• 0
Volv3r

Urządzenie Xiaomi - dylemat

Question

Cześć wszystkim, mam nadzieję, że nie zostanę na wstępie hejtowany o to że jest sporo podobnych tematów. Tak więc jeśli ktoś ma ochotę pomóc to dziękuję, jeśli nie to prosiłbym nie pisać nieprzyjemnych komentarzy :)

Przeczytałem sporo tematów odnośnie porównań telefonów Xiaomi. Jednak ciężko mi wybrać, który z tych telefonów uderza najlepiej w moje oczekiwania, dlatego może podam co mi jest potrzebne w telefonie, a jeśli będziecie tak mili to może uda Wam się pomóc mi w tym wyborze.

Ogólnie pierwszy raz zobaczyłem model Xiaomi u kolegi, który miał Redmi Note 2 i miałem zamiar kupić wersję Prime, jednak po namyśle 5.5 cala okazał się za duży dla wygodnego obsługiwania go jedną ręką. Mam póki co od 4 lat rozwalającego się SGS II(4,3 cala) więc przeskok na 5.5 byłby problemem.

A więc interesuje mnie model 5.0 cala, co do aplikacji które używam na co dzień to fb, youtube, snapchat, yanosik, winamp, shazam, elixir. Niestety SGS II ma 8GB pamięci wbudowanej i ja oraz znajomi którzy ten telefon posiadają / posiadali zawsze mieli problem z instalacją albo aktualizacją nowych aplikacji z powodu braku miejsca. Nawet karta SD nie pomogła, gdyż nie wszystkie aplikacje można było na nią przenieść, mimo czyszczenia w ukrytej opcji - delete dumpstate - problem pozostawał. Dlatego nie chciałbym aby mój przyszły telefon miał podobne problemy.

Co do muzyki to słucham głównie w drodze do pracy, nie wymagam jakości dźwięku jak w kinie domowym, ważne aby można było normalnie posłuchać muzyki bez charczenia

Zakładam, że obecne modele Xiaomi robią lepsze zdjęcia niż mój SGS II, dlatego pewnie nie będę narzekać specjalnie na aparat - chociaż czym lepsze zdjęcia tym fajniej.

Nie gram raczej na telefonie, ale gdyby mnie kiedyś naszła taka ochota i nudziłbym się w pracy to nie chciałbym specjalnie kupować nowego telefonu żeby zagrać w jakąś grę. Więc fajnie gdybym mógł zainstalować Hearthstone'a oraz jest teraz szał na te Pokemon Go( jestem ciekaw w ogóle jak to dokładnie działa).

Co do baterii, mój obecny telefon trzyma na włączonym internecie około 30-40 minut, dodatkowo aby go naładować musi być dociśnięty kabel do portu. Także ładuje telefon minimum 6 razy dziennie, dlatego czy mój telefon wytrzyma 2 dni czy od rana do wieczora to już nie jest dla mnie aż tak istotne.Byle bym sie nie denerwował, że wychodząc na miasto i odpisując znajomym na wiadomości na fb czy rozmawiajac chwile, nie martwiąc się ze mój telefon zaraz padnie i nie chodzić wszędzie z power bankiem.

Co do LTE - widzę, że to już standard, ale też nie wszystkie modele, które przeglądałem posiadają. Nie wiem czy jest odczuwalna różnica mięcy 3G a 4G bo nie miałem okazji sprawdzić.

Fajnie jakby GPS nie miał większych problemów z łapaniem zasięgu.

Dodatkowo zależy mi na wersji czarnej bądź grafitowej(ciemno szarej).

Chciałbym jakiś czas pocieszyć się tym telefonem - może ze 2 lata.

