apki wynosiła 1 GB a pamięć na pliki użytkownika 1,8 GB. Jako że mam pojemną kartę sd (32 GB Kingston class10 UHS-1) to pamięci na pliki (1,8 GB ) zupełnie nie potrzebowałem, mało tego dwa nośniki pamięci wprowadzają tylko zamęt więc wgrałem moda który rozszerza pamięć na apki kosztem pamięci użytkownika i teraz mam 2,7 GB na apki i jakieś 270 MB na pliki użytkownika (mod nie pozwala na całkowite skasowanie pamięci użytkownika) no i 32 GB na karcie sd po czym wgrałem kolejnego moda wyłączającego te 270 MB i teraz MIUI traktuję kartę SD jak własną pamięć a tych 270 MB nie widzi i teraz mam ład i porządek i 2,7 GB na apki a wszystkie dodatkowe pliki do gier czy muzyka, filmy, jednym słowem wszystkie moje pliki lądują na karcie SD i jest GIT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że się nie da- niby nie jest to jakaś wada ale zawsze lepiej mieć możliwość kontroli nad tym wszystkim bo z 32 GB minus system z tego co zostaje 2 partycje i tylko mała część na apki , aktualnie to troszkę za mało , choć jestem pewny że za miesiąc dwa jak przestanę się bawić i zainstaluje tylko to co potrzebne to na pewno wystarczy :)

Jednak na dzień dzisiejszy jakby się dało to bym zwiększył tą pamięc na apki;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz... masz MI2 i .. 3GB na /data to mało? Jesteś jednym z tych co mają 100 aplikacji zainstalowanych a używają może 10?

Generalnie 3GB to i tak bardzo dużo. Większość telefonów tak ma (tych lepszych). No może jakieś najnowsze z końca 2013 mają więcej ale ogólnie jak nie używasz apki to ją usuń.

Ogólnie da się trochę powiększyć pamięć likwidując drugą partycję /system ale nawet o to nie pytaj jak jesteś początkujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz... masz MI2 i .. 3GB na /data to mało? Jesteś jednym z tych co mają 100 aplikacji zainstalowanych a używają może 10?

Generalnie 3GB to i tak bardzo dużo. Większość telefonów tak ma (tych lepszych). No może jakieś najnowsze z końca 2013 mają więcej ale ogólnie jak nie używasz apki to ją usuń.

Ogólnie da się trochę powiększyć pamięć likwidując drugą partycję /system ale nawet o to nie pytaj jak jesteś początkujący.

Tak jak napisałem , mam sporo apek bo szukam najciekawszych i teraz brakło pamięci - wiem , że 3 GB to spokojnie starczy - tyle, że jak widzisz teraz brakło a za 2-3 miesiące będzie problem w 2 stronę bo partycja na apki będzie miała dużo miejsca wolnego a druga na pliki będzie zajęta dlatego pytałem o możliwość konfiguracji.

Jakie skutki niesie za sobą usunięcie pierwszej partycji ?

Tak dla ścisłości chce po prostu maksymalnie wykorzystać dostępną pamięć mam 32 GB z czego część bierze system co jest logiczne zostaje jakaś wartość z czego 3GB jest zarezerwowane tylko na apki , więc okrojona część zostaje na pliki.

Nie lubię takich ograniczeń ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podczepię się pod temat, ponieważ mam podobny problem.

Telefon cały czas mnie informuje o kończącej się pamięci. Nie mam jakoś bardzo dużo aplikacji, więc trochę mnie to zaskoczyło. A uporczywie cały czas stan się utrzymuje, nawet jak skasowałem kilka aplikacji, które widniały w panelu sterowania jako największe. Wiem, że w panelu sterowania są jakieś zestawienia, ale podawane są rozmiary całkowite, dla pamięci USB i wewnętrznej, a chyba problemem jest tylko to co jest na wewnętrznej.

Jak przeglądam swoje aplikacje to raczej w danych są drobne rozmiary 1MB to już dużo. Ok, mam jedną dużą grę na 400MB, ale nadal powinienem mieć do dyspozycji 2,5GB, a wydaje mi się że coś innego mi zawala tę pamięć.

Czyszczenia pamięci nie chcę robić, bo mi kasuje słowniki, mapy itd. i nie umiem tego ograniczyć, a mi się nie chce non stop tego wgrywać od nowa.

Dałoby się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że katalog lost&found jest pełny i ma te 2GB. Czasem tak się zdarza, tzn widziałem taki przypadek na SGS2 i raz miałem na MI3. W następnej wersji zrobię małą poprawkę, która może zapobiec takiej sytuacji.

Generalnie albo robisz full wipe, albo format /system jeśli masz CWM recovery i na nowo rom.... albo ręcznie czyścisz katalog.

 

Lost&found jest w /system/lost&found. 

Więc tam wchodzi się przez root explorera albo przez adb shell:

adb shell
busybox mount -o remount,rw /system
rm -rf /system/lost&found/*
busybox mount -o remount,ro /system
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folder Lost+Found jest u mnie pusty, folderu LOST, w ogóle nie mam.

Ok, podliczyłem ręcznie aplikacje, wg. wskazań z panelu sterowania i wyszło mi 2,5GB. Jednak kilka średnich programów i się nazbierało. Ale to już jest ta granica?

I nie ma rozgraniczenia między plikami na pamięci USB, a wewnętrznej. Tylko wszystko co zainstaluję zawsze ląduje w pamięci na aplikacje? Bo w opcjach aplikacji jest rozdzielona pamięć na pamięć usb i dane, co ja rozumiem jako pamięć zewnętrzną usb i pamięć na aplikacje. Bo jeśli tak jest jak myślę, to większość ma po kilkanaście kilobajtów w polu Dane, a reszta jest na pamięci USB. Najwyżej będę próbował usuwać.

 

Czy motywy zapisane mają jakiś wpływ? Bo potrafią być dość duże i może one mają trochę megabajtów w pamięci poprzez aplikację motywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...