Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro & Galaxy A5 2016


dziadek-NET

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W przeciągu miesiąca planuję zmianę telefonu (obecnie mam Galaxy S3) na jeden z powyższych modeli.

* Redmi Note 3 Pro podoba mi się: cena, ilość ramu 3GB, bateria (czas pracy na baterii)

* Galaxy A5 2016: wyświetlacz zupełnie inna klasa, aparat ? tu nie wiem, bateria (czas pracy na baterii) podobno około 6h.

 

Czego się obawiam w Redmi Note 3 Pro: ekran 5,5 trochę dłuży, bateria (tu jest różnie w waszych opisach na temat czasu pracy i grzania się jej), aktualizacje - dlaczego są co tydzień czy ta nakładka jest tak niedopracowana żeby co tydzień ją poprawiać ? wystarczyło by raz na miesiąc ale wówczas mamy pewność że jest przetestowana sprawdzona i nie będzie żadnych niespodzianek typu: "to naprawione ale teraz to nie działa".

Jeśli tak jest to chyba się nie zdecyduję ponieważ nie mam czasu na ciągłe aktualizacje i stres czy coś się czasem nie posypie.

 

Proszę o komentarze może ktoś ma obydwa telefony, ewentualnie czy ktoś przesiadł się z Galaxy S3 na Redmi Note 3 Pro - i jakie są wrażenia ?

Czy ewentualnie jeszcze brać pod uwagę Xiaomi Mi4, ale który model jest ich kilka

 

Edytowane przez dziadek-NET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje ci tydzień są dla wersji developer czyli testowej, dla wersji stable nie są tak częste. W kwestii rozmiaru fizycznego weź w jakimś sklepie podobny telefon do ręki i do kieszeni. Ja jestem z niego jak na razie zadowolony po 2-3 miesiącach użytkowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mam akurat oba w domu. Ja na rn3p żona na a52016. Ogromna różnica na baterii dla xiaomi. Szybkość działania również. Na plus a5 jakość wykonania , nie ma co porównywać , lepszy ekran , mniejszy. Co do aparatu to powiedziałbym że aż tak ogromnej różnicy nie ma. Podsumowując wydajność dla xiaomi, wygląd jakość aparat na a5

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie porównując oba telefony to samsung a5 2016 nie jest prawie żadną konkurencją dla RN3P, choćby dlatego, że:

1. Bardzo dużo różnica cenowa, tj. ok.750 zł za Redmi vs najtańsza a5 w tej chwili 1360 zł elektro.pl.

2. MIUI (I wszystko jasne) vs Touch Wiz prawie zerowe wsparcie ze strony producenta.

3. Sprawy gwarancyjne i tutaj kompromis.

4. Jakość wykonania, wydaje mi się że w samsungu nie jest aż tak sporo większa, ok większego uroku urządzeniu dodaje szkło 2.5D

5. Wyświetlacz tutaj również kompromis IPS vs AMOLED czyli co kto lubi.

6. Większa różnorodność wyboru Redmi 2 wersje 2Gb/16Gb lub 3Gb/32Gb vs Samsung tylko 2Gb/16Gb

7. Opcjonalny dual sim/hybryda/micro vs tylko single sim/nano

8. Marka Xiaomi vs dopłacasz za napis Samsung na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzesiekbu napisał:

Widzisz mam akurat oba w domu. Ja na rn3p żona na a52016. Ogromna różnica na baterii dla xiaomi. Szybkość działania również. Na plus a5 jakość wykonania , nie ma co porównywać , lepszy ekran , mniejszy. Co do aparatu to powiedziałbym że aż tak ogromnej różnicy nie ma. Podsumowując wydajność dla xiaomi, wygląd jakość aparat na a5

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dziękuję za info czy można prosić o przesłanie tego samego ujęcia z dwóch telefonów ?

kilka za dnia kilka wieczorem nocą / w pomieszczeniu przy sztucznym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamilo23 napisał:

Według mnie porównując oba telefony to samsung a5 2016 nie jest prawie żadną konkurencją dla RN3P, choćby dlatego, że:

1. Bardzo dużo różnica cenowa, tj. ok.750 zł za Redmi vs najtańsza a5 w tej chwili 1360 zł elektro.pl.

3. Sprawy gwarancyjne i tutaj kompromis.

Trochę przesadziłeś z tą różnicą cenową 750zł to chyba masz na myśli wysyłkę z chin, a porównujesz z sklepem stacjonarnym w Polsce.

