Skocz do zawartości

Problem ze słuchawkami/jack


wietek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Redmi Note 3 Pro.
Telefonu praktycznie nie użytkowałem do momentu zmiany softu, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy był ten problem na wcześniejszym sofcie.
Aktualnie posiadam wgrane MIUI 8 by xioami.eu 6.8.18 (rozwojowa).

PROBLEM

W momencie gdy podłączam słuchawki to telefon je widzi(chociaż też nie zawsze) - wyskakuje ikonka słuchawek ale jak odpalę muzykę to dźwięk wydobywa się jedynie z głośnika telefonu.
Jedyne co czasem pomaga włożyć jacka do połowy, poczekać aż pojawi się ikonka słuchawek i docisnąć. Testowane na różnych słuchawkach, kablach jack-jack. Wszędzie to samo.

Propozycje co z tym zrobić? Oprócz zmiany MIUI na wersje stabilną ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,mam problem ze swoim telefon.

Od wczoraj pokazuje mi,że mam podłączone słuchawki,zestaw słuchawki w sumie to nie wiem,przez co np rozmawiając nie słyszę drugiej osobę i muszę przełączać na tryb głośnomówiący..

Nie pomaga reset telefonu ani podłaczanie i odlaczanie jakiś słuchawek...stało się tak gdy wczoraj używałem telefonu za pomocą kabla aux w samochodzie.

Już raz w przeszłości miałem taki problem i w końcu po kilku godzinach to ustąpiło,natomiast w obecnej sytuacji od wczoraj pokazuje,że mam podłączone słuchawki...

Macie jakieś pomysły co zrobic?

Na górnym pasku widać ikonkę słuchawek:

 

20226722_1443605795719892_535713893_o.png

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety po 11 miesiącach telefon syna ma też problem z gniazdem jack . Na dodatek zauważyłem przy okazji zgłoszenia tej awarii :-) żółte przebarwienie lcd w lewym górnym rogu . Telefon w poniedziałek idzie na reklamację do AZE . Ciekawe jak będzie rozpatrzona , bo opinie są różne na temat tego sklepu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z wejściem mini jack w redmi note 3 pro mianowicie od pewnego czasu muszę obracać kablem w wejściu aby słuchawki były wykryte, a drobny ruch przewodu lub minijack'a powoduje odłączenie się słuchawek(muszę robić to ciągle). Nie da się przez to słuchać muzyki normalnie bo rozłącza ciągłe słuchawki. Nie jest to wina słuchawek bo działają na innym telefonie normalnie. I tu jest moje pytanie czy oddawać telefon na gwarancje i czy go przyjmą. Minijack juz czyściłem, nic nie pomogło. 

Tl;dr: gniazdo minijack prawie nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 21:07, mariusz.ur napisał:

Niestety po 11 miesiącach telefon syna ma też problem z gniazdem jack . Na dodatek zauważyłem przy okazji zgłoszenia tej awarii :-) żółte przebarwienie lcd w lewym górnym rogu . Telefon w poniedziałek idzie na reklamację do AZE . Ciekawe jak będzie rozpatrzona , bo opinie są różne na temat tego sklepu .

Ja mam dokladnie to samo, tylko ja nie mam tego przebarwienia. Tak samo kupiłem w aze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IcyTree To przebarwienie zniknęło. Wysłałem na gwarancje. Czekam od 6 września. W zleceniu jest , że przyjeli 19 września ( 13 dni chyba leżakował ) i przewidywany termin naprawy 10 października.

edytowano 6 pażdziernika

@IcyTree dzisiaj przyszedł telefon z naprawy gwarancyjnej ( równy miesiąc ) . Naprawa - wymiana płyty głównej .
 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...