Skocz do zawartości

Brak sygnału GPS


nnxxww

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Kupiłam telefon Xiaomi mi4c, niestety okazało się, że nie działa GPS. Nie widziałam, żeby ktoś miał wcześniej z tym problem. Jeżeli chodzi o Oszczędzanie baterii w aplikacjach, to tę funkcję wyłączyłam i nic się nie zmieniło. Napisałam do sprzedawcy, a on mi napisał że mam wgrać nowy  ROM. Szkoda, że kompletnie się na tym nie znam. Kupując telefon liczyłam na to, że wszystko będzie sprawne. Czy można coś zrobić bez wgrywania ROMu?

14087441_1344163095601643_1610047490_o.png

14139075_1344163072268312_865255522_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam podobny problem. GPS nie łapie satelit. Czasem 1 albo 2 złapie. Ktoś ma jakieś rozwiązanie? Screen z aplikacji GPS Test byłby identyczny jak w 1 poście.

Wersja MIUI 6.9.8. 

Na drugim identycznym zakupionym od tego samego sprzedawcy w tym samym czasie i z taką samą aktualizacją wszystko jest ok.

Edytowane przez czajarv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Problem jest.Wgrałem już aktualizację, ściągnąłem aplikacje z GPS i dalej nic. Antena raczej jest w porządku a problem jest gdzie indziej. Może administrator kiedyś pochyli się nad tym i przy okazji nowej aktualizacji  poprawi działanie.
 

Jaki problem ? Chyba wy macie problem.
cc933b136e365515de4da2d2bafce037.jpg
d86276f9826e237f8f8c443602c6b70a.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem juz wcześniej ten temat. Naczytałem się już głupich rad i mogę jedno doradzić, zmienić telefon na inną markę. Swój jeszcze posiadam i zauważyłem np że po zmianie  położenia ekranu telefon łapie fixa od nowa. A to że komuś działa akurat to po prostu jest szczęściarzem. Wpisy na forum to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krisdrezek napisał:

Poruszałem juz wcześniej ten temat. Naczytałem się już głupich rad i mogę jedno doradzić, zmienić telefon na inną markę. Swój jeszcze posiadam i zauważyłem np że po zmianie  położenia ekranu telefon łapie fixa od nowa. A to że komuś działa akurat to po prostu jest szczęściarzem. Wpisy na forum to potwierdzają.

Po 1 czy zmieniles soft na xiaomi.eu? Po 2 gdzie lapiesz fixa w domu, czy na powietrzu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krisdrezek napisał:

Oczywiście że mam Xiaomi.eu i po drugie sprawdzam na zewnątrz jak najbardziej. W parę sekund to łapie mój stary Sony i to bez karty sim, parę lub kilkanaście satelit. Xiaomi zazwyczaj jedną lub dwie, aczkolwiek kiedyś jeden raz znalazł kilkanaście.

 

Testowalem wczoraj xiaomi, na parapecie w 10 sekund ok 12 satelit... pozniej chodzilem po mieskzaniu nic nie gubil i nadal lapal kolejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem wczoraj xiaomi, na parapecie w 10 sekund ok 12 satelit... pozniej chodzilem po mieskzaniu nic nie gubil i nadal lapal kolejne

Fajnie że możesz sobie zaplanować trasę wycieczki po mieszkaniu, nawigacja spełnia swoją rolę.
PS. U mnie w piwnicy też dziala
55602f410b759ebc37f95de106ecfe34.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slimozis napisał:

Fajnie że możesz sobie zaplanować trasę wycieczki po mieszkaniu, nawigacja spełnia swoją rolę.

Podlacze pode endomondo i bede biegal po mieszkaniu ;D

1 godzinę temu, Krisdrezek napisał:

Mamy takie same telefony co do marki i modelu ale zupełnie inaczej działają.

Bo mam wrazenie ze zalezy w jakim miejscu kupujesz taki masz telefon, dlatego ja swoj kupilem na banggood, gdyz juz wczesniej tam kupowalem mi4c i wszystko dzialalo, wiec kolejnego tez kupil z tego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamillm napisał:

Bo mam wrazenie ze zalezy w jakim miejscu kupujesz taki masz telefon, dlatego ja swoj kupilem na banggood, gdyz juz wczesniej tam kupowalem mi4c i wszystko dzialalo, wiec kolejnego tez kupil z tego miejsca

Nie gdzie kupisz tylko raczej kiedy wyprodukowano, z jakiej serii Ci się trafi. W fabrykach jest różnie szczególnie na montażu :D Elementy mogą być zamawiane od różnych dostawców. Pierwszy telefon który schodzi z taśmy może się różnić w porównaniu z tym po kilku miesiącach. Dla cięcia kosztów można taniej słabsze podzespoły zamówić. Tak że z nazwy jest to samo ale w środku różnie bywa. Kontrola jakości jeśli takowa w chinach istnieje sprawdza tylko wybrane sztuki z partii. I wcale nie jest powiedziane że najnowsze modele są lepsze od tych starych, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slimozis napisał:

Nie gdzie kupisz tylko raczej kiedy wyprodukowano, z jakiej serii Ci się trafi.

