Skocz do zawartości

Grzanie sie podczas ladowania


enesas

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Wczoraj zauważylem ze moj Redmi 3 bardzo się grzeje podczas ladowania. Nie wiem czy wczesneij sie tez tak grzał ale wydaje mi się ze nie.

Tutaj screen z cpu z. Telefon nagrzewa sie do takiej temperatury juz po 5 minutach ładowania (oryginalna ładowarka i kabel) ze zgaszonym ekranem (w tle nie chodzi zadna apka).

Czy wasze Redmi 3 tez osiągają takie temperatury?

2a3dd8ec25f712e0446e9c16375f699e.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po paru minutach max temperatura to 47 stopni. xiaomi.eu 6.7.14 aktualnie

Oczywiście jak położę go  w dzień na słońcu (parapet) i ładuję to jest odczuwalnie ciepły, ale ile stopni to teraz nie sprawdzę.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, enesas napisał:

Ktoś coś? 

Nie przesadzajmy, 60 stopni w kilku punktach to nic niepokojącego, a bateria to zupełnie zimna (46) może masz po prostu dobry kabel i daje tyle ile telefon może przyjąć, czyli 2A. Przy takim prądzie ma prawo być ciepły. Jak miałem Lumię i używałem ładowarki bezprzewodowej to to się potrafiło podgrzać, nawet ze dwa razy się zawiesiła, ale po ponad roku takiego ładowania nic złego się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, enesas napisał:

Na CMie ładował chociarz szybciej (i tak woooolno). Teraz to jakieś 2/3% na godzine?

No to raczej odbiega od normy, u mnie max 2,5 godziny przy rozładowanej baterii. Kabelek oprócz ładowarki ma kolosalne znaczenie. Ostatnio nabyłem BlitzWolf-y te symetryczne (nie ważne którą stroną się wkłada na dużej i małej wtyczce) i działają chyba lepiej od oryginalnego. CPU-Z wywaliłem, nie sprawdzę.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym kablem też ładowałem. Co dziwne, ładowarką 1A (albo nawet i nie, nie pamiętam już) od Samsunga galaxy trend plus naładował się trochę (gdzieś do 30%). Wolniej niż normalnie, ale szybciej niż oryginalną 2A. Trochę jest to dziwne...

 

EDIT: Na miui znowu jest 65 stopni na ładowaniu. Co dziwne, według apki Ampere charging meter pro telefon łąduje się tylko 400-700 mA (aktualnie 422mA)... Ładowarka oryginalna xiaomi

EDTI2: Jeszcze śmieszniejsze jest to, że ładowarka od samsunga ładuje go mocą 50 mA i ładuje (baardzo wolno, ale szybciej niż 2A)....

Nie rozumiem tego w ogóle...

Edytowane przez enesas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...