Zastanawiałem się nad Redmi 3 Pro, MI4, MI4c, MI4s. Wszystkie mają MIUI Polska także jest ok oraz juz napisałem o odblokowanie bootloadera. Jednak jako, że nigdy nie miałem tych telefonów w ręce, to może użytkownicy, którzy je posiadają bądź mają na ich temat jakieś informacje to wyprowadzą mnie z błędu bądź potwierdzą informacje na ich temat. Pewnie już dawno bym kupił MI4 gdyby było w wersji black - niestety jedyna dostępna wersja jaką znalazłem jest za 250$, a to troche dużo w porównaniu do wersji White. A chciałbym być zadowolony z telefonu i ciężko mi się przekonać do tej wersji White. Tak więc:
Redmi 3 Pro - boje się, że szybko zniknie wsparcie mimo, że telefon wyszedł w 2016. Pewnie nie będzie tak wydajny jak telefony serii MI4. Fajna ta bateria 4100mAh - nie wiem o ile będzie dłużej działał na włączonym ekranie z transmisją danych/wifi w porównaniu do baterii 3000 na serii MI.
MI4 - moje obawy to, że braknie mi pamięci na aplikacje oraz że któreś z aplikacji które wymieniłem powyżej bądź jakieś inne mogły by nie pracować poprawnie na tym modelu z racji tego, że wyszedł w 2014 (wiem, że są nowe aktualizacje).
MI4C - jak to jest z tymi USB-C dokładnie, czym się różni od zwykłego, slyszałem różne opinie, ktoś gdzieś napisał, że trzeba mieć specjalny kabel do ładowania telefonu i można zapomnieć o ładowaniu telefonu u znajomych, którzy mają typowe ładowarki (sam mam z 3 ładowarki) - czy tylko to jest kabel usb-c a do telefonu podłącze kabel standardowy usb?. Druga sprawa to czytałem, że jest dziwny dotyk. Dodatkowo czy wsparcie moze szybko sie skończyć skoro to tylko ulepszna wersja MI4?. Jeszcze odnośnie snapchata, ktoś napisał o tym że podczas nagrywania filmiku przyciemnia i trzęsie sie ekran i przybliża.
MI4S - to samo z USB-C, pytanie czy warto dać z ten telefon te 250$ czy kupić jakiś inny tańszy telefon, który również spełni moje oczekiwania,  liczę, że ten telefon będzie wspierany jakiś czas, dodatkowo slyszalem ze sie nagrzewa

Zawsze używam etui silikonowego na telefony, ponieważ często zasypiam z telefonem i rano zdarza się, że leży na podłodze - a po 4 latach pomimo że mój SGS II działa fatalnie to jeśli chodzi o wygląd dałbym mu 4+. Tak więc od razu z telefonem zamówię etui + folię na ekran.

Prosiłbym Was koledzy i koleżanki o jakieś wyprowadzenie mnie z błędu i uzupełnienie mojej wiedzy na temat tych telefonów, bo czytając różne tematy, niektóre opinie odbiegają od siebie. Jeśli macie któryś z tych telefonów bądź mieliście jeden lub więcej z nich, to moglibyście poświęcić 3minutki na moje długie wypociny i doradzić. Czym więcej czytam tym mniej jestem pewny wyboru.
I prosiłbym jeszcze raz bez hejtu =)

Tutaj znalazłem aukcje do tych telefonów:
http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-3-Pro-Prime-3S-4100mAh-Fingerprint-Snapdragon-616-Octa-Core-Mobile-Phone-3GB/311331_32641733127.html ~ 167$
http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-4G-LTE-Phone-5-0-IPS-1920-1080P-Screen-Qualcomm-Quad/311331_1967664571.html ~ 142$
http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4s-64GB-ROM-Mobile-Phone-5-0-1920-1080P-Snapdragon-808-Hexa-Core-3GB/311331_32616575147.html ~ 264$
http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4c-Mi-4c-Prime-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0/311331_32476813532.html ~ 214$ - nie wiem czemu brak opcji Seller's Shipping Method

Jeśli gdzieś napisałem coś nielogicznie to przepraszam.

Pozdrawiam

19 answers to this question

Recommended Posts

• 1

Ja bym Ci polecił Mi4C - jeśli nie trafisz na jakiś pechowy model (podobno komuś wyświetlacz padł czy coś takiego) to będzie spoko. Najlepiej wersje 3/32GB. Co do usb-c no to tak, musisz mieć kabel usb-c, ale możesz też nosić mały adapter microusb -> usb-c i ładować wtedy zwykłymi kabelkami, przez adapter. Ale ładowarka quickcharge dołączona do zestawu ładuje dość szybko, i bateria trzyma całkiem nieźle, więc to tylko problem jeśli jesteś na wyjazdach.

Dotyk nie jest jakiś super, ale moja dziewczyna która używa telefonu nie narzeka zbytnio. Tylko troszeczke. Co do snapchata to nie wiem. Co do wsparcia, nie obawiałbym się - oprogramowanie w tej chwili jest na tyle dobre że nawet gdyby się skończyło to i tak tel dobrze działa (nie aktualizowalem telefonu dziewczynie od jakichś 2 lub 3 miesięcy i dobrze śmiga).

mi4s - nie opłaca się za ta cene, wg mnie lepiej kupić najtańszą wersje Mi5 za ~320$

mi4 - jeśli pamięci nie potrzebujesz dużo to może też by styknął - ma inną obudowe niż mi4c.

redmi - nie mam zdania.

