• 0
yascoll

problem z wyborem modelu

Question

Witam, kochani, od niedawna mocno przymierzam się do kupna nowego tel i nie ukrywam marka Xiaomi bardzo mnie zainteresowała. Chciałem kupić smartphone (tak do 650 zł), który posłuży mi jakieś +/- 2 lata. Mam problem między dwoma modelami, mianowicie: 

Redmi 3 – 2/16GB LTE 
MI4 – 2/16GB LTE

moglibyście mi powiedzieć, który z tych dwóch byłby lepszym wyborem na ten czas?. Chyba, że macie lepsze pomysły na modele w tej cenie. Moje wymagania nie są jakieś wygórowane, głównie siedzę na internecie, słucham muzyki, zdjęcia no i wiadomo połączenia/smsy :)

z góry dziękuję z jakiekolwiek pomocne komentarze, pozdrawiam

14 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Chciałem zakładać taki sam temat, ale widzę że już taki założyłeś także chętnie poczytam odpowiedzi. Dla mnie jedyną rzeczą przez którą się waham to jest bateria w redmi 3, o większej pojemności. Gdyby mi4 ją miał to pewnie brałbym mi4. Swoją drogą jak już ktoś napisze co lepiej brać, to może od razu ktoś poleci jakiś sklep inny niż allegro? Słyszałem jakieś dziwne opinie o xiaomi.com.pl. W przypadku redmi 3 3/32 prawdą jest, że ten procek nie uciągnie 3 giga? W sensie, że i tak zużyje dużo mniej tej pamięci? Widziałem na necie, że wersja z prockiem snapdragon 430 wypadla lepiej w porównaniu do 616 - minimalnie, ale jednak lepiej. MI4 wygląda ciekawie, ale faktem jest to, że i tak telefon nosi się w etui i za dużo z tego wyglądu się nie uświadczy.

• 0

A Może napiszecie jak korzystacie z telefonu, co jest dla Was ważne. Każdy z telefonów xiaomi jest dobry, ale skierowany do innej grupy odbiorców. Ma inne zalety i wady.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

• 0

Kolega napisał  

Cytat

głównie siedzę na internecie, słucham muzyki, zdjęcia no i wiadomo połączenia/smsy :)

i w moim przypadku wygląda to dokładnie tak samo, nie gram w żadne gry. Tylko messenger, połączenia, internet i od czasu do czasu muzyka. W MI4 podoba mi się na maksa wygląd, oraz to że był kiedyś flagowcem, także zakładam że jakość wykonania jest lepsza. W Redmi, z tego co zdołałem wyczytać, to nie warto dopłacać do wersji PRO, a wcześniej właśnie prawie już ją kupiłem. Z tymi 3 gigami RAM, to prawda? Że procek tego nie uciągnie? Widziałem porównanie procka z Redmi (chyba to był Snapdragon 616) i MI4 i praktycznie łeb w łeb szły w teście prędkości. Ile faktycznie MI4 wytrzymuje na tej baterii, a ile Redmi?

• 0

Moim zdaniem dziś świadome zrezygnowanie z 3gb ram to dziwne zachowanie. Szczególnie kiedy miui jest dość ciężkie.

Wejdźcie sobie do aktualnych tematów 6.8.18/6.8.25 i poczytajcie ile jest problemów na mi4 a ile na r3

RN3 PRO & Tapatalk

• 0

Co do tych telefonów jeszcze, cholernie ważna jest też stabilność systemu, bo jak np. GPS będzie mi świrował w momencie jak będę potrzebował nawigacji, albo jakieś losowe restarty systemu, albo wyłączające się apki, to totalnie dyskwalifikuje wtedy ten telefon. Coś czuję, że każdy będzie sobie chwalił, to co ma.

• 0

Nie tylko LTE na terenach wiejskich. Zwiększa szansę na agregację (o ile SoC to obsługuje) a więc net znacznie przyspiesza.

Guest
This topic is now closed to further replies.