Skocz do zawartości

Alarm naładowania baterii


404

Rekomendowane odpowiedzi

@wtbnPodobno telefon po naładowaniu baterii do 100% odcina prąd do niej, tak kiedyś gdzieś czytałem na jakimś forum, więc te 'przeładowanie' chyba nie szkodzi aż tak bardzo (tak mi się przynajmniej wydaje), nie wiem czy to prawda, ale jak bateria dojdzie do 100% to warto jeszcze ją przytrzymać właśnie przy zasilaniu (ponoć bateria ma wolniej schodzić), prawda/mit ? :)

@maludroidWielkie dzięki kolego, trochę tu tych aplikacji jest. Poszukuję takiej w której ustawie dowolny sygnał alarmu, a wyłączenie tego alarmu będzie wymagało ręcznego wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 404 napisał:

@wtbnPodobno telefon po naładowaniu baterii do 100% odcina prąd do niej, tak kiedyś gdzieś czytałem na jakimś forum, więc te 'przeładowanie' chyba nie szkodzi aż tak bardzo (tak mi się przynajmniej wydaje), nie wiem czy to prawda, ale jak bateria dojdzie do 100% to warto jeszcze ją przytrzymać właśnie przy zasilaniu (ponoć bateria ma wolniej schodzić), prawda/mit ? :)

Jeśli nie masz zamiaru zostawić podpiętego telefonu do ściany np. na miesiąc, to nic złego się tej baterii nie będzie działo jak będzie "przeładowywana" przez noc, bo tak jak mówisz prąd jest "odcinany" (a właściwie to ograniczany).

Z tym ładowaniem jak dojdzie do 100% to takie coś MOŻE mogłoby może pomóc w przypadku rozkalibrowania się licznika energii, ale wpływu na żywotność nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...