Edited by wtbn
  • Like 1

• 1

W Mi4c jest dostępne dla użytkownika dokładnie 12,1GB.

Wysłane z Mi Note

• Like 1

• 0

Brałbym MI4 gdyby był za 125$ w wersji black, white mi niestety nie leży.

Zastanawiałem się nad MI4C 2GB ram, 16gb pamieci vs 3GB ram 32GB pamieci. Różnica w cenie 80$ więc nie wiem czy warto tyle dopłacać za pamięć. Raczej nie.

• 0

warto taki telefon wyposażyć w sporą pamięć. inaczej będziesz w końcu musiał coś wywalić żeby zainstalować dużą grę np. 

Pamiętaj że użytkownik nie ma do dyspozycji 16 GB tylko sporo mniej. system, apk, dane trochę zajmują.

• 0

Pamiętam o tym, tylko nie wiem ile miejsca na MI4C przy 16GB jest na aplikacje - 5GB?

Obecnie moje apki zużywają 1,6GB na SGS II 8GB i więcej zainstalować nie mogę :) Zostało mi 2GB ogólnego miejsca i 400mb na aplikacje ( mimo tego wolnego miejsca nie mogę nic zainstalować bo google play wyrzuca, że nie ma już miejsca na nic)

• 0

8-10Gb, przy czym jest to miejsce zarówno na zdjęcia, filmy, muzykę oraz aplikacje i Twoja sprawa jest, jak to zagospodarujesz.

• 0

To chyba zależy od wersji miui, bo kolega, który posiada Mi4c miał 10GB do własnej dyspozycji.

Edited by PeepingTom

• 0

Na MiNote jest dokładnie 13.11 GB. Jutro sprawdzę Mi4c żony.

Wysłane z Mi Note

• 0

Tak więc to 16GB(10GB) powinno mi wystarczyć skoro nie ma podziału na apki i reszte.

Ok @nemed byłbym wdzięczny też za informacje.

• 0

Dziękuję bardzo za informację =)

W takim razie chyba zamówię tego MI4C 2GB ram 16GB pamięci. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Oby tylko chińczyk dał mi zezwolenie na odblokowanie bootloadera.

• 0

W takim razie chyba zamówię tego MI4C 2GB ram 16GB pamięci. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Oby tylko chińczyk dał mi zezwolenie na odblokowanie bootloadera.

Będziesz zadowolony. Użytkowałem, teraz ma go żona i również jest bardzo zadowolona

Jednego kupowałem na XFS drugiego na Ali i oba były odblokowane.

Wysłane z Mi Note

• 0
3 godziny temu, Volv3r napisał:

Kupowałem 2x Mi4C na ibuygou, oba przyszły odblokowane. Było zainstalowane TWRP -> wrzuciłem tylko zipa z xiaomi.eu, zainstalowałem i gotowe.

• 0

A jeszcze zapytam o ten kabel USB-C. Domawialiście dodatkowy kabelek? Jeśli tak, to ile płaciliście ? 30zł? Bo widziałem ceny od 20 do 50 zł i zastanawiało mnie czy też to ma jakoś znaczący wpływ na jakość ( szybkość ładowania telefonu ).

• 0

Ten co jest w zestawie jest dobry, tzn szybko ładuje. Dodatkowych nie zamawiałem, ale chyba można kupić jakiś np. od blitzwolf (tzn od nich powinien też szybko ładować), za kilka dolców na aliexpress

Edited by wtbn

• 0

Ja mam Mi4 - i zastanawiałem się nad zmianą na mi4c

Ale 1. problemy z zarządzaniem ramem podobno są większe na mi4c, więc o dziwo starszy model jest lepszy

2. Na mi4 masz wiecej romów dostępnych

3. jakość obudowy. bawiłem się mi4c i jednak co aluminiowa ramka to swoje :)

ja mam u siebie 3 apki - Summoners War, Real Racing 3 i Pokemony :P i ok 30 mniejszych

co prawda muzyki słucham na Spotify (mam netu 33GB w abo :P) a zdjęcia trzymam w chmurze Xiaomi/Googlowskiej :) wiec nie mam z tym problemu najmniejszego, jeśli chodzi o wolną pamięć, spokojnie 2gb sie utrzymuje w razie czego :)

jedyny problem to restarty...zarówno wczesniej na 4.4 andku jak i teraz na 6 :/

Guest
This topic is now closed to further replies.