Skocz do zawartości

Nagrywanie filmów. wykadrowane video w 4k. FPS


michals

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można jakoś zmienić kadrowanie obiektywu podczas nagrywania w 4k? Wygląda to jakby było trochę "zzoomowane" względem 1080p (z mojego porównania kadr w 4k to zoom 1,3x przy 1080p).

Drugi temat to czy można mieć jakiś wpływ na fps przy wideo? Z tego co widze po plikach 1080p nagrywa w 30fps a 4k w 26fps.

1080p w 60fps to już bybyło coś... Inne romy inne aplikacje aparatu daja taka możliwość??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Crop w 4K to normalna rzecz. Ten problem mają nawet niektóre drogie aparaty foto z opcją 4K video, nawet lustrzanki. Myślę, że wynika to z ograniczeń wydajności procesora.

Co do FPS to spróbuj aplikacji Cinema FV-5. W 1080p powinno dać się więcej wycisnąć, być może. W 4K nie wiem, niekoniecznie, ale raczej można wymusić stałe FPS, jeśli takowe się woli. Bo nic nie wskazuje na to, aby autorzy aplikacji Camera od Xiaomi mieli zamiar wprowadzić sztywny FPS (przynajmniej jako opcja do wyboru). Trend, jak mi się wydaje, jest wręcz przeciwny – np. w Redmi 3S są dozwolone znacznie większe chwilowe spadki FPS niż dużo starszym Redmi Note LTE.

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...