Jump to content

Odtwarzacz muzyczny, a niepolskie znaki

Fazi93
 Share

Recommended Posts

Dobry wieczór. Zaczynam nowy temat, ponieważ mam problem z aplikacją Muzyka. Chodzi konkretnie o to, że aplikacja ma problem z czytaniem tagów, w których użyte są znaki takie jak np. u,a i o umlaut, litery kreskowane, czy nawet ą, ę, ł, ż itp. Dla przykładu, albumy Motörhead odczytywane są jako nieznane albumy z nieznanym wykonawcą, tytuły są wyświetlane nie z tagów, a jako nazwy plików, tylko przez to, że w nazwie wykonawcy występuje literka ö. To samo w przypadku EPki Planisphère zespołu Justice, albumu Dobry wieczór zespołu Voo Voo i wielu innych gdzie motyw się powtarza. Czy istnieje na to jakaś rada? Nie chcę zmieniać aplikacji, ponieważ lubię systemową Muzykę i w zupełności mi wystarcza. Nie chcę też za każdym razem zmieniać tagów przy kopiowaniu muzyki na kartę. Dodam, że korzystam z romu MIUIPolska v6.5.19 na RN2. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Cały album Voo Voo próbowałem otagować tą aplikacją i choćby nie wiem co, wygląda to tak jak na screenie. W Muzyce natomiast wysypuje się nazwa albumu i tytuły dwóch piosenek, które są odczytywane z nazwy pliku, a nie z tagów. Przed użyciem aplikacji było tak samo. Resztę piosenek odczytuje dobrze. Mam też kilka polskich albumów z którymi nie ma problemu. Kilka da się otagować z poziomu apki Muzyka, ale dalej pokazuje jako nieznany wykonawca (screen).

Screenshot_2016-08-17-20-41-29_com.freedomlabs.tagger.music.tag.editor.png

Screenshot_2016-08-17-20-41-51_com.miui.player.png

Screenshot_2016-08-17-21-04-18_com.miui.player.png

Edited by Fazi93

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...