Zgadzam się.

10 godzin temu, slimozis napisał:

Elementy mogą być zamawiane od różnych dostawców. Pierwszy telefon który schodzi z taśmy może się różnić w porównaniu z tym po kilku miesiącach.

Pacuje w branzy RTV kilka lat, wdrazam nowe produkty do masowej produkcji, nie do konca jest tak jak mowisz jesli chodzi o technologie produkcji. Rozumiem, ze chiny to chiny ale mysle, ze trzymaja sie okreslonych specyfikacji.

10 godzin temu, slimozis napisał:

Kontrola jakości jeśli takowa w chinach istnieje sprawdza tylko wybrane sztuki z partii

Nawet Toyota tak robi.

10 godzin temu, slimozis napisał:

I wcale nie jest powiedziane że najnowsze modele są lepsze od tych starych, wręcz przeciwnie.

No niestety tak czasem sie zdarza, ale to wszedzie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, r0bertt napisał:

No i u mnie też padł GPS - w narzędziach diagnostycznych GPS nic nie wyświetla, napisałem do Goldway, zobaczymy co odpiszą... telefon ma niecałe 5 miesięcy :?

Przez te 5 miesięcy działał normalnie i teraz padł ? Miałeś zainstalowany system bez żadnych modyfikacji i sam GPS przestał działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slimdick napisał:

Przez te 5 miesięcy działał normalnie i teraz padł ? Miałeś zainstalowany system bez żadnych modyfikacji i sam GPS przestał działać ?

Tak, kupiłem tel. 30 lipca i wszystko śmigało - od tygodnia zauważyłem że mapy zaczynają szwankować, więc zaczałem grzebać i w apkach wyszło, że nie wyświetla satelit, zrobiłem diagnozę i się potwierdzilo - brak GPS. Dla pewności jeszcze wgrałem dev china jak i stable china ale to samo. Wróciłem na xiaomi.eu i napisałem do dostawcy - zobaczymy co odpiszę. Jako że niebawem na narty jadę to dobrze by było policzyć ile jeźdzę km, ale nie mam na czym... średnio mi się uśmiecha wysyłac to do Chin i czekać z 2.5 miesiąca :/ No nic, zobaczymy - jest to w sumie moja pierwsza poważniejsza wpadka Xiaomi z telefonami które używam od około 3-4 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, r0bertt napisał:

Tak, kupiłem tel. 30 lipca i wszystko śmigało - od tygodnia zauważyłem że mapy zaczynają szwankować, więc zaczałem grzebać i w apkach wyszło, że nie wyświetla satelit, zrobiłem diagnozę i się potwierdzilo - brak GPS. Dla pewności jeszcze wgrałem dev china jak i stable china ale to samo. Wróciłem na xiaomi.eu i napisałem do dostawcy - zobaczymy co odpiszę. Jako że niebawem na narty jadę to dobrze by było policzyć ile jeźdzę km, ale nie mam na czym... średnio mi się uśmiecha wysyłac to do Chin i czekać z 2.5 miesiąca :/ No nic, zobaczymy - jest to w sumie moja pierwsza poważniejsza wpadka Xiaomi z telefonami które używam od około 3-4 lat..

Chodzi mi o to że moduł GPS mógł być wadliwy od początku a lokalizacja mogła być przez sieć komórkową i Wi-Fi. Miałem taki przypadek wcześniej z Samsungiem że wysyłałem na serwis bo nie działa GPS a oni odsyłali i pisali że działa a jedyne co zrobili to włączyli to wspomaganie lokalizacji przez sieć komórkową. Dopiero skarga bezpośrednio e-mail do przedstawicieli Samsunga pomogła , wymienili na nowszy model i przeprosili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, slimdick napisał:

 

 

Chodzi mi o to że moduł GPS mógł być wadliwy od początku a lokalizacja mogła być przez sieć komórkową i Wi-Fi. Miałem taki przypadek wcześniej z Samsungiem że wysyłałem na serwis bo nie działa GPS a oni odsyłali i pisali że działa a jedyne co zrobili to włączyli to wspomaganie lokalizacji przez sieć komórkową. Dopiero skarga bezpośrednio e-mail do przedstawicieli Samsunga pomogła , wymienili na nowszy model i przeprosili.

Ja przez miesiąc byłem za granicą i nie miałem danych komórkowych ani Wifi i tylko na GPS jeździłem - teraz niestety padł :( W sumie miesiąc tem spadł mi tel. to może wtedy mu się pogorszyło a teraz całkiem klapło, ciężko stwierdzić... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, r0bertt napisał:

Ja przez miesiąc byłem za granicą i nie miałem danych komórkowych ani Wifi i tylko na GPS jeździłem - teraz niestety padł :( W sumie miesiąc tem spadł mi tel. to może wtedy mu się pogorszyło a teraz całkiem klapło, ciężko stwierdzić... :/

Upadek telefonu zawsze może coś uszkodzić.Powodzenia z reklamacją może jak to było w moim przypadku dostaniesz nowszy model. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...