Jak szukałem na allegro to chyba wysyłka z polski i gwarancja w Polsce to ceny około 960zł

 

Zależy mi na gwarancji w Polsce nie chce obawiać się tego czy przesyłka dojechała do chin czy nie w jakim stanie itp. I przede wszystkim czas.

Nie mam czasu na zabawę z reklamacjami będzie to telefon firmowy więc nie mogę sobie pozwolić na brak telefonu kory będzie bardzo ważny.

 

W Play mam ofertę na galaxy a5 2016 za 1100zl (umowa 24m z telefonem) brać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dziadek-NET napisał:

Trochę przesadziłeś z tą różnicą cenową 750zł to chyba masz na myśli wysyłkę z chin, a porównujesz z sklepem stacjonarnym w Polsce.

Jak szukałem na allegro to chyba wysyłka z polski i gwarancja w Polsce to ceny około 960zł

 

Tak, zgadza się. Podałem cenę z Aliexpress, można też kupić za 200$ na ibuy i mieć gwarancję u Acida w MiCenter. W Polsce od ręki masz u Technosa z cenę ok.960 zł a gwarancję w ich wewnętrznym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłeś z tą różnicą cenową 750zł to chyba masz na myśli wysyłkę z chin, a porównujesz z sklepem stacjonarnym w Polsce.

Jak szukałem na allegro to chyba wysyłka z polski i gwarancja w Polsce to ceny około 960zł

 

Zależy mi na gwarancji w Polsce nie chce obawiać się tego czy przesyłka dojechała do chin czy nie w jakim stanie itp. I przede wszystkim czas.

Nie mam czasu na zabawę z reklamacjami będzie to telefon firmowy więc nie mogę sobie pozwolić na brak telefonu kory będzie bardzo ważny.

 

W Play mam ofertę na galaxy a5 2016 za 1100zl (umowa 24m z telefonem) brać ???

Zapłacić operatorowi 1100 i jeszcze w abonamencie się babrac? Za tyle znajdziesz na Allegro i do tego teraz dobry prepaid wychodzi na 30zl miesiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał ofertę na abonament np.w nju(orange) na czas nieokreślony maksymalnie kwota abonamentu nie przekroczy 40 zł a im dłużej jesteś tym większy pakiet transmisji za staż dostajesz i oczywiście telefon z wolnego rynku. Wolałbym z chin zamówić i poczekać niż pchać pieniądze w jakimś elektromarkecie i przepłacać za napis na telefonie.

Właśnie tak się naciąłem ze swoją Lumia 640 XL, w której w tej chwili można odgrywać melodyjki trzeszczącą obudową

Edytowane przez kamilo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o niu mobile,natomiast w play mam taką ofertę:

2 numery w cenie 60zł brutto / 2 = 30 zł miesięcznie

w tym: Rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz internet w smartfonie (10gb na numer) bez limitu prędkości później 1Mb

+ 3 karta sim NIELIMITOWANY INTERNET DO BIURA 100Gb z pełną prędkością.

jak wezmę bez telefonu płacę co miesiąc 30zł a z telefonem płacił bym 43zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też teraz się kończy abonament w play firmowy i śmiało mówię: Nie bierz żadnego abonamentu w tej chwili. Rynek ofert mobilnych jest w tej chwili tak dynamiczny, że kompletnie się to nie opłaca. Brałem abo na rok. Załatwili mnie tak okresem rozliczeniowym, że wyszło prawie 14 miesięcy, a po 4 miesiącach oferta prepaid dla zwykłego śmiertelnika była tańsza i oferowała więcej internetu. Teraz wszystkie umowy w Play (z telefonem czy bez) na 2 lata. Ciekawe czemu;) Pomijam opłacalność zakupu telefonu w abo, bo zawsze kroili i nigdy się to nie opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...