Skocz do zawartości
  • 0

Redmi Pro czy Mi5


lubieplacki

Pytanie

Witam,

od pewnego czasu noszę się z zamiarem zmiany telefonu, jako użytkownik Samsunga Galaxy s3 myślałem na początku o zamianie go na używkę S5 lub S6, jednak w podobnej cenie można się cieszyć nowym chińskim odpowiednikiem, kiedyś bratu pomogłem kupić Meizu MX4 dziewczyna tydzień temu kupiła Redmi 3S, a znajomy Mi5 i wszyscy są zadowoleni więc raczej też spróbuje ;)Pytanie tylko który wybrać.. wiadomo nie chce wydawać bardzo dużo, ale jeśli Mi5 w wersji 64gb jest warty swoich pieniędzy to jeszcze na taki wydatek mogę się szarpnąć.

Czego oczekuje od telefonu?
Wydajności, dobrego aparatu i baterii, która wytrzyma długo np. na włączonym internecie i GPSie.

Pierwszy telefon o którym pomyślałem to Redmi Pro, który zaintrygował mnie dwoma aparatami jednak testy troszkę ostudziły mój zapał.

Redmi Pro

Plusy :
+dwa aparaty
+duża pojemność baterii
+ekran AMOLED
+cena
+slot na kartę pamięci

Minusy Redmi Pro:
-duże gabaryty
-MediaTek?

Drugi to flagowiec:

Mi5

Plusy:
+wydajność
+Snapdragon
+aparat
+Quick Charge 3.0
+trochę mniejszy

Minusy:
-mniejsza pojemność baterii
-LCD
-cena
-brak slotu

ewentualnie jakieś inne propozycje MI4S ? Meizu? A może jednak używany S6? :P

Mógłby ktoś porównać te dwa telefony głównie chodzi mi o jakość zdjęć/filmów oraz pracę na baterii?

Z góry dzięki,

Pozdrawiam ;-)

 

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dołączę sie..

20 godzin temu, wojtrac napisał:

przy normalnym użytkowaniu styka 2-3 dni przy intensywnym dzień

Jak wygląda zasięg komórkowy? Czy bez problemu łapiesz LTE, czy raczej G3? Zauważyłem dużą różnicę pod tym względem między Redmi 3 i Mi 4 LTE na niekorzyść Mi4. Zarówno w Polsce, kal za granicą Redmi bez trudu siedział na LTE. Ponieważ nie ma nic za darmo, więc WiFi w Redmi jest dużo mniej czułe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowałem się na Mi5 w wersji czarnej, od początku myślałem o wersji 64gb z racji tego, że mi5 nie ma wejścia na kartę microsd i mogłoby się przydać dodatkowe miejsce oraz ma wyższe taktowanie procesora i ramu, jednak właśnie spojrzałem na aktualne zużycie w obecnym telefonie i mieszczę się w 20gb. Dlatego pytanie do Was czy warto dopłacać ok. 150zł czy raczej nie odczuje tej różnicy w codziennym użytkowaniu?

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeśli chodzi o wydajność to oczywiście nie można, ale myślę, że jest parę aspektów w których to porównanie miało sens np. SOT czy dwa aparaty vs jeden, ale nieważne..

W najbliższym czasie zamawiam mi5 w wersji black 64gb najprawdopodobniej z ibuyogu z kuponem -17$, aczkolwiek dwóch moich kolegów również chce kupić więc moje pytanie brzmi jak bardziej opłaca się kupić razem czy osobno? Bo z tego co wiem z każdym przedmiotem i tak zwiększa się koszt przesyłki, a kupon chyba działa jednorazowo? i czy w przypadku trzech w paczce ryzyko doliczenia vatu się zwiększa czy dalej wynosi 50% czyli albo doliczą albo nie.. :P i tak mam zamiar wykupić ubezpieczenie więc pewnie nie mam się co tym przejmować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...