Jump to content

Testowanie aktualizacji i ich sens

Recommended Posts

Hej,

Zastanawiałem się ostatnio nad procesem weryfikacji i testów aktualizacji MIUI. Mamy sporo urzadzeń na których system MIUI Polska działa; czy przed wydaniem aktualizacji nowy system testowany jest bezpośrednio na kazdym urzadzeniu czy też testy przeprowadzane są na użytkownikach i wedle ich komentarzy później naprawiane? Interesuje się tym ponieważ zastanawiałem się nad sensem aktualizaowania mojego telefonu. Mam na nim system sprzed miesiąca i wszystko działa poprawnie, nie ma niczego do czeog mógłbym sie przyczepić. Kolejne aktualizacje wychodza i łatają błedy, które pojawiają sie na innych urzadzeniach a u mnie nie ma co łatać. Łączę te dwa wątki, ponieważ jeśli system testowany jest bezpośrednio na każdym urzadzeniu, to mógłbym aktualizowąc system z nadzieją, że coś zostanie wykonane lepiej albo będzie działać szybciej. Jeśli jednak nowości nie są wcześniej sprawdzane na konkretnych urządzeniach to istnieje szansa, że coś zacznie działać gorzej, a aby zrobić rollback chyba wymagany jest wipe (dobrze myslę?).

Jesli temat się gdzies pojawił to poprszę o link, sam nie znalazłem nic podobnego.

Pozdrawiam